x
sadsad x
asdasd

Diğer Evcil Hayvanlar

05 Eylül 2021

Tavşanlar, oldukça obur canlılar olsa da her yiyecek onların sağlığı için yararlı değildir. Bazı gıdalar bu sevimli hayvanların sindirim sistemlerine zarar, verebilir hatta onları zehirleyebilir. Ekmek, kuruyemiş, patates, pirinç, avokado, soğan ve sarımsak gibi gıdalar tavşanların beslenme diyetinde kesinlikle bulunmamalıdır.

20 Ağustos 2021

Evcil hayvan bakımında farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin seçimi genellikle iguana türleri oluyor. İguanalar, evcil değildirler ve bakımları da bir hayli zordur. Buna rağmen çok sayıda meraklısı bulunan bu sürüngenlerin dünyada ve Türkiye’de en yaygın beslenebilen türü Yeşil İguanalar’dır.

28 Mayıs 2021

Kara kaplumbağalarının bazı cinsleri gibi su kaplumbağaları da kış uykusuna ihtiyaç duyarlar fakat evcil su kaplumbağaları her yıl düzenli olarak kış uykusuna yatmazlar. Tamamen içgüdüsel olan kış uykusuna yatma davranışının ne zaman gerçekleşeceğini bilmeniz ise mümkün değildir.

16 Şubat 2021

Evcil hayvan beslemek için yapılması gereken ilk şey onlara iyi bir bakım sağlamak olsa da onların davranışlarını gözlemleyip onları anlamak da çok önemlidir. Tavşanlar diğer evcil dostlarımızdan farklı olarak hareketlerinin okunması daha zor varlıklardır. Tavşanınızla daha iyi bir ilişki kurabilmek için onun size ne anlatmak istediğini ve vücut dilini bilmeniz elzemdir.

08 Şubat 2021

Evcil hayvan besleyenlerde ve dört ayaklı dostlarımızla yakın teması olanlarda tüylerden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar görmek mümkündür. Bu reaksiyonlar sadece tüylerden kaynaklanmaz. Kedi ve köpeklerin salyası, tükürüğü, deri döküntüleri ve hatta dışkılarında mevcut olan proteinler de insanlara alerji yapabilir.

26 Ocak 2021

Kedi, köpek ve kuştan sonra evcil hayvan deyince ilk akla gelen hayvan türü tavşanlardır. En sevilen tavşan ırklarından biri olan Hollanda Lop tavşanının adından da anlaşılacağı üzere anavatanı Hollanda’dır ve diğer tavşan türlerinden ayrılan birçok şaşırtıcı karakteristik özellikleri vardır.  

13 Ocak 2021

Evde tavşan beslemek eğlenceli ve farklı bir deneyimdir. Bu tatlı, aktif ve ürkek hayvanlar son derece dayanıklı olsalar da diğer tüm canlılar gibi hastalıklara yakalanabilirler.

11 Ocak 2021

20. yüzyılın en güzel keşiflerinden biri olan hamsterlar, çöl hayvanları olarak bilinir ve kökenleri Suriye’ye dayanır. Evde beslemesi kolay olan bu kemirgenler, sakin doğaları ve çekingenliklerinin yanında oldukça sevimli hayvanlardır.

15 Aralık 2020

Hamsterlar için oyun, nerdeyse uyumak ve yem yemek kadar önemlidir. Gece aktif olan bu sevimli minikleri genellikle çark çevirirken görürsünüz. İnsanlarla iletişimi zayıf olduğu için bol bol oyuncaklara sarılan hamsterları oyun oynarken seyretmek çok keyiflidir.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.