x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 39 ürün görüntüleniyor.
(0)
Hediye
  125,00 TL
  98,90 TL
  (0)
  Hediye
   90,00 TL
   71,90 TL
   (0)
   Hediye
    150,00 TL
    120,50 TL
    (0)
    Hediye
     368,90 TL
     (0)
     Hediye
      254,00 TL
      208,50 TL
      (0)
      Hediye
       68,00 TL
       55,50 TL
       (0)
       Hediye
        343,90 TL
        (0)
        Hediye
         157,00 TL
         131,71 TL

         Akvaryum İç Filtre

         Akvaryum içinde su canlısı besliyorsanız akvaryum bakımını asla ihmal etmemelisiniz. Balıklarınızın ve diğer su canlılarınızın sağlığı için akvaryum her zaman temiz olmalıdır. Akvaryum bakımının ve temizliğinin de en önemli malzemelerinden biri akvaryum iç filtrelerdir. Akvaryum iç filtreler, akvaryum filtrelerinin bir çeşidi olarak satılmaktadır. Akvaryumun oksijen seviyesini korur ve biyolojik temizliğini gerçekleştirir.

         Neden Akvaryum İç Filtre Kullanmalısınız?

         Akvaryum suyunda oluşabilecek en ufak bir kir başta balıklar olmak üzere tüm su canlıları için büyük tehdit oluşturur. Kirli ve bakımsız bir suda yaşamını sürdüren balıklar, bir süre sonra sağlık sorunları ile karşılaşır. Erken önlem alınmadığı takdirde ise ölürler. Bu tarz durumların önüne geçmek için mutlaka akvaryum iç filtre kullanmanızı öneriyoruz.

         İç filtrenin temel amacı akvaryum içinde biriken atıkları ve zararlı maddeleri haznesine çekerek suyu her zaman temiz tutmaktır. Kapatmadığınız sürece sürekli çalışır. Böylece balıklarınıza ve beslediğiniz diğer su canlılarına daha sağlıklı bir yaşam sunmuş olabilirsiniz.

         Akvaryum iç filtrelerinin farklı boyutlarda ve güçlerde çeşitleri bulunmaktadır. İç filtre seçimi yaparken mutlaka bu özelliklerine dikkat etmelisiniz. Akvaryum iç filtreleri genel olarak ekonomik ürünlerdir. Ancak yüksek elektrik harcayan bir filtre alırsanız elektrik faturanızda kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Çünkü iç filtreler 24 saat çalışır ve satın aldığınız yüksek watt düzeyli ürün ihtiyacınızdan çok fazla enerji tüketir. Küçük ya da orta boy bir akvaryumunuz varsa düşük voltajlı bir iç filtre işinizi görecektir.

         İç filtre satın almadan önce dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de filtrenin debisidir. Akvaryum içindeki suyu saatte birkaç defa çevirebilen bir filtre hem akvaryum hem de balıklar için sorun olmayacaktır. Yüksek debiye sahip olan iç filtreler ise suda dalgalanma yapabileceğinden balıklarınıza zarar verebilir. Ayrıca akvaryum süsü kullanıyorsanız süslerin de ömrünü kısaltacaktır.

         İç filtrelerin uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Sadece filtreni belirli aralıklarla temizlemeniz yeterli olacaktır. İç filtre dışında akvaryum dış filtre çeşitlerini de Petihtiyac.com’dan satın alabilirsiniz.

         T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.