sadsad x
asdasd

Kediler Hakkında

Kedimin Yaşını Nasıl Hesaplarım?

18 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin en merak ettikleri noktalardan biri, kedi yaşının nasıl hesaplanacağıdır. Kediler, insanlardan daha kısa ömürlü oldukları ve gelişimleri bizden farklı olduğu için onların yaşını merak eder ve ona göre kedi bakımına devam etmek isteriz. Kedinizin yaşını tahmin etmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Kedilerle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin bildiği üzere kediler, seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği sevmeyen kediler, ortam değiştirmeyi de hiç sevmezler. Yolculuk yaparken de ciddi bir strese girerler ve hep güvende hissetmek isterler.

Kedilerde Göz Hastalıkları ve Belirtileri

30 Aralık 2020

Kediler, dayanıklı hayvanlar olarak bilinir. Bu güçlü hayvanların en hassas yerleri gözleri ve mideleridir. Yani kedilerin yedikleri mama ve gıdalar çok özenli seçilmelidir. Bunun yanında kedilerin göz sağlığına dikkat etmek de elzemdir.

Kedilerde Doğum Süreci ve Yapmanız Gerekenler

24 Eylül 2020

Kediniz bebek mi bekliyor? Bu ikiniz için de heyecan verici bir zaman!

Kediler Kaç Yıl Yaşar?

04 Eylül 2020

Kedinizi anlamanız, onun davranışlarını tanımlamanız zaman alabilir. Sevimli dostlarımız en deneyimli kedi sahibini bile şaşkına çevirebilecek karmaşık davranışlara sahiptir.

Kedilerde Kepek Ciddi Bir Sorun mu?

27 Ağustos 2020

Kedilerde kepek, rahatsız edici bir hastalıktır. Çoğu zaman ciddi değildir ancak tıbbi müdahale ve bakım gerektirir. Özellikle tarama esnasında ortaya çıkıp etrafa yayılan ve koltuklarda, kıyafetlerde gözlemlenen beyaz pullar kedi sahipleri için rahatsız edicidir. Tabi sevimli arkadaşınızın bu rahatsızlıktan ötürü yaşadığı kaşınma ve kuru cilt problemi öncelikli şikayet sebebidir. 

Kedi Aşı Takvimi

21 Temmuz 2020

Kedilerin aslında dokuz canı yoktur, bu yüzden onları korumak için elinizden geleni yapmanız gerekir. Kilit nokta? Doğru aşıları, zamanında yaptırmaktır. Aşılar kedinizi virüs ve bakterilerin neden olduğu hastalıklardan korur. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilirler.

Kedilerde Kısırlaştırma

17 Temmuz 2020

Kedilerde kısırlaştırma, kedinizin üremesini önlemek için yapılacak olan cerrahi bir prosedürdür. Dişilerde buna 'spaying' ve erkeklerde 'castration' denir. Üreme organları farklı olduğu için veteriner literatüründe farklı isimlerle adlandırılmışlardır.

Kayıp Kedi Nasıl Bulunur?

16 Temmuz 2020

Tatlı dostunuzu, tüy yumağını, her yere bakmanıza rağmen, bulamıyor musunuz? Hemen paniğe kapılıp yüksek sesle adını bağırmaya başlamayın. Sakin bir şekilde evdeki karanlık köşelere, dolap içlerine, koltuk altlarına bakın. Eğer bulamıyorsanız kediniz kaybolmuş olabilir.

Kedi Davranışları ve Anlamları

14 Temmuz 2020

İster ilk kez kedi sahibi olun ister uzun vadeli kedi arkadaşınız olsun, kedinizin ne düşündüğünü bilmek istediğiniz zamanlar olacaktır.

1 2
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.