x
sadsad x
asdasd
10 Şubat 2021
Dalmaçyalı Özellikleri ve Bakımı

Beyaz üstüne siyah benekleri ve sevimlilikleri ile hayvan severlerin kalbine taht kuran Dalmaçyalılar, ideal bir aile köpeği olmasının yanında çok iyi birer koruma ve bekçi köpeğidirler. Sosyal hayvanlar olmayan bu köpekler, sahiplerine çok bağlı ve zeki köpekler oldukları kadar inatçı hayvanlardır. Bu nedenle eğitilmeleri zor olsa da hafızalarının kuvveti her şeyi kısa zamanda öğrenmelerini sağlar.  

04 Şubat 2021
Chihuahua (Çivava) Özellikleri ve Bakımı

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler evcil köpeklerden biri olan Chihuahua (Çivava), diğer küçük köpek ırkları gibi çok enerjik ve gürültücü hayvanlardır. Yerden yükseklikleri ancak 13 santimetreye ulaşabilen Çivavalar, en çok 3 kilogram ağırlığa erişebilirler.

28 Ocak 2021
Pug Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

En eski köpek ırklarından biri olan Pug ırkı köpekler Asya’da ortaya çıkmışlardır. Çok zeki olmalarına rağmen inatçı yapıları nedeniyle kolay eğitilemeyen Puglar, sıcak ve soğuğa duyarlı oldukları gibi duygusal olarak da hassas köpeklerdir.

22 Ocak 2021
İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı

İngiliz Bulldog köpekleri; tıknaz vücut yapıları, sarkık yüzleri ve bedenlerine göre büyük olan kafalarıyla oldukça karakteristik hayvanlardır. Hem sevimli hem de korkutucu fiziksel özellikleri bulunan İngiliz Bulldoglar, adından da anlaşılacağı üzere İngiltere kökenlidirler.

15 Ocak 2021
Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri ve Bakımı

“Türk Çoban Köpeği” olarak da bilinen Akbaş çoban köpeklerinin anavatanı Türkiye’dir. Sürülerin güvenliğini sağlamada kullanılan bu köpeklerin görüntülerindeki heybet sizi yanıltmasın. Akbaşlar aslında çok duygusal canlılardır.

16 Aralık 2020
Rottweiler Özellikleri ve Bakımı

Romalılar tarafından Almanya’nın Rootweil kasabasında keşfedilip savaş köpeği olarak kullanılan parlak tüylü bu güzel köpekler, adeta bir güç sembolüdürler. 

06 Ekim 2020
Border Collie Özellikleri ve Bakımı

Border Collie köpek ırkı, İskoçya ve İngiltere arasındaki tepelik sınır ülkesinde koyun toplamak ve kontrol etmek için geliştirilmiştir. Sürülerini kontrol ettikleri yoğun bakışları veya gözleri ile tanınırlar. 

15 Eylül 2020
Süs Köpeği Irkları ve Özellikleri

Süs köpeği ırkları ve özellikleri hakkındaki tüm detaylara bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

17 Temmuz 2020
American Staffordshire Terrier Özellikleri ve Bakımı

Hayranları tarafından AmStaffs olarak bilinen Amerikan Staffordshire Terrier; akıllı, kendine güvenen, iyi huylu yoldaşlardır. Cesaretleri meşhurdur. Sorumlu bir şekilde yetiştirilmiş, iyi sosyalleştirilmiş bir AmStaff, sonuna kadar sadık, güvenilir bir arkadaştır.

02 Temmuz 2020
Doberman Pinscher Özellikleri ve Bakımı

Doberman Pinschers, 19. yüzyılın sonlarında Almanya'da ortaya çıktı ve çoğunlukla bekçi köpekleri olarak yetiştirildi. Rottweiler , Black and Tan Terrier ve Alman Pinscher dahil olmak üzere birçok köpek ırkının bir karışımı olduğuna inanılmaktadır .

1 2 3 .... 11 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.