x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 9 ürün görüntüleniyor.

Ginepig Yemi

Ginepig (Guinea Pig), kemirgen hayvanlar içerisinde evde beslenmesi en kolay hayvanlardan biridir. Sevimli görüntülerinin yanı sıra oldukça sessiz ve sakin olan ginepigler, kısa zamanda en iyi arkadaşınız olabilirler. Tabi her canlıda olduğu gibi bu sevimli hayvanlarda da beslenme son derece önemlidir. Dostunuzun uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız beslenme programını doğru bir şekilde uygulamanız gerekir. Ginepiglerin ve diğer kemirgen hayvanların da severek yediği ginepig yemleri en uygun fiyatlarla Petihtiyac.com’da sizleri bekliyor.

Ginepigler Ne Yer?

Ginepigler, her kemirgen hayvan gibi ağırlıklı olarak yeşil sebze, meyve, yonca, kuru çim samanı, tohum gibi yiyeceklerle beslenir. Bu besinlere ek olarak da ginepig yemi çeşitleri sevdiği besin kaynaklarından biridir. Ginepig yemlerinin en büyük özelliği vitamin açısından oldukça zengin olmalarıdır. Vitamin ihtiyaçlarını bu yemlerden karşılayabilirler. Bu nedenle Guinea pig yemi seçerken karışık otlardan oluşan ürünleri satın almanız daha doğru olacaktır. Karışık yemlerde bulunan vitaminler, ginepiglerin günlük vitamin ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Ginepigleri sadece sebzeler ya da yemler ile beslemek doğru değildir. Sevimli dostunuza dengeli bir beslenme programı oluşturmak için hem ginepig yemleri hem de sebzeler ile beslemeniz daha doğru olacaktır. Havuç, lahana, ıspanak, dereotu, mısır, yeşil fasulye gibi sebzeler ginepiglerin en sevdiği sebzeler arasında yer alır. Ek olarak samanlı ginepig yemleri sindirim sistemleri ve dişleri için son derece yararlıdır. Samanlı yemler dışında ise yonca samanları ginepiglere verebilirsiniz.

Doğru beslenmediği takdirde ginepiglerde bazı rahatsızlıkların görülebildiğini bilmeniz gerekir. Örneğin, C vitamini eksikliğinde tüy dökülmesi, eklem ağrıları, iştahsızlık, sindirim bozuklukları gibi hastalıklarla karşı karşıya kalabilirler. İhtiyaçları olan vitaminleri yine sebzelerden ve yemlerden karşılayabilirler. Bunlar dışında ginepig ödülleri ile beslenmelerine takviyede bulunabilirsiniz.

Ginepig Yemi Fiyatları

Piyasada satılan ginepig yemi fiyatları gayet ekonomiktir. 1 kg’lık karışık bir yemi ortalama 20-15 TL arasında satın alabilirsiniz. Sitemizde Eurogold ve Vitakraft gibi dünyaca ünlü markaların ginepig yemi çeşitlerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.