sadsad x
asdasd

Diğer Evcil Hayvanlar

16 Şubat 2021

Evcil hayvan beslemek için yapılması gereken ilk şey onlara iyi bir bakım sağlamak olsa da onların davranışlarını gözlemleyip onları anlamak da çok önemlidir. Tavşanlar diğer evcil dostlarımızdan farklı olarak hareketlerinin okunması daha zor varlıklardır. Tavşanınızla daha iyi bir ilişki kurabilmek için onun size ne anlatmak istediğini ve vücut dilini bilmeniz elzemdir.

08 Şubat 2021

Evcil hayvan besleyenlerde ve dört ayaklı dostlarımızla yakın teması olanlarda tüylerden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar görmek mümkündür. Bu reaksiyonlar sadece tüylerden kaynaklanmaz. Kedi ve köpeklerin salyası, tükürüğü, deri döküntüleri ve hatta dışkılarında mevcut olan proteinler de insanlara alerji yapabilir.

26 Ocak 2021

Kedi, köpek ve kuştan sonra evcil hayvan deyince ilk akla gelen hayvan türü tavşanlardır. En sevilen tavşan ırklarından biri olan Hollanda Lop tavşanının adından da anlaşılacağı üzere anavatanı Hollanda’dır ve diğer tavşan türlerinden ayrılan birçok şaşırtıcı karakteristik özellikleri vardır.  

13 Ocak 2021

Evde tavşan beslemek eğlenceli ve farklı bir deneyimdir. Bu tatlı, aktif ve ürkek hayvanlar son derece dayanıklı olsalar da diğer tüm canlılar gibi hastalıklara yakalanabilirler.

11 Ocak 2021

20. yüzyılın en güzel keşiflerinden biri olan hamsterlar, çöl hayvanları olarak bilinir ve kökenleri Suriye’ye dayanır. Evde beslemesi kolay olan bu kemirgenler, sakin doğaları ve çekingenliklerinin yanında oldukça sevimli hayvanlardır.

15 Aralık 2020

Hamsterlar için oyun, nerdeyse uyumak ve yem yemek kadar önemlidir. Gece aktif olan bu sevimli minikleri genellikle çark çevirirken görürsünüz. İnsanlarla iletişimi zayıf olduğu için bol bol oyuncaklara sarılan hamsterları oyun oynarken seyretmek çok keyiflidir.

23 Kasım 2020

Sakin doğaları ve yavaş hareketleri ile bilinen kara kaplumbağaları, evde beslenmesi kolay canlılardır. Kara kaplumbağaları deyince ülkemizde de sıklıkla görülen Testudo Graeca’lar anlaşılır.

16 Kasım 2020

Diğer evcil canlılara göre bakımı daha pahalı ve daha zor olan İguanalar, sabır isteyen hayvanlardır. Uzun ömürlü ve büyük ebatlara ulaşabilen bu ilginç canlılar, özellikleri bilinmeden asla sahiplenilmemelidirler.

11 Kasım 2020

Kemirgenlerin en masumları arasında olan Ginepig (Gine Domuzları), familyalarının tersine her şeyi kemirmezler. Oldukça sevimli ve ürkek Ginepigler ile aynı evi paylaşmak sizin için hem keyifli hem de ilginç bir deneyim olacak.

28 Ekim 2020

Hamster, kedi ve köpek gibi yaygın evcil hayvanlardan sonra çokça tercih edilen sevimli ve ürkek canlılardır. Bu yüzden sizinle iletişim kurmaları için sabırlı olmanız gerekse de diğer evcil hayvanlara göre oldukça uyumlu ve sessiz canlılar olmaları yüzünden ideal ev canlılarıdır.

1 2
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.