x
sadsad x
asdasd

Blog

26 Temmuz 2021

Kedilerde ısırma çok yaygın olan içgüdüsel ve doğal bir davranıştır. Kediler, keskin dişlerini bir savunma ve saldırı aracı olarak kullanabilecekleri gibi kedilerin sahipleri ile kurdukları bir iletişim vesilesi de sayılabilir. Bu can acıtıcı ve rahatsız edici problem, biraz sabır ve çaba ile en aza indirebilir ya da ortadan kaldırabilir.

26 Temmuz 2021

Sevimli yüzü ve yumuşacık sık tüyleri ile son derece çarpıcı bir görünüme sahip olan Keeshond köpek cinsinin anavatanı Hollanda’dır. Hareketli, neşeli, nazik, sevecen, zeki ve çabuk öğrenen bir ırk olan Keeshondlar'ın bakımlarını en çok zorlaştıran unsur mevsim geçişlerinde fazlaca dökülen tüyleridir.  

16 Temmuz 2021

Sadık dostlarımız köpeklerle aynı evi paylaşmak keyifli bir deneyimdir fakat köpekler adeta birer çocuk gibi ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanmasını beklerler. Köpek sahipleri, sevimli arkadaşlarının bakımında bazı hatalar yapmaktadır. 

14 Temmuz 2021

British Shortair kedileri ile akraba olan Amerikan Shortair kedi türü, sevimli yüzü ile dikkat çeker. Uyumlu karakter yapıları, görece sakin doğaları ve az tüy dökmeleri sebebiyle kedi sahipleri için çok cazip olan bu kedilerin bakımını zorlaştıran tek yönleri avcılık yeteneklerinin gelişmiş olmasıdır.

10 Temmuz 2021

Kısırlaştırma operasyonu köpek bakımının en önemli ayaklarından birini oluşturur. Köpekler bu operasyon sonrasında uzun ve sağlıklı bir ömre kavuşacakları gibi kanser ve enfeksiyon riskinden de kurtulmuş olurlar.

10 Temmuz 2021

Sfenks ve Munchkin kedi ırklarının melezlenmesi ile ortaya çıkan Bambino kedileri ataları Sfenksler gibi tüysüz, Munchkin kediler gibi de kısa bacaklıdırlar. Kısa bacaklarından beklenmeyecek biçimde çevik ve hızlı hareket eden bu kediler, oldukça sosyal ve sevgi dolu canlılardır.

09 Temmuz 2021

Doğuştan pigment eksikliği bulunan Albino Muhabbet kuşu, diğer muhabbet kuşlarından sadece bembeyaz tüyleri nedeniyle ayrılmaz, karakter yapıları ve hastalıklara dayanıklılıkları ile bakım ihtiyaçları da farklılık gösterir.

09 Temmuz 2021

Sadık dostlarımız köpeklerle aynı evi paylaşmak keyifli bir deneyimdir. Ama köpekler adeta birer çocuk gibi ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanmasını beklerler. Köpek sahipleri sevimli arkadaşlarının bakımında bazı hatalar yapmaktadır. Bu hataları bilmek ve farkına varmak ise yanlışları en aza indirerek köpeğinizin her açıdan sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak sağlar.

08 Temmuz 2021

Büyük köpek ırklarından biri olan Canary Dog ailesine çok bağlı ve yuvasında sakin bir canlıdır. Kusursuz bir koruma köpeği olan bu köpeklerin egzersiz ihtiyaçları ve özgürlüklerine düşkünlükleri nedeniyle apartman dairelerinde yaşamaları pek de mümkün değildir.

07 Temmuz 2021

Ataları Habeş, Siyam ve American Shortair kedileri olan Ocicatler isimlerini bir leopar cinsi olan Ocelot’dan almışlardır. Gerçekten de ilk bakışta minyatür bir leopar izlenimi veren Ocicat kedi ırkının karakter yapısı vahşi kedilerinkinden çok uzaktır.

1 2 3 .... 19 20 21
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.