sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

14 Nisan 2021

Kediler, alışkanlıklarına son derece bağlı canlılardır. Bırakın yuvalarından ayrılmayı, evdeki ufak bir eşyanın yerinin değişmesi bile onları şaşırtır. Evden ayrılmaları bir yana, kötü bir tecrübe yaşadıkları veteriner kliğine götürüldüklerini anlamaları da onları strese sokacaktır. Fakat bu zor işi daha kolay ve kediniz için daha az stresli hale getirmenin yolları var.

12 Nisan 2021

Kedi sahiplerinin, kedi bakımında en zorlandığı noktalardan biri kedilerinin tırnak bakımını yapmaktır. Kedinizin tırnağını 3-4 haftada bir kesmezseniz kediniz yüzeylere takılıp kendini yaralayacağı gibi, tırnak zamanla parçalanmaya başlar ve yürürken yüzeylere takılır. Bu durum, kedinizin patisine zarar verir ve yürürken zorlanmasına da neden olabilir.

06 Nisan 2021

Kediler, titiz hayvanlardır ama bazı durumlarda kedinizi yıkamanız gerekebilir. Kediniz için banyo yapmayı bir kâbus olmaktan çıkartıp onu yıkamak için bazı adımları uygulamanız yeterli olacaktır. İşte bu adımlar yazımızda.

23 Mart 2021

Kediler, diğer hayvanlara kıyasla daha karmaşık ve öngörülemez canlılardır. Kedilerin bazı hareketlerine ve ani davranış değişikliklerine alışmak biraz zordur. En değişik hareketlerinden biri de sürtünmedir. Sürtünme, kediler için dokunma ihtiyacını giderme hareketi, sevgi gösterisi, koku bırakma davranışı ve bir teşekkür olarak algılanabilir. 

22 Mart 2021

Kediler, etobur canlılardır ve yoğun miktarda proteine ihtiyaç duyarlar. Ama protein ihtiyaçları kesinlikle çiğ gıdalarla giderilmeye çalışılmamalı ve kedilere tuz, şeker, baharat içeren gıdalar verilmemelidir. Birçok gıdayı sindiremedikleri gibi, çoğu kedide gıda alerjisi bulunmaktadır.

10 Mart 2021

Kediler, fiziksel özellikleri ve kendilerine has karakter yapıları ile dikkat çeken ilginç ve bir o kadar da sevimli canlılardır. Arka patilerinde dört tırnak olması, kaplanlarla %95 oranında benzerliklerinin bulunması ve bazı kültürlerde kutsal sayılmaları gibi kediler hakkında bilmediğimiz şaşırtıcı birçok nokta vardır.

08 Mart 2021

Kediler, eve ilk geldikleri günden itibaren sahipleriyle uyumak isterler. Bazıları yorganın içinde, bazıları kucağınızda ya da kafanızın üzerinde, kimi ise ayağınızın ucu ile yatakta yarattığınız kıvrımların arasında uyur. Peki, kediler neden sizinle uyumak ister?

01 Mart 2021

Kedi sahipleri mama seçiminde yaptıkları gibi kedileri için hangi kumun ideal olduğunu genellikle deneme yanılma yöntemiyle uzun zamanda belirlerler. Kullanacağınız kedi kumunun kaliteli olması ve kedinizin sağlığına zarar vermemesinin yanında insanlar açısından kullanışlı olması da önemlidir.

17 Şubat 2021

Kedi sahipleri kedilerinin zaman zaman hiç ağızlarını oynatmadan, etrafa bir titreşim yayarak guruldamaya benzer bir ses çıkardıklarını fark etmişlerdir. Bazen mama yerken, bazen siz ona dokunduğunuzda, bazen de oyun oynarken aynı sesi duyarsınız. Her zaman iyiye işaret olmayan bu ses, kedilerde rastlanan içgüdüsel bir tepkidir.

1 2 3
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.