x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 11 ürün görüntüleniyor.

Kristal (Silica) Kedi Kumu

Kedi kumu evde yaşayan kediler için olmazsa olmaz ihtiyaçların başında gelmektedir. Yavru kediler sütten kesildikten sonra (45-60 gün) yavaş yavaş tuvalet eğitimlerini annelerinden görerek veya sizin yardımınızla almaktadır. Bu sayede annesiyle yeteri kadar vakit geçiren yavruların birçok temel eğitimi de içgüdüsel olarak aldıkları görülmüştür.

Annesiz kalmış 25-30 günlük bir yavru kedinin tuvaletini sizin yaptırmanız gerekmektedir. Islak bir pamuk yardımı ile her beslemeden sonra karın ve genital bölgeyi ovuşturarak yavrunun tuvaleti yapması sağlanmaktadır. 40-45 günlüğe gelen yavrular ise yavaş yavaş annelerinden gördüğü kedi kumuna gidip tuvaletini yapmaya çalışacaktır. Tabi bu alışma sürecinde ufak tefek kazalar da olacaktır.

Kristal Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Alışma süresi içerisinde birçok kedi kumu kullanılabilir. Bu, tamamen kedinizin tercihidir. Silika kristal kedi kumları da bu kullanılabilecek kedi kumları arasında yerini almaktadır. Kristal kedi kumlarının en önemli özelliği kedi idrarını absorbe ederek derinlemesine emmesidir. Dışkıya ise yapışarak alımı kolaylaştırır.

Silica kristal kedi kumunun gündelik olarak havalandırılması koku oluşumunu azaltmaktadır. Kristal kedi kumları, birçok farklı ambalajda bulunmaktadır. İdeal olan haftada bir kedi tuvaletine 1.5-2 litre silika kristal kedi kumu koyup, 1 hafta sonunda tamamen değiştirilmesidir. Kumu değiştirirken ilk olarak kedi kumu küreği ile dışkıları temizlemelisiniz. Ardından kabı tamamen boşaltmalı ve kedi tuvaletini yıkamalısınız. Kuruladıktan sonra 1.5-2 litre kadar silika kristal kumunu kaba dökebilirsiniz. Tuvaletin daha erken kirlenmesi durumunda 5 günde bir temizlik işlemini yapabilirsiniz.

Kristal Kedi Kumu Fiyatları

Silica kristal kumları, diğer kedi kumlarına göre biraz daha pahalıdır. Bunun en büyük sebeplerinden biri de koku yapmaması ve idrarı absorbe etmesidir. Kedinizin patilerine kum tanecikleri çok az yapışır ve evin içine taşımasına engel olur. Ancak sert bir yapıda oldukları için kedinizin patilerini rahatsız edebilir. Bazı kediler bu kumu sevmediği için kullanmak istemezler. Öncelikle kristal kedi kumlarının küçük gramajlı olanlarından alıp denemenizi tavsiye ederiz. Fiyatları da genel olarak marka ve çeşitlerine göre değişkenlik gösterir.

Kristal kedi kumu çeşitlerine en uygun fiyat ve taksitli ödeme seçenekleri ile Petihtiyac.com’dan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.