x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 15 ürün görüntüleniyor.
(0)
Hediye
  3.855,00 TL
  3.345,90 TL
  (1)
  Hediye
   1.214,00 TL
   1.024,90 TL
   (0)
   Hediye
    3.675,00 TL
    2.743,90 TL
    (1)
    Hediye
     806,00 TL
     698,90 TL
     (1)
     Hediye
      735,00 TL
      639,90 TL
      (0)
      Hediye
       600,00 TL
       532,90 TL
       (1)
       Hediye
        2.965,00 TL
        2.215,90 TL
        (0)
        Hediye
         3.355,00 TL
         2.693,90 TL
         (1)
         Hediye
          1.195,00 TL
          1.005,90 TL

          Yaşlı Köpek Maması

          En sık tercih edilen evcil hayvanlardan biri olan köpekler için sağlıklı beslenme çok önemlidir. Köpeklerin de insanlar gibi yavru, yetişkin ve yaşlı gibi evreleri olduğunu düşünürsek, her döneme farklı beslenme programı gerekir. Yavru dönemde fazla protein ağırlıklı, yetişkin dönemde dengeli, yaşlı dönemde de az yağlı köpek mamaları tercih edilmelidir.

          Yaşlı Köpek Maması Ne Zaman Verilir?

          Köpeklerin ortalama ömürleri 10-15 yaştır. 1 yaşına kadar yavru, 1-7 yaş arası yetişkin, 7 yaş sonrası ise yaşlı kategorisine girerler. Yaşlı köpekler, yaşlarından dolayı daha az hareket etmeye başlarlar. Tıpkı insanlardaki gibi hastalığa daha yatkındırlar. Bu nedenle 7 yaş üzeri köpeğinize yaşlı köpek maması vermelisiniz. Yetişkin köpek mamalarının içeriği yaşlı köpek mamalarına göre daha farklı olduğundan sadık dostunuzun yaşına uygun mamalar vermelisiniz.

          Yaşlı köpeklerin metabolizması da yavaşladığından yağlı mamaları yakamazlar. Vücutlarında biriken yağ obeziteye neden olur ve ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler. Yaşlı köpek mamalarının içeriği, yetişkin mamalarına göre daha az yağlıdır. Bu da köpeğinizin sağlıklı bir yaşlılık geçirmesini sağlar. Karaciğer ve böbrek harabiyetini önlemek için düşük protein; kilo artışının önüne geçebilmek için düşük yağlar ve karbonhidratlar, eklem harabiyetinin önüne geçmek için ise eklem desteği sağlayan glukozamin kondroitin sülfat içeren mamalar, yaşlı köpek mamaları kategorisinde toplanmaktadır.

          Yaşlı köpeklerde eklem rahatsızlıkları ve obezite haricinde görme, işitme, koklama gibi duyularda sorunlar da görülebilir. Bu tarz sağlık sorunlarının ileri seviyeye geçmesini önlemek için mutlaka yaşlı köpek maması kullanmalısınız.

          Fazla kilolara sahip bir köpeğe sahipseniz mutlaka light köpek maması kullanmanızı öneririz.

          Yaşlı Köpek Maması Tavsiyeleri

          Yaşlı köpeklerde ciddi sağlık sorunlarının riski fazla olduğundan sadık dostunuz için en doğru mamayı seçmeyi istersiniz. Yaşlı köpek sahiplerinin tercih ettiği bazı popüler markalar mevcut ancak mama seçerken köpeğinizin damak tadını da önemsemelisiniz. 7 yaşına kadar köpeğiniz mama tercihini çoktan yapmıştır. Yetişkin döneminde kullandığınız mama markasının yaşlı köpeklere özel olan ürünü mutlaka vardır. Hem köpeğinizin damak tadını bozmamak hem de mamaya daha kolay alışmasını sağlamak için aynı markadan devam etmek doğru bir tercih olacaktır.

          Pet sahiplerinin en fazla tercih ettiği mama çeşitlerini Proplan yaşlı köpek maması, Hill’s yaşlı köpek maması, Royal Canin yaşlı köpek maması, Acana yaşlı köpek maması, N&D yaşlı köpek maması olarak sıralayabiliriz.

          En ünlü markaların en kaliteli yaşlı köpek mama çeşitlerini Pet İhtiyaç güvencesi ile satın alabilirsiniz.

          T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.