x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 12 ürün görüntüleniyor.
(0)
Hediye
  35,50 TL

  Hamster Yemi

  Hamsterlar, sevimli görüntülerinin yanı sıra bakımları özen isteyen evcil hayvanlardan biridir. Bunun için de en başta beslenmesine dikkat etmeli ve ihmal etmemelisiniz. Günlük ihtiyacı olan vitamin ile mineralleri bazı sebzeler ve hamster yemleri karşılayabilirsiniz.

  Hamsterlar kemirgen canlılar oldukları için sebze ve tahıl tarzı besinleri çok severler. Bezelye, havuç, kıvırcık, mısır, arpa, buğday, yucca, fındık, ay çekirdeği gibi besinlerin yanı sıra dengeli beslenmelerini tamamlamak için hamster yemi de kullanmanız gerekir. Bu kategorimizde en kaliteli markaların zengin içerikli hamster yemlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

  Hamster Yemi Nasıl Verilir?

  Hamster yemlerinin sebzeli, meyveli, tahıllı, karışık gibi çeşitleri bulunmaktadır. Dostunuzun damak tadına göre bir yem seçebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yem yanında takviye olarak vereceğiniz çeşitli sebze, meyve ve tahıllar ile de ihtiyacı olan vitaminler karşılanacaktır. Ancak hamster yemini verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri de hayvanınızın büyüklüğüdür. Hamsterınızın büyüklüğüne göre yem oranını belirmeli ve hamster kafesi içinde yer alan yemliğine koymalısınız. Yemle birlikte taze ve temiz su vermeyi ihmal etmemeniz gerekir.

  Hazır yem kullanmayı tercih etmiyorsanız evde de yeminizi yapabilirsiniz. Evde hazırlanan hamster yemleri için en sık kullanılan malzemeler ay çekirdeği, mısır, buğday, kabak çekirdeği, arpa, kuru meyve ve yonca peletidir. Bu ya da bunlara banzer besinleri kullanarak hamster yeminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Ayrıca hazır aldığınız hamster yemine çeşitli ilaveler de yaparak yeminizi çoğaltmak mümkün. Böylelikle yem daha uzun sürede biter ve ekonomik olarak size fayda sağlamış olur.

  Evde hazırladığınız ya da satın aldığınız yemleri mutlaka serin ve kuru yerlerde saklamaya özen göstermenizi öneririz. Yemleri günlük ve taze olarak vermeli, taze suyunu ihmal etmemelisiniz. Veteriner hekiminize danışarak belirli periyotlarla hamster ödülü vermek de dostunuzu mutlu edecektir.

  Hamster Yemi Fiyatları

  Çoğu hayvan yemi ve mamasında olduğu gibi hamster yemi fiyatları da ürünün içeriğine ve gramajına göre değişkenlik gösterir. Örneğin alacağınız yemin içinde fıstık ya da fındık gibi kuruyemişler varsa yemin fiyatı biraz artacaktır. Ekonomik olması açısından büyük gramaja sahip hamster yemlerini tercih edebilirsiniz. Petihtiyac.com’da Eurogold ve Vitakraft gibi ünlü markaların hamster yemi çeşitlerini bulabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.