x
sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

20 Eylül 2021

Kediler de insanlar gibi strese girerler ve mazur kaldıkları belli durumlar kedilerde de davranış bozukluklarına sebep olabilir. Kedilerde genellikle mutlu olmadıkları, güvende hissetmedikleri ve yoğun şekilde yalnız kaldıkları zamanlarda sıklıkla görülen davranış bozuklukları ise depresyon, agresyon, anksiyete, Pica Sendromu ve obsesif kompülsif bozukluktur.

12 Eylül 2021

Kedilerde en çok görülen rahatsızlıklardan biri kedi nezlesidir. Eğer kediniz halsizse ve burun ile göz akıntısı eşliğinde iştah kaybı da yaşıyorsa kedi nezlesine yakalanmış olabilir. Tedavi edilmediğinde ölümcül sonuçlara neden olan kedi nezlesinin tedavisi ise mümkündür.

31 Ağustos 2021

Özellikle son yıllarda kedi ve köpek mamalarında sahtecilik olaylarına sıkça rastlanmaya başlandı. Kedi ve köpekleriniz için aldığınız mamaların sahte olup olmadığını anlamak ve mama sahteciliğine maruz kalmamak için yapmanız gereken en önemli şey mamayı güvendiğiniz bir platformdan edinmektir.

26 Ağustos 2021

Kediler, etobur canlılar olduklarından onlar için gereken vitamin ve mineralleri proteinlerden alırlar. Proteinleri ise kuru mamalardan elde ederler. Fakat kedilerin mamalar dışında sebze, meyve, tahıl, süt ürünleri ve pişirilmiş et ürünlerine de ihtiyaç duydukları bir gerçektir.

18 Ağustos 2021

Kendine has karakter yapıları ve güzellikleri ile bizleri adeta büyüleyen evcil kedilerin bazı cinsleri düşündüğümüzden çok daha iri olabiliyor. Neredeyse vahşi kedilerin boyutlarına ulaşabilen büyük evcil kediler, 1 metreyi aşabilen yükseklikleri ve 10 kilogramın üzerine çıkabilen ağırlıkları ile oldukça şaşırtıcı canlılardır.

16 Ağustos 2021

Kediler; ilginç hareketleri, kendilerine has karakter yapıları ve değişik fiziksel özellikleri ile çok özel canlılardır. Kedileri bu kadar özel ve çarpıcı kılan niteliklerinden biri de bıyıklarıdır. Bıyıkları sayesinde yönlerini bulur, etrafı algılar ve kendilerini korurlar.

11 Ağustos 2021

Kedilerin çok meraklı canlılar olduğu malumunuz. Bu merak, genellikle kedilerin başına iş açabildiği gibi onları tehlikeli sonuçları olan kazalarla da yüz yüze bırakabiliyor. Hareketli doğaları, avcı içgüdüleri ve yaramazlık yapmaktan çekinmeyen karakter yapıları nedeni ile kediler ev içinde bile olsa korunmaya gereksinim duyabiliyorlar. Onların güvenliğini sağlamak ise kedi sahiplerine düşüyor.

30 Temmuz 2021

Her canlı gibi evcil dostlarımızın da bir yaşam süresi vardır ve ne yazık ki kedilerin ömrü insanlarınkinden oldukça kısadır. İyi bir bakım ve doğru bir beslenme ile bu güzel hayvanların daha uzun yaşamasını sağlamak mümkündür. Bunun için kedinizin sağlık kontrollerini atlamamalı ve onu kısırlaştırmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca doğru mama seçimi, egzersiz ve temiz yaşam koşullarının sağlanması da tüylü dostunuzla uzun yıllar beraber yaşamanızın anahtarıdır.

26 Temmuz 2021

Kedilerde ısırma çok yaygın olan içgüdüsel ve doğal bir davranıştır. Kediler, keskin dişlerini bir savunma ve saldırı aracı olarak kullanabilecekleri gibi kedilerin sahipleri ile kurdukları bir iletişim vesilesi de sayılabilir. Bu can acıtıcı ve rahatsız edici problem, biraz sabır ve çaba ile en aza indirebilir ya da ortadan kaldırabilir.

01 Temmuz 2021

Kedinizin sağlıklı ve uzun bir ömür geçirebilmesi için bakımlarının doğru yapılmasının yanında, aşılarının aksatılmaması ve kısırlaştırılması da gerekir. Kedilerin sağlığı için avantajlı olan kısırlaştırma operasyonu en az dört çok on aylık kedilerde yapılmalıdır.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.