x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 14 ürün görüntüleniyor.
(1)
Hediye
  1.370,00 TL
  1.126,90 TL
  (1)
  Hediye
   1.194,99 TL
   974,90 TL
   (1)
   Hediye
    1.199,99 TL
    979,90 TL
    (1)
    Hediye
     900,00 TL
     753,90 TL
     (1)
     Hediye
      660,00 TL
      578,90 TL
      (1)
      Hediye
       1.320,00 TL
       1.091,90 TL
       (1)
       Hediye
        655,00 TL
        573,90 TL

        Yaşlı Kedi Maması

        Tıpkı insanlar gibi kediler de yaşlılık sürecine girer. Hatta yaşlılık belirtileri ve hastalıkları da benzer şekildedir. Kedilerde yaşlılık sürecinin başlangıcı olarak da 7 yaş kabul edilir. Eğer 7 yaş ve üzeri bir minik dostunuz varsa beslenmesine çok dikkat etmeniz gerekir.

        Yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan bazı hassasiyet ve durumlar neticesinde beslenme alışkanlıkları da değişmektedir. Yaşlı kedi maması tercihi bu yüzden önemlidir. Kedilerde sık karşılaşılan böbrek harabiyetinin önüne geçebilmek için düşük protein, kilo artışının önüne geçebilmek için düşük karbonhidrat ve yağlar ile hazırlanmış dengeli yaşlı kuru kedi maması kediniz için tam bir besin kaynağı olarak elinize ulaşır.

        Yaşlı kedilerde görülen en önemli özelliklerin başında hareket azlığı gelir. Hareketli ve oyun sever kişiliklerini yavaşa terk ederler. Daha hantal bir hayat sürdükleri için de yakmaları gereken enerjiyi yakamazlar. İleride de böbrek hastalıkları ve obezite gibi sorunlar ortaya çıkabilir. İşte bu sorunların önüne geçmek için yaşlı kedi maması tercih edilmelidir.

        Yaşlı Kedi Maması Özellikleri

        Yaşlı kedi mamalarının enerji oranı düşük olduğundan kedinize fazla enerji yüklemesi yapılmaz. Genel olarak yaşlılığa bağlı eklem ve kas rahatsızlıklarının önüne geçer. Ayrıca tüy ve deri hastalıkları üzerinde de büyük bir etkisi vardır.

        Yaşlı kedilerde zaman ilerledikçe diş ve çene zayıflamaları, hassaslaşmaları ve çürümeler meydana gelebilir. Yaşlı kuru mamaların yapısı bu nedenle kedinizin daha kolay yiyebilmesi için biraz daha yumuşaktır.

        Böbrek sorunları için ise içeriğinde fosfor bulunur. Yaşlı kedinizin tam olarak ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren yaşlı kuru mamalar, kedinizin daha sağlıklı bir yaşlılık dönemi geçirmesini sağlar. Hem kısır hem yaşlı kediler için ise kısırlaştırılmış yaşlı kedi maması önerilir. Böyle bir minik dostunuz varsa kısırlaştırılmış kedi maması kategorimizde de çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

        Yaşlı Kedi Maması Markaları

        Dünyaca ünlü birçok firmanın yaşlı kedi maması çeşidi bulunmaktadır. Pro Plan yaşlı kedi maması, Hill’s yaşlı kedi maması, Royal Canin yaşlı kedi maması gibi markalar da bu çeşitlerin başında gelir. Eğer kedinizin ciddi bir sağlık problemi bulunmuyorsa ve mamasını severek yiyorsa yetişkinlik döneminde kullandığı mama markasından devam etmenizi öneririz.

        T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.