sadsad x
asdasd

Kuş Türleri

Muhabbet Kuşu Türleri ve Özellikleri

10 Aralık 2020

Muhabbet kuşları, Avustralya’dan dünyaya yayılmış papağan ailesine mensup kuşlardır. Tartışmasız dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen evcil kuş türü olan muhabbet kuşu; zekâsı, konuşabilmesi, canlı renkleri, oyunculuğu ve insanlara olan uyumu ile büyüleyici hayvanlardır.

En Çok Bilinen Papağan Türleri ve Özellikleri

30 Kasım 2020

Birçok türü olan papağanlar, insanlar tarafından belki de en sevilen kuşlardan biri. Konuşmaları ve güçlü gagalarıyla bilinen papağanlar, bizleri zekâları ve rengarenk güzellikleriyle hep büyülemiş canlılardır.

Kanarya Bakımı Hakkında Merak Edilen Her Şey

20 Kasım 2020

Evde beslemek için en uygun kuş türlerinden biri olan kanaryalar, sesiyle ve sevimliliğiyle ideal kafes kuşlarındandır. Üstelik bakımları da pahalıya patlamaz.

Güvercin Özellikleri ve Bakımı

12 Kasım 2020

5000 yıl önce evcilleştirilip eğitilen güvercinlerin bakımı ve yetiştirilmesi günümüzde büyük bir tutku halini almış durumda. Geçmişte insanlar arası haberleşmeyi de sağlamış olan bu kanatlıların özelliklerini ve onlara nasıl bakım yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenler için yazı kaleme aldık.  

Evin Gevezesi: Lori Papağanı

09 Kasım 2020

Gökkuşağını andıran renkleri ve eşsiz güzellikleriyle görenleri büyüleyen, hareketli ve sıcak yapısı ile zekasıyla da kendine hayran bırakan Lori papağanlarının en belirgin özelliği gevezelikleridir. Tuvalet eğitimi bile verilebilen bu kuşlar konuşmayı kolayca öğrenebilirler.

Evcil Kuşlarda Mantar Hastalığı ve Tedavisi

04 Kasım 2020

Kuşlar en sevimli evcil dostlarımızdan biridir. Ama her canlı gibi onlar da hastalıklara yakalanabilirler. Kuşların yakalanabileceği hastalıklarından biri mantardır. Mantar, evcil kuşlarda sıkla görülür ve bulaşıcıdır.

En Sık Beslenen ve En Popüler Evcil Kuş Türleri

12 Ekim 2020

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenler genellikle tercih haklarını kedi ya da köpeklerden yana kullanıyorlar. Kimileri de akvaryum gibi fazla özen isteyen bir hobiye yönleniyorlar. Bakımı kedi ve köpek gibi canlılardan daha kolay olan, akvaryumdan daha az özen isteyen ama kurduğunuz etkileşimi yoğun olarak hissedebileceğiniz bir evcil tür daha var: Kuşlar!

Kakadu Papağanları Özellikleri ve Bakımı

09 Eylül 2020

Kakadular, 50 yıl veya daha uzun yaşayabilen dost papağanlardır. Kakadonuzu doğru şekilde nasıl eğiteceğinizi bilmek, kuşunuza bakabilmek ve ondan zevk alabilmek için kesinlikle gereklidir. Kakadunuzu evcilleştirebilmek, onunla başa çıkabilmenin ilk adımıdır.

Sultan Papağanı Genel Özellikleri ve Bakımı

29 Haziran 2020

Papağanın en popüler dost kuşlardan biri olmasının bir nedeni var - sultan papağanı hem sevimli hem de sıcakkanlı bir evcil kuş türüdür. Meraklı ve zaman zaman da alıngan olabilir. Evde bir sultan papağanınız varsa, muhtemelen cıvıltı ve neşe eksik olmayacak.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.