x
sadsad x
asdasd

Köpek Cinsleri

26 Temmuz 2021

Sevimli yüzü ve yumuşacık sık tüyleri ile son derece çarpıcı bir görünüme sahip olan Keeshond köpek cinsinin anavatanı Hollanda’dır. Hareketli, neşeli, nazik, sevecen, zeki ve çabuk öğrenen bir ırk olan Keeshondlar'ın bakımlarını en çok zorlaştıran unsur mevsim geçişlerinde fazlaca dökülen tüyleridir.  

08 Temmuz 2021

Büyük köpek ırklarından biri olan Canary Dog ailesine çok bağlı ve yuvasında sakin bir canlıdır. Kusursuz bir koruma köpeği olan bu köpeklerin egzersiz ihtiyaçları ve özgürlüklerine düşkünlükleri nedeniyle apartman dairelerinde yaşamaları pek de mümkün değildir.

05 Temmuz 2021

Bir İngiliz köpeği olan Lakeland Terrierler, orta uzunluktaki dalgalı tüyleri ve fazla havlamaları ile meşhurdurlar. Çok zeki olan bu köpekleri eğitmek inatçı doğaları yüzünden kolay değildir. Yavruyken doğru bir eğitimden geçirilip sosyalleştirildiklerinde ideal birer aile köpeği halini alırlar.

30 Haziran 2021

Diğer Bichon türü köpekler gibi minik boyutlara sahip olan Bichon Bolognese köpekler adlarını keşfedildikleri İtalyan şehrinden alırlar. Küçük boyutları ve uyumlu yapıları apartman dairelerinde yaşamalarını kolaylaştıran bu ırk son derece neşeli ve oyuncudur.

25 Haziran 2021

Köpekler, içgüdüsel olarak iletişim kurmak, oyuna çağırmak ve tehlikeye karşı sahiplerini uyarmak gibi nedenlerle havlarlar. Fakat her köpek ırkının havlama sıklığı farklıdır. Cinslerine göre az ya da çok havlama eğilimi gösterirler. En az havlayan köpekler ise genellikle iri ırklar arasındadır.

24 Haziran 2021

Eski köpek ırklarından biri olan Briard köpekler Fransa kökenlidir. En belirgin özellikleri, gözlerini kapatacak kadar uzun olan tüyleridir. Görünümlerinin aksine oyuncu ve enerjik bir köpek olan Briardlar, çok zeki ve karar mekanizması gelişmiş canlılardır.

21 Haziran 2021

Kıvırcık beyaz tüyleri ve koyu renk boncuk gözleri ile çok sevimli bir köpek ırkı olan Bichon Friselar’ın kökenleri Kanarya Adaları’dır. Dört ayrı türü bulunan bu ırk; son derece oyuncu, cana yakın, zeki ve hareketlidir.

18 Haziran 2021

Tüm Batı Avrupa’da yüzyıllardır yaygın olarak bulunan Poodlelar, çok zeki ve enerjik köpeklerdir. İlgi beklentisi yüksek, insan duygularına duyarlı, hassas canlılardır.

13 Haziran 2021

Diğer Bichon türü köpekler gibi minik boyutlara sahip olan Bichon Bolognese köpekler adlarını keşfedildikleri İtalyan şehrinden alırlar. Küçük boyutları ve uyumlu yapıları apartman dairelerinde yaşamalarını kolaylaştıran bu ırk son derece neşeli ve oyuncudur.

10 Haziran 2021

Özellikle ABD’nin batısında yaygın olarak koyun sürülerini koruma ve yönlendirme amacıyla kullanılan Avustralya Çoban köpekleri, fiziksel olarak çok dayanıklı ve kuvvetli hayvanlardır. Liderliğe yatkın olmaları eğitimlerini zorlaştırsa da keskin zekâları öğrenme konusunda onlara avantaj sağlar.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.