Kediler Hakkında

Kedilerde Doğum Süreci ve Yapmanız Gerekenler

24 Eylül 2020

Kediniz bebek mi bekliyor? Bu ikiniz için de heyecan verici bir zaman!

Kediler Kaç Yıl Yaşar?

04 Eylül 2020

Kedinizi anlamanız, onun davranışlarını tanımlamanız zaman alabilir. Sevimli dostlarımız en deneyimli kedi sahibini bile şaşkına çevirebilecek karmaşık davranışlara sahiptir.

Kedilerde Kepek Ciddi Bir Sorun mu?

27 Ağustos 2020

Kedilerde kepek, rahatsız edici bir hastalıktır. Çoğu zaman ciddi değildir ancak tıbbi müdahale ve bakım gerektirir. Özellikle tarama esnasında ortaya çıkıp etrafa yayılan ve koltuklarda, kıyafetlerde gözlemlenen beyaz pullar kedi sahipleri için rahatsız edicidir. Tabi sevimli arkadaşınızın bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı kaşınma ve kuru cilt problemi öncelikli şikayet sebebidir. 

Kedi Aşı Takvimi

21 Temmuz 2020

Kedilerin aslında dokuz canı yoktur, bu yüzden onları korumak için elinizden geleni yapmanız gerekir. Kilit nokta? Doğru aşıları, zamanında yaptırmaktır. Aşılar kedinizi virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Kedilerde Kısırlaştırma

17 Temmuz 2020

Kedilerde kısırlaştırma, kedinizin üremesini önlemek için yapılacak olan cerrahi bir prosedürdür. Dişilerde buna 'spaying' ve erkeklerde 'castration' denir. Üreme organları farklı olduğu için veteriner literatüründe farklı isimlerle adlandırılmışlardır.

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur?

16 Temmuz 2020

Tatlı dostunuzu, tüy yumağını, her yere bakmanıza rağmen, bulamıyor musunuz? Hemen paniğe kapılıp yüksek sesle adını bağırmaya başlamayın. Sakin bir şekilde evdeki karanlık köşelere, dolap içlerine, koltuk altlarına bakın. Eğer bulamıyorsanız kediniz kaybolmuş olabilir.

Kedi Davranışları ve Anlamları

14 Temmuz 2020

İster ilk kez kedi sahibi olun ister uzun vadeli kedi arkadaşınız olsun, kedinizin ne düşündüğünü bilmek istediğiniz zamanlar olacaktır.

Kediler Üşür mü?

01 Temmuz 2020

Bir kedinin okşandığında hoş ve sıcak hissetmesinin nedenlerinden biri, kedilerin düzenli vücut sıcaklıklarının bir insandan iki derece daha yüksek olmasıdır. Ancak bu doğal sıcaklık, kedilerin soğuktan etkilenmiyor olduğu anlamına gelmez.

Kedi Kumu Kokusu Nasıl Giderilir?

11 Mayıs 2020

Kedi idrar kokusu, bu sevimli dostlarımızın sahiplerinin en sık şikayet ettikleri konuların başında gelir.

Kedi Oyuncağı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

30 Nisan 2020

Kedi oyuncağı seçimi sevimli dostunuzun sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir. Seçeceğiniz oyuncak hem eğitim için hem de stres atması için tüylü arkadaşınıza yardım edecektir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.