x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 46 ürün görüntüleniyor.
(1)
1.015,90 TL
739,90 TL
Sepette %10 indirim ile 665,91 TL
(1)
522,90 TL
381,90 TL
Sepette %10 indirim ile 343,71 TL
(1)
269,90 TL
197,90 TL
Sepette %10 indirim ile 178,11 TL
(1)
1.151,90 TL
838,90 TL
Sepette %10 indirim ile 755,01 TL
(1)
593,90 TL
431,90 TL
Sepette %10 indirim ile 388,71 TL
(0)
305,90 TL
223,90 TL
Sepette %10 indirim ile 201,51 TL
(2)
51,90 TL
38,90 TL
Sepette %10 indirim ile 35,01 TL
(1)
45,90 TL
34,90 TL
Sepette %10 indirim ile 31,41 TL

Yavru Köpek Yaş Mama

Yavru köpeklerin gelişimi açısından beslenme çok önemlidir. Anne sütünün yetersiz kaldığı ve dişlerinin kuru mamaya hazır olmadığı dönemde yavru köpek yaş mama dostunuz için en iyi seçenektir. Ayrıca kuru mamaya geçişlerde de yavru yaş mamaları size kolaylık sağlayacaktır.

Yavru Köpeğe Yaş Mama Verilir mi?

Yavru dönemdeki köpeklerin, yetişkin ve yaşlı köpeklere göre beslenmeye daha fazla ihtiyaçları vardır. Gelişimleri açısından bu dönemlerde istedikleri kadar kuru ve yaş mama yemelidirler. Yavru köpekler için özel olarak hazırlanmış konservelerin zengin et, protein, vitamin ve mineral içeriği besleyici bir besin takviyesi olacaktır. Bu nedenle 40 günlük ile 12 ay arasındaki köpeklere yetişkin köpek yaş mama yerine yavru köpek yaş mamalarından verilmesi tavsiye edilir. Köpeğinizin sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmesi için güvenilir yavru konserve köpek maması markaları vermenizi öneririz.

Köpek besleyen pek çok kişi kilo alır korkuyla konserve mamalardan uzak durmaktadır. Oysa ki, doğru konserve mama seçimi köpeğinizin kilo almasına yol açmaz. Aynı zamanda köpeğinize pek çok fayda sağlar. Örneğin, konserve mamalar yüksek su oranları ile köpeklerin günlük su ihtiyacını karşılamasını sağlar. Bu da köpeğinizin böbrek sorunları yaşamasının önüne geçmekte size yardımcı olacaktır.

Ne Sıklıkla Yavru Köpeklere Konserve Mama Verilmeli?

Yavru köpeğiniz büyüme döneminde olduğundan haftada 4 - 5 konserve mama verebilirsiniz. Tamamen kuru ya da tamamen yaş mama vermemelisiniz. Köpeğinizin bu karma beslenmeyle gelişimini en iyi şekilde tamamlamasını istiyorsanız mamaları dönüşümlü vermenizi öneririz. Köpeğiniz yetişkin olduğunda kuru mama ve yaş mamayı yine dönüşümlü olarak vermelisiniz. Köpeğiniz yetişkinliğe adım attıktan sonra verdiğiniz konserve mama miktarını biraz azaltabilirsiniz. Haftada 2-3’e indirebilirsiniz.

Yavru Köpek Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yavru köpeğinizin en doğru şekilde beslenmesini istiyorsanız mama seçimi konusunda özenli davranmalısınız. Mama seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

  • Karbonhidrat içeriği düşük; ancak protein oranı yüksek mamaları tercih edin.
  • Köpeğinizin ağız ve diş boyutunu dikkate alın. Mümkün olduğunca kolay parçalanan lifli mamaları verin. Böylelikle köpeğiniz mamayı rahatça çiğneyebilecektir.
  • Köpeğiniz özel bir ırka mensupsa bu durumda onu bu mamayla beslemelisiniz. Özel ırk köpekler, cinslerine özgü yavru köpek konserve mama tüketmeye ihtiyaç duyarlar. Örneğin, chihuahua köpekler hassas ve yumuşak bir damağa sahiptirler. Bu nedenle köpeğinizin minik ağzına uygun boyutta ve onları cezbeden aromada mamalar vermeniz gerekir. Pet İhtiyaç olarak özel ırk köpeklerinizin ihtiyaç duyduğu bu özel içerikte mamaları dünyaca tanınan markaların güvencesiyle sunuyoruz.
  • Mamanın vitamin ve mineral bakımından zengin olmasına özen gösterin. Gelişme döneminde yeterli miktarda vitamin ve mineral alması bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmesini sağlar. Örneğin, köpeğinizin güçlü kemikleri olması için yeterli kalsiyum alması gerekecektir.

Yavru Köpek Yaş Mama Fiyatları

Yavru köpek konserve mamaların fiyatları seçtiğiniz markaya, mamanın içerik kalitesine ve ürün gramajına göre değişkenlik göstermektedir. Acana, Royal Canin, Hill’s gibi dünyaca ünlü markaların konserve mamalarını en uygun fiyatlarla Pet İhtiyaç güvencesiyle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.