sadsad x
asdasd

Köpekler Hakkında

03 Nisan 2021

Köpekler, insanlarla başarılı ilişkiler kurdukları gibi öğrenme konusunda da çok yeteneklidirler. Öğrenmedeki başarıları, keskin zekalarının göstergesidir. Fakat her köpek ırkı zekasıyla öne çıkmaz. Bazı köpekler adını dünyanın en zeki köpekleri olarak duyurmuşlardır.

29 Mart 2021

Köpek sahiplerinin köpekleriyle ilgili en çok endişelendiği konulardan biri sevimli dostlarının kusmalarıdır. Köpekler, yediklerini kolay sindirebilen ve mideleri sağlam canlılar olsa da kusmayı tekrarlıyorlarsa önemli bir problem olabilir.

16 Mart 2021

Evinizde hem bir kedi hem de köpek beslemek istiyorsanız, birbirleriyle iyi anlaşan cinsleri bir araya getirmeniz gerekir. Kediler, pek sosyal canlılar olmadıklar için sahiplerini ve yaşam alanlarını başka evcil canlılarla paylaşmak istemezler. Bu nedenle ilişkilerinin sağlıklı yürüyebilmesi için seçeceğiniz köpek ırkı belirleyici olacaktır.

03 Mart 2021

İnsanlarla ilişki kurmada en başarılı ve insanlara en yakın canlılar olarak bilinen köpekler, birçok konuda hayatlarımızı kolaylaştırıyor. Koruma, kurtarma, güvenlik sağlama gibi ağır görevleri olan köpekler zekâları, eğitilmeye açık olmaları, sahiplerine bağlılıkları ve sabırları nedeniyle misyonlarını hiç bıkmadan yerine getiriyorlar.

01 Mart 2021

Köpekler, size olan bağlılıkları ve sadakatleri, sevimlilikleri ve içtenlikleriyle çok güzel canlılardır. Köpek sahiplenmede en büyük problem tuvalet ihtiyacının karşılanmasıdır. Köpekler, kediler gibi ilk seferde tuvaletlerini yapmaları gereken yeri öğrenemezler. Bunun için eğitilmeleri gerekir.

05 Şubat 2021

Kedilerde çok kolay olan tuvalet eğitimi, doğaları gereği kendilerini temizlemek konusunda yetenekli olmayan köpekleri zorlayıcı bir etkinliktir. Bu konuda sahiplerinin işini pek de kolaylaştırmayan köpeklere tuvalet eğitimi vermek için önce köpek sahiplerinin bilgilenmesi şattır. Yoksa bir köpekle yaşamak eziyete dönüşebilir.

01 Şubat 2021

Kediler ve köpekler birbirlerine düşman bilinirler. Aksine özellikle yavruyken bir araya getirilip beraber büyütülen kediler ile köpekler çok yakın dost olmaktadırlar. Kediler ile köpekler birbirlerine alışıp beden dillerini çözdüklerinde beraber yaşamaya uyum gösterecek ve zamanla birbirlerinden hiç ayrılmadıkları görmek sizi şaşırtacaktır.

07 Ocak 2021

Köpek sahiplenmek çok keyifli olsa da zahmetli bir iştir. Köpekler, hareketli doğaları ve cesaretleri nedeniyle kontrol edilmeleri ve eğitilmeleri gereken canlılardır. Köpek eğitimi, köpeğin tasmaya alıştırılması ile başlar. Doğru tasma seçimi de tasma alıştırma çalışmanızın ilk adımını oluşturur.

04 Ocak 2021

Kedi ve köpek sahipleri, evcil dostlarının sağlıklı bir ömür geçirmeleri için doğru seçilmiş kaliteli bir mamaya ihtiyaç duyduğunu iyi bilirler. Kedi ya da köpeğinize en uygun kalitedeki mamayı belirledikten sonra yapmanız gereken, mamanın tazeliğini kontrol etmek ve onu taze tutmanın yollarını öğrenmek olacaktır. Çünkü tazeliğini kaybetmiş mamalar kedi ya da köpeğinizde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

02 Eylül 2020

Hiç kimse bir köpeğin asla havlamamasını beklemiyordur. Bu, bir çocuğun asla konuşmamasını beklemek kadar mantıksız. Ancak bazı köpekler aşırı derecede havlar. Bu, evinizde bir sorunsa ilk adım köpeğinizin çok fazla havlamasına neyin sebep olduğunu bulmaktır. Neden havladığını anladıktan sonra, havlama problemini tedavi etmeye başlayabilirsiniz.

1 2
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.