x
sadsad x
asdasd
1.jpeg (331 KB)
Filtrele
Toplamda 381 ürün görüntüleniyor.
(0)
1.241,00 TL
1.065,90 TL
Sepette %13 indirim ile 927,33 TL
(0)
1.332,00 TL
1.157,90 TL
Sepette %13 indirim ile 1.007,37 TL
(0)
1.907,00 TL
1.699,90 TL
Sepette %12 indirim ile 1.495,91 TL
(0)
Hediye
  2.290,00 TL
  1.843,90 TL
  (0)
  794,99 TL
  699,90 TL
  Sepette %12 indirim ile 615,91 TL
  (0)
  2.429,99 TL
  1.990,90 TL
  Sepette %12 indirim ile 1.751,99 TL
  (0)
  Hediye
   4.655,00 TL
   3.659,90 TL
   (1)
   Hediye
    609,99 TL
    529,90 TL
    (1)
    Hediye
     3.425,00 TL
     2.703,90 TL

     Kuru Kedi Maması Çeşitleri

     Tüm canlılarda olduğu gibi kedilerin de sağlıklı ve dengeli bir içerikle hazırlanmış kuru kedi maması ile beslenmesi çok önemlidir. Tabi ki kedilerin yaşam evrelerine göre doğru kedi maması ile besleme , kedinizin yaşam kalitesini arttırmakla kalmayıp ilerde oluşabilecek hastalıklarında önüne geçecektir. Kedi kuru mamalarının  yaşam evrelerine göre düzenlenmesinin nedeni enerji ihtiyacını doğru bir şekilde karşılamasıdır. Bu bağlamda yavru kuru kedi mamalarıyetişkin kuru kedi mamalarıyaşlı kuru kedi mamalarıkısırlaştırılmış kuru kedi mamalarılight kuru kedi mamaları olmak üzere 5 ana kategoriye ayrılmıştır.  Petihtiyac.com olarak bu kategorileri en zengin içerik ve ürünler ile doldurarak siz değerli pati dostlarımızın hizmetine sunuyoruz.

     Kuru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

     Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, en iyi kedi maması kedinizin sevdiği mamadır. Seçeceğiniz kuru kedi maması kedinizin ömrünün sonuna kadar sağlıklı beslenmesine yardımcı olacağı için titiz davranmanız gerekir. Peki piyasada bu kadar fazla kedi maması çeşidi varken kediniz için en uygun mamayı nasıl belirleyeceksiniz? Mama seçimi yaparken birçok faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Kedinizin yaşı, ırkı, kısır olup olmadığı, varsa alerjisi, damak tadı gibi kriterleri belirledikten sonra doğru seçimi yapmak size ve kedinize kalıyor.

     Sütten kesilen yavru kedinize mama seçecekseniz ilk olarak yavru kuru kedi maması çeşitlerine göz atmalısınız. Yavru kedi mamalarının protein ve besin değerleri diğer mamalara göre daha fazladır. Bunun nedeni de gelişme çağında olan kedinizin ihtiyacı olan vitamin ve protein değerinin karşılanmasıdır.

     1 yaşından sonraki süreçte yetişkin kuru kedi maması çeşitlerine geçiş yapabilirsiniz. Eğer kedinizi kısırlaştırdıysanız, kısır kedi maması seçmelisiniz. Kısır kedinize normal yetişkin kedi maması verdiğiniz takdirde ileride ciddi sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kısırlaştırılmış kedi mamalarında en çok tercih edilen markanın Pro Plan olduğunu da söyleyebiliriz. Kediniz kısır değilse yavruyken kullandığınız markanın yetişkin kedilere özel olan mamasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

     7 yaşından büyük kedileri artık yaşlı kedi kategorisinde adlandırabiliriz. Yaşlı ve kısır kediler kilo almaya daha müsait olduğundan ve böbrek hastalığı riskinin artmasından dolayı yaşlı kuru kedi maması kullanılmalıdır. Böylelikle kedinizde ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını minimuma indirebilirsiniz.

     Kediler hem harekete ihtiyaç duyan hem de oyun oynamayı seven canlılardır. Kediniz evden hiç çıkmıyorsa yeteri kadar hareket alanı da bulamayabilir. Böyle durumlarda kilo almaya yatkın olurlar. Evden hiç çıkmayan ve gerektiği kadar hareket etmeyen kedilere ise light kedi mamaları önerilir.

     Belirlediğiniz ve kedinizin sevdiği mama markasını değiştirmek veteriner hekimler tarafından çok fazla tavsiye edilen bir durum değildir. Sık mama değiştirmek kedinizde ishal ve iştahsızlık gibi problemleri gün yüzüne çıkarabilir. Kediniz, kendisine uygun mamayı sevdiği sürece aynı mama üzerinden devam etmelisiniz.

     Kedi Maması Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

     Piyasada açık olarak da kuru kedi mamaları satılmaktadır. Açık kedi mamalarının içeriği tam olarak bilinmediği için kapalı ve güvenilir markaların kuru mamalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca açık mamaların son kullanım tarihinin geçip geçmediğinden de emin olamazsınız. Kapalı kuru mama alırken de mutlaka son kullanma tarihine dikkat ediniz.

     Kuru mama alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise gramajdır. Kediniz için uygun markayı bulduktan sonra 5-10 kg’lık mamaları seçmeniz hem daha ekonomik olacaktır hem de kedinizin mamayı son kullanma tarihinden önce bitirme olasılığı yüksektir.

     En İyi Kuru Kedi Maması Markası Hangisidir?

     Yukarıda da belirttiğimiz gibi, en iyi kedi maması kedinizin sevdiği kedi mamasıdır. Kediler çok seçici canlılar olduğu için her mamayı beğenmeyebilir. En çok tercih edilen ve kedilerin severek yediği mama markalarının başında Royal Canin kedi maması ve Pro Plan kedi maması gelir. Dünyaca ünlü bu markaların yavru, yetişkin, yaşlı, kısır gibi kedilere özel birçok mama çeşidi bulunmaktadır. Hill’s, Purina, N&D, Pro Line, Reflex gibi markalar da en iyi mama markaları olan bilinmektedir.

     Kuru Kedi Maması Fiyatları

     Kuru kedi maması fiyatlarında farklılık gösteren en önemli etken markadır. En çok tercih edilen dünyaca ünlü markaların mamaları biraz daha yüksek ücretli olabilir. Bu ünlü markaların mama çeşitlerini en ucuz fiyatlarla Petihtiyac.com üzerinden satın alabilirsiniz.

     Kedinizin varsa sağlık sorunları, ırkı, kısır olup olmadığı, yaşı gibi faktörler de seçeceğiniz mamanın fiyatını etkileyecektir. Mama seçiminde karar veremiyor ve aklınızda hala soru işaretleri varsa mutlaka veteriner hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

      

     T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.