sadsad x
asdasd

Kuş Türleri

15 Nisan 2021

Muhabbet kuşları; zekâları, muhteşem görünümleri, neşeli doğaları ve sevimlilikleri ile en sevilen canlılardandır. Bakımı diğer evcil hayvan türleri ve diğer kuşlara göre daha kolay olduğu için de tercih sebebi olan muhabbet kuşlarının beslenmesi her canlı gibi özen ve dikkat ister.

09 Nisan 2021

Muhabbet kuşlarının bakımının ayaklarından birini de tırnaklarının kesilmesi teşkil eder. Bu kuşların tırnakları düzenli aralıklarda kesilmezse kuşunuza ciddi rahatsızlık verebilir. Bunun için muhabbet kuşlarının tırnaklarını kesmeyi öğrenmeniz hem kuşunuz hem de sizin için yararlı olacaktır.

29 Mart 2021

Kökenleri Hindistan’a dayanan İskender papağanı, muhteşem renkleri ve zekasıyla popülerdir. Çok zeki kuşlar olan İskender papağanları, konuşmayı çok çabuk öğrenmeleri ve çok uzun ömürlü olmalarıyla bilinirler.

17 Mart 2021

Gri Afrika Papağanı olarak da adlandırılan Jako Papağanları, doğal ortamlarında sürüler halinde yaşayan çok zeki kuşlardır. Zekâları sayesinde kelimeleri çok çabuk kapar ve akıllarında tutarlar. Taklit yoluyla konuşmayı öğrenebilen bu kuşlar, ilgi görmekten de çok hoşlanırlar.

10 Aralık 2020

Muhabbet kuşları, Avustralya’dan dünyaya yayılmış papağan ailesine mensup kuşlardır. Tartışmasız dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen evcil kuş türü olan muhabbet kuşu; zekâsı, konuşabilmesi, canlı renkleri, oyunculuğu ve insanlara olan uyumu ile büyüleyici hayvanlardır.

30 Kasım 2020

Birçok türü olan papağanlar, insanlar tarafından belki de en sevilen kuşlardan biri. Konuşmaları ve güçlü gagalarıyla bilinen papağanlar, bizleri zekâları ve rengarenk güzellikleriyle hep büyülemiş canlılardır.

20 Kasım 2020

Evde beslemek için en uygun kuş türlerinden biri olan kanaryalar, sesiyle ve sevimliliğiyle ideal kafes kuşlarındandır. Üstelik bakımları da pahalıya patlamaz.

12 Kasım 2020

5000 yıl önce evcilleştirilip eğitilen güvercinlerin bakımı ve yetiştirilmesi günümüzde büyük bir tutku halini almış durumda. Geçmişte insanlar arası haberleşmeyi de sağlamış olan bu kanatlıların özelliklerini ve onlara nasıl bakım yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenler için yazı kaleme aldık.  

09 Kasım 2020

Gökkuşağını andıran renkleri ve eşsiz güzellikleriyle görenleri büyüleyen, hareketli ve sıcak yapısı ile zekasıyla da kendine hayran bırakan Lori papağanlarının en belirgin özelliği gevezelikleridir. Tuvalet eğitimi bile verilebilen bu kuşlar konuşmayı kolayca öğrenebilirler.

04 Kasım 2020

Kuşlar en sevimli evcil dostlarımızdan biridir. Ama her canlı gibi onlar da hastalıklara yakalanabilirler. Kuşların yakalanabileceği hastalıklarından biri mantardır. Mantar, evcil kuşlarda sıkla görülür ve bulaşıcıdır.

1 2
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.