x
sadsad x
asdasd
03 Ekim 2023
Kanser Hastaları Evcil Hayvan Besleyebilir Mi?

Evcil hayvan beslemede kanser türlerinin bir önemi var mı? Kemoterapi hastaları kedi besleyebilir mi? Gelin şimdi de bu sorulara cevap verelim.

25 Eylül 2023
Evde Hayvan Beslemenin Yararları

İnsan için hem sevmek hem de sevilmek bambaşka bir duygudur. Bunu en güzel tattıracak şey ise iyi bir arkadaş edinmektir. 

20 Eylül 2023
Ev Ortamına En Uygun Hayvanlar

İnsanların en özel dostlarından biri de hayvanlar. Peki her hayvan bir insana iyi bir arkadaş olabilir mi? Eğer bir hayvan arkadaş edineceksek hangi türler evde beslemeye uygun? 

19 Eylül 2023
Pet Pasaportu Nedir? Evcil Hayvan Pasaportu Nasıl Çıkarılır?

Artık sadece insanların değil, hayvan dostlarımızın da birer pasaportu var. Evcil hayvanı olan pek çok kişi de pet pasaportu süreçlerini merak ediyor.

15 Eylül 2023
Köpek ve Kedi Kimliği Nasıl Çıkarılır?

Artık hayvan dostlarımızın da birer kimlikleri bulunuyor. ‘Bu kimlik kartına nasıl sahip olunuyor?’ dediğinizi duyar gibiyiz. İşte detaylar... 

10 Eylül 2023
Evcil Hayvanlara Çip Nerede Takılır? Çip Taktırma İşlemi Ücretli Mi?

Geçtiğimiz yıl evcil hayvan besleyenler için kritik bir sene oldu. Çünkü kedi ve köpekler için çip uygulamasına resmen geçildi. 

17 Mart 2023
Evcil Hayvan Sahipleri Deprem Anında ve Sonrasında Neler Yapmalı?

Yaşadığımız deprem felaketi ciddi can ve mal kayıplarına neden oldu. Yaralarımızı sarmaya çalışırken bu süreçte evcil hayvan sahipleri de hayvan dostlarını deprem anında nasıl korumaları gerektiğini ve deprem sonrasında onlar için neler yapmaları gerektiğini düşünmeye başladılar. Özellikle deprem riski olan bölgelerde yaşayanlar evcil hayvanları için deprem anında neler yapmaları ve depremden sonra travmalı hayvanlara nasıl yaklaşmaları gerektiğini bilme ihtiyacı içindeler.

13 Ocak 2023
Argente (Gümüş) Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Argente ya da diğer adıyla Gümüş tavşanı büyük tavşan ırkları arasında sayılır. Bazı türleri aşırı büyürken diğerlerinin ebatları ortalama bir tavşan büyüklüğünde kalır. En iri türü gri renge çalan mavi Argente tavşanlarıdır. Mavinin yanında şampanya, kahverengi ve siyah olmak üzere dört farklı türü bulunan bu sevimli kemirgenler Fransa’nın Champagne bölgesinde melezlenerek elde edilmiştir. Argente (gümüş) tavşanlarının özellikle iri türleri ülkemizde son yıllarda oldukça yaygın şekilde tavşan tutkunları tarafından beslenmektedir.

04 Ocak 2023
Evcil Hayvanlar İçin Mikroçip Uygulaması Nedir? Mikroçip Neden Takılır?

Uzun yıllardır vahşi hayvanların takibi gerçekleştirmek üzere bilim adamları tarafından söz konusu hayvanlara yerleştirilen mikroçipler artık kedi, köpek ve gelincik gibi evcil hayvanlara da takılıyor. Üstelik mikroçip uygulaması bazı ülkelerde olduğu gibi bizim ülkemizde de artık bir zorunluluk. Mikroçipler ile sahibi bulunan ve kalıcı bir kimlik edinen hayvanların korunması ve sağlık kontrollerinin eksiksiz yaptırılması amaçlanıyor.

25 Ekim 2022
Tavşanlar Yıkanmalı Mı? Tavşan Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Tavşan besleyenler tavşanların kendilerini sık sık temizlediğini görür. Gerçekten de tavşanlar kedilere benzer şekilde tüylerini yalayarak kendilerini temizlerler. Bu temizlenme biçimi tavşanların tüy yutmasına dolayısıyla sindirim sorunlarına yol açar. Bu nedenle tavşan sahipleri uzun kulaklı dostlarının temizlenmesi ile ilgili yollar ararken en çok takıldıkları soru tavşanlar yıkanmalı mıdır, olur. Bu konuda farklı görüşler olmakla birlikte tavşanların zorunlu haller dışında yıkanması sağlıkları açsısından uygun değildir.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.