x
sadsad x
asdasd
08 Kasım 2021
American Bully Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Staffordshire Terrier ve American Pit Bull Terrier cinsi köpeklerin melezlenmesi ile ortaya çıkmış olan American Bully köpek ırkı korkutucu görünümüne rağmen oldukça sevecendir. Büyük kafası ve kısa bacakları ile dikkat çeken bu köpekler titizlikleri ve kilo alma eğilimleri ile de bilinirler.

06 Kasım 2021
Catahoula Leopar Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Sığır köpeği ırklarından biri olan Catahoula Leopar köpeği, tüm çoban köpekleri gibi çok iyi birer bekçi ve korumadırlar. Sahiplerine sadakatleri ile bilinen bu köpekler, Louisiana eyaletinin köpeği unvanını da almışlardır. Onlara leopar denmesinin nedeni leopara benzeyen benekli tüyleridir.

21 Ekim 2021
Bedlington Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Tüyleri ve vücut yapısı nedeniyle adeta bir kuzu gibi görünen Bedlington Terrier köpekler, görüntülerinden beklenecek şekilde arkadaş olsalar da inatçı karakteri ile de biliniyorlar. Çabuk öğrenmeleri ve çevik olmaları sayesinde gösteri köpeği olarak da kullanılan Bedlington Terrierler, geçmişte küçük hayvan avlarında insanlara eşlik etmişlerdir.

18 Ekim 2021
Akita Uni Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Güzel görünümü ve sevimliliğinin yanında sadakati, korumacı ruhu ve zekasıyla da dünya çapında bir popülariteye sahip olan Akita Uni köpek ırkının anavatanı Japonya’dır. Cesaretinin yanında dayanıklı olması ile de bilinen bu köpeklerin en önemli özelliklerinden biri güçlü bedenleridir.  

11 Ekim 2021
Billy Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Av köpeği ırkları arasında en popülerlerinden olan Billy köpekler, Fransa kökenlidirler. Günümüzde sayıları oldukça azalan bu köpekler; çabuk eğitilebilmeleri, sahiplerine olan bağlılıkları ve sabırlı karakter yapıları sayesinde arama kurtarma ve terapi köpeği olarak da görev alıyorlar.

01 Ekim 2021
Ainu (Hokkaido) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Korumacı doğası, sadakati ve sevimliliği ile dikkat çeken Ainu cinsi köpekler Japonya’da çok sevilen fakat dünyaya açılmadığı için pek yaygın olmayan hayvanlardır. Oldukça dayanıklı ve atletik bir gövdeye sahip olan Ainular, egzersiz ihtiyaçları yüksek orta boy köpeklerdir ve apartman dairelerinde yaşamaya uygun değillerdir.

24 Eylül 2021
Chesapeake Bay Retriever Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Ailesine sadakati ile bilinen ve kusursuz bir bekçi köpeği olan Chesapeake Bay Retriever, soğuğa dayanma kuvveti ile de ün salmıştır. Yüzme konusunda da uzman olan bu köpekler, yabancılara karşı temkinli ve hatta saldırgan olabilir. Yavruyken eğitilmeleri ve sosyalleştirilmeleri şarttır.

13 Eylül 2021
Cesky Terrier Özellikleri ve Bakımı

Yüzünü kapatan yoğun tüyleri ve gövdesine göre epey kısa olan bacakları ile dikkat çeken Cesky Terrier, sevimli görünümüne paralel olarak insanlarla çok iyi anlaşan bir köpek cinsidir. Sabırlı ve zeki olmasına rağmen Terrierlerin tipik özelliği olan inatçılıkları nedeniyle eğitimleri olumlu yöntemlerle yapılmalıdır.

09 Eylül 2021
Airedale Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Terrier cinsinin en büyük ebatlı köpekleri olarak bilinen Airedale Terrier köpek ırkı, çok hareketli ve enerjiktir. Bağımsız karakter yapısı ve bitmeyen enerjisi nedeniyle apartman dairelerinde yaşamaya uygun olmayan Airedale Terrierler, sahiplerine bağlılıkları ve yüksek sadakat duyguları ile bilinirler.

03 Eylül 2021
Turkish Pointer (Çatal Burun) Özellikleri ve Bakımı

Dünyada Türk Pointeri olarak bilinen Çatal Burun köpek cinsinin en belirgin özelliği, adından da anlaşıldığı üzere burnunun iki parçaya ayrılmış gibi çatallı olmasıdır. Farklı burun yapıları ve mükemmel iz sürebildikleri için yön bulma konusundaki uzmanlıkları ile dünyada nadir bulunan köpek cinslerinden biridir.

1 2 3 .... 6 7 8 9 10 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.