sadsad x
asdasd
25 Haziran 2021
En Az Havlayan Köpek Cinsleri

Köpekler, içgüdüsel olarak iletişim kurmak, oyuna çağırmak ve tehlikeye karşı sahiplerini uyarmak gibi nedenlerle havlarlar. Fakat her köpek ırkının havlama sıklığı farklıdır. Cinslerine göre az ya da çok havlama eğilimi gösterirler. En az havlayan köpekler ise genellikle iri ırklar arasındadır.

24 Haziran 2021
Briard Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Eski köpek ırklarından biri olan Briard köpekler Fransa kökenlidir. En belirgin özellikleri, gözlerini kapatacak kadar uzun olan tüyleridir. Görünümlerinin aksine oyuncu ve enerjik bir köpek olan Briardlar, çok zeki ve karar mekanizması gelişmiş canlılardır.

21 Haziran 2021
Bichon Frise Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kıvırcık beyaz tüyleri ve koyu renk boncuk gözleri ile çok sevimli bir köpek ırkı olan Bichon Friselar’ın kökenleri Kanarya Adaları’dır. Dört ayrı türü bulunan bu ırk; son derece oyuncu, cana yakın, zeki ve hareketlidir.

18 Haziran 2021
Poodle (Kaniş) Cinsi Köpeklerin Özellikleri ve Bakımı

Tüm Batı Avrupa’da yüzyıllardır yaygın olarak bulunan Poodlelar, çok zeki ve enerjik köpeklerdir. İlgi beklentisi yüksek, insan duygularına duyarlı, hassas canlılardır.

13 Haziran 2021
Bichon Bolognese Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Diğer Bichon türü köpekler gibi minik boyutlara sahip olan Bichon Bolognese köpekler adlarını keşfedildikleri İtalyan şehrinden alırlar. Küçük boyutları ve uyumlu yapıları apartman dairelerinde yaşamalarını kolaylaştıran bu ırk son derece neşeli ve oyuncudur.

10 Haziran 2021
Avustralya Çoban Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Özellikle ABD’nin batısında yaygın olarak koyun sürülerini koruma ve yönlendirme amacıyla kullanılan Avustralya Çoban köpekleri, fiziksel olarak çok dayanıklı ve kuvvetli hayvanlardır. Liderliğe yatkın olmaları eğitimlerini zorlaştırsa da keskin zekâları öğrenme konusunda onlara avantaj sağlar.

07 Haziran 2021
Goldador Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Goldador köpek ırkı, Golden Retriever ve Labrador köpeklerin melezlenmesi ile elde edilmiştir. Goldadorlar, ataları gibi kolay eğitilebilir ve zeki köpekler. Bu nedenle rehber köpek, arama kurtarma köpeği, narkotik köpeği ve terapi köpeği olarak da görevlendiriliyorlar.

01 Haziran 2021
Amerikan Tilki Tazısı Özellikleri ve Bakımı

American Foxhound olarak bilinen Amerikan Tilki Tazıları, sevimli yüzleri ve sarkık kulakları ile Beagle köpekleri çağrıştırırlar. Amerikan Tilki Tazıları; özgürlüklerine düşkün, sabırlı ve sevecen hayvanlardır. Ayrıca çok hızlı koşmaları ve üstün koku alma yetenekleri ile tam bir av köpeği özelliği gösterirler.

28 Mayıs 2021
Amerikan Pitbull Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Geçmişte güçlerinden ve agresifliğe yatkın karakter yapılarından ötürü dövüş köpeği olarak kullanılan Amerikan Pitbull Terrier cinsi köpekler, doğru ve bilinçli bir eğitim ile sevecen ve sadık birer dost halini alabilirler.

17 Mayıs 2021
Afgan Tazısı Özellikleri ve Bakımı

Güzel tüyleri, uzun bacakları ve asil duruşuyla dikkat çeken Afgan tazısı, çok zarif bir görünüme sahiptir. Dünyanın en eski köpek cinslerinden biri olmalarının yanında özgür ve bağımsız doğalarıyla da bilinirler.

1 2 3 .... 8 9 10 11 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.