x
sadsad x
asdasd

Akvaryum Balık Türleri

26 Nisan 2021

Balık beslemek isteyenler için akvaryumlar zorunlu bir ihtiyaçtır. Akvaryum almaya karar vermeden önce akvaryum edinmenin birer canın sorumluluğunu almak olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle de alacağınız akvaryumların göz zevkinize hitap etmesinden çok, su canlılarının yaşamsal ihtiyaçlarına cevap vermesi gerektiğini atlamayın.

01 Şubat 2021

Akvaryum deneyimini farklı hale getirmek isteyenler için karideslerin kardinali olan Amano Karidesi harika bir seçim. Çim Karidesi ya da Kardinal Karides olarak da bilinen bu farklı canlılar, ilk bakışta pek de sevimli gözükmeseler de onların akvaryum yaşamlarını ve günlük rutinlerini takip ettiğinizde onları çok seveceksiniz.

19 Ocak 2021

Neon Tetralar; renkleri, güzelliği ve sakin yapıları ile en çok aranan akvaryum canlılarındandır. Kolombiya ve Brezilya’dan dünyaya yayılan bu tatlı su balığı üzerlerindeki parlayan şeritler ile bilinir. Şaşırtıcı biçimde etobur canlılardır ama açgözlü oldukları için verilen her yemi hemen mideye indirmeye çalışırlar. 

09 Ocak 2021

Akvaryum tutkunlarının çok iyi bildiği gibi akvaryum canlılarını sadece hayvanlar oluşturmaz. Akvaryumunuzda bulunan hemen her balık canlı bitkilere ihtiyaç duyar. Dolayısıyla akvaryum kurmayı düşünenler dekorların ve aksesuarların yanında besleyecekleri hayvan türüne göre canlı bitkiler de almak zorundadır.

25 Aralık 2020

Kristal Köpek Balığı, asaleti ve bir köpek balığından beklemediğiniz farklı özellikleri ile görülmeye değer canlılardır. Eğer evinizde ya da işyerinizde huzurla izleyebileceğiniz bir akvaryum hayali kuruyorsanız ve bu akvaryumu farklı canlılarla doldurmak istiyorsanız ilk seçeneğiniz Kristal Köpek Balıkları olabilir.

21 Aralık 2020

Akvaryumlarda en çok gördüğümüz balıklardan olan sarı prenses, renkleri ve estetik görünümleri, zor koşullara direnç göstermeleri ve barışçıl yapılarıyla bilinirler. Hareketli olmaları ve canlı renkleri sayesinde sarı prenseslerin olduğu akvaryumlardan gözünüzü almanız zordur.

14 Aralık 2020

Farklı vücut yapıları ve harika renkleriyle göz alan Discus’lar çok sakin hayvanlardır. “Akvaryumun kralı” olarak bilinen bu özel canlılar, piyasada yüksek fiyatlara satılır ancak görüntüleri ve farklı yapılarıyla buna değdikleri söylenebilir.

07 Aralık 2020

Plati balıklarına “Ateş Balığı” denmesinin bir sebebi var. Platiler, ateş kırmızısı renkleriyle akvaryumda güneş batışı etkisi yaratır. Anavatanı Orta Amerika olan Plati balıkları, harika renkleri ve sakin yapılarıyla sorunsuz balıklardır ve akvaryum hobisine yeni başlayanlar için idealdirler.

04 Aralık 2020

Kolay bakımı nedeniyle akvaryum balıkları arasında sıkça tercih edilen melek balıkları, ortalama 10 yıllık ömürleriyle evinizi güzelleştirecek ve size keyifli bir hobi olacaklar. Farklı su şartlarında yaşayabilen melek balıkları, ihtişamlı güzellikleriyle dikkat çekerler.

26 Kasım 2020

Akvaryum balıkları arasında çok popüler olan kılıçkuyruk balıkları, kılıcı andıran kuyrukları sayesinde farklı ve güzel bir görünüme sahiptirler. Orta Amerika’nın akıntılı sularında yaşayan bu balıklar barışçıl yapıları ve eşsiz güzellikteki görünümleriyle dikkat çekerler.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.