x
sadsad x
asdasd

Köpekler Hakkında

03 Ağustos 2021

Köpekler, cinslerine göre farklı büyüklere sahiptirler. İri köpeklerin yanında boyutları nedeni ile evde beslenmeleri kolay olduğu için tercih edilen minik köpekler, genel olarak gürültücü ve neşeli canlılardır. Bu köpek cinslerin bazıları ise Pomeranian, Şivava, Yorkshire Terrier, Pug ve Shih Tzu’dur.

28 Temmuz 2021

Köpekler; ırklarına göre minik, orta ve büyük ırk köpekler olarak üç farklı boyutta karşımıza çıkarlar. Büyük köpek cinslerinin arasında çok daha iri cüsseleri ile öne çıkanlar ise Danua, Saint Bernard, Newfoundland, Leonberger ve Kangallardır.

10 Temmuz 2021

Kısırlaştırma operasyonu köpek bakımının en önemli ayaklarından birini oluşturur. Köpekler bu operasyon sonrasında uzun ve sağlıklı bir ömre kavuşacakları gibi kanser ve enfeksiyon riskinden de kurtulmuş olurlar.

09 Temmuz 2021

Sadık dostlarımız köpeklerle aynı evi paylaşmak keyifli bir deneyimdir. Ama köpekler adeta birer çocuk gibi ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanmasını beklerler. Köpek sahipleri sevimli arkadaşlarının bakımında bazı hatalar yapmaktadır. Bu hataları bilmek ve farkına varmak ise yanlışları en aza indirerek köpeğinizin her açıdan sağlıklı bir yaşam sürmesine olanak sağlar.

06 Temmuz 2021

Köpekler hisleri olan canlılardır. Temel ihtiyaçları karşılandıktan sonra her canlı gibi onlar da sevgiye ve sahipleriyle zaman geçirmeye gereksinim duyarlar. Yalnız bırakılmak köpeklerde terkedilme hissi uyandırdığı ve onları mutsuz ettiği için hiçbir köpek uzun süre yalnız bırakılmamalıdır.

29 Haziran 2021

Köpek sahipleri, beslenme ve egzersiz hatta temizlik ile tüy bakımı konusunda köpeklerine oldukça özenli bir bakım sağlarken ağız bakımında yetersiz kalabiliyorlar. Bu da köpeklerin ağızlarının kokmasına neden olabilir. Köpeğinizin ağzı kokuyorsa bunun kaynağı diş ve diş etlerindeki bir sorun olabileceği gibi böbrek ve sindirim yollarındaki bir rahatsızlık da olabilir.

14 Haziran 2021

İnsanların en sadık ve en yakın dostları olan köpekler, en küçük ve en büyük ses titreşimlerini kolayca algılayıp kokuları da tek tek ayırt edebilirken, konu renk olduğunda o kadar da başarılı değildirler. Kırmızı ve yeşil tonlarını ayıramayan köpeklerin gece görüşü keskin ve görüş alanlarının genişliği de insanlardan daha fazladır.

07 Haziran 2021

Köpekler, en sevilen evcil hayvanlar olmakla birlikte bakımları çok da kolay canlılar değildirler. Özellikle tüy dökme problemleri, insanların köpeklerle yaşamasını zorlaştırmaktadır. Ama her köpek aynı sıklık ve miktarda tüy dökmeyeceği gibi tüyleri çok uzun olan köpeklerin tamamı da çok fazla tüy dökmüyor olabilir.

24 Mayıs 2021

Yeni sahiplendiğiniz köpeğinize isim arıyorsanız sizinle paylaşacağımız en popüler ve en kapsamlı köpek isimleri listesine mutlaka göz atın! Erkek, dişi, yabancı, mitolojik, büyük köpek ırkları, küçük köpek ırkları gibi geniş köpek isimleri listesine bu blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

28 Nisan 2021

Köpekler, en sevilen ve en popüler evcil canlılar olsalar da bazı köpek türlerinin agresif doğaları nedeniyle beslenmesi ülkemizde ve dünyada yasaklanmıştır. Köpeklerin doğru bir eğitimle saldırgan davranışlarının en aza indirebileceği bir gerçektir fakat bazı ırk köpekler bilinçsiz sahipleri nedeniyle etraflarındaki diğer canlılara ciddi zararlar verebilmektedirler.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.