x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 730 ürün görüntüleniyor.
(2)
23,90 TL
17,90 TL
Sepette %10 indirim ile 16,11 TL

Yaş Kedi Maması

Kedilerin temel besin kaynakları kuru mamalardır. Her gün düzenli olarak tükettikleri kuru mamalardan gerekli protein, mineral, karbonhidrat gibi maddeleri alırlar. Ancak yaş kedi mamaları kedilerin tartışılmaz en sevdiği besinlerin başında gelir. Daha paketin sesini duyar duymaz yanınıza koşar, ayaklarınızın dibinde yaş mama paketini açmanızı bekler. Her cinsten ve her yaştan kedinin bayılarak yediği ıslak kedi maması çeşitleri Petihtiyac.com’da!

Yaş Kedi Maması Nasıl Verilir?

Kedi konserve mamaları tek yönlü kuru mama ile beslemenin yanında farklı bir seçenek olarak dostunuza sunacağınız küçük bir armağan olarak dikkat çekiyor. Hem dostunuzla aranızdaki bağı kuvvetlendirip hem de besin olarak farklı lezzet ve tatlardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Kedilerin kilo bazında hesapladığımızda 50 ml su içmesi gerekmektedir. Örneğin; 5 kilo olan bir kedinin 250 ml’ye yakın su içmesi gerekir. Bu oranın tamamını kendi kaplarından içemeyebilirler. Bu durumda yardıma kedi yaş mamaları ve kedi konserve mamaları yetişiyor. Kedi konserve mamalarının su oranı %70-80 miktarında olduğu için günlük içmesi gereken suyu buradan kolaylıkla ve lezzetli bir şekilde karşılayabilir. Konserve mamaları açıldıktan sonra buzdolabında 2 günden fazla muhafaza edilmemelidir.

Yaş kedi mamalarının her gün verilmesi tavsiye edilmez. Genelde haftada 1 ya da 2 gün olarak verilse de mutlaka veteriner hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Konserve kedi mamalarının içinde protein, karbonhidrat, yağ, su gibi kedinizin ihtiyaç duyduğu mineraller bulunur. Tüm bu maddeler jel haline getirilir ve paketlenir. Poşet ve konserve olarak satılabilen yaş mamalar, açıldıktan kısa süre sonra tüketilmelidir. İki güne ya da iki öğüne yayarak vereceğiniz mama paketini açtıktan sonra da mutlaka buzdolabında muhafaza edin.

Yaş Kedi Maması Çeşitleri

Tıpkı kuru mamalarda olduğu için konserve mamalarda da birçok çeşit bulunmaktadır. Sığır etli, tavuk etli, balıklı, hindi etli, kümes hayvanlı gibi çeşitler en çok tercih edilen yaş mamalardandır. Her konserve mamayı kediniz sevmeyebilir. Bazı kediler de konserve ya da paket içindeki mamalardan birini yemeyebilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, tamamen kedinizin damak tadı ile alakalı bir durum. Kedinizin yaş mamaya ihtiyacı olmadığını unutmayın. Yaş mamalar, bir nevi ödül mamaları gibi de değerlendirebilir. Bu nedenle kediniz sevmiyorsa yemesi için ekstra bir çaba harcamanıza gerek olmadığını bilmelisiniz.

En İyi Yaş Kedi Maması

Piyasada birçok markanın farklı çeşitlerde konserve mama çeşidi bulunmaktadır. Minik dostunuz için ise en iyi yaş kedi maması kendisine en uygun olanıdır. Yaş mamalarda da tıpkı kuru mamalarda olduğu gibi yavru yaş kedi maması, yetişkin yaş kedi maması, yaşlı yaş kedi maması, kısır yaş kedi maması, light yaş kedi maması gibi seçenekler bulunmaktadır. Kedinizin durumuna göre tavuklu, somonlu, ton balıklı, okyanus balıklı, hindili, sığır etli gibi ıslak mama çeşitlerini seçebilirsiniz.

Yaş Kedi Maması Fiyatları ve Markaları

Yaş kedi maması çeşitlerinin fiyatları ürün boyutuna ve markaya göre değişmektedir. Mama fiyatı ile kalitesi tamamen doğru orantılıdır. Fiyatı arttıkça kalitesi de artmaktadır. Doğal olarak kedinizin beğenisi de tamamen marka ve fiyat ile alakalıdır

Kediler yaş mamayı çok sevmelerine rağmen yine de seçicidirler. En çok tercih edilen yaş mama markaları Pro Plan yaş kedi maması, Royal Canin yaş kedi maması, Sheba yaş kedi maması, Hill’s yaş kedi maması, Whiskas yaş kedi maması ve Felix yaş kedi maması çeşitleridir. Ancak kediler ilginç varlıklar olduğu için minik dostunuz bu markaların hiçbirini de sevmeyebilir.

Kategorimizi inceleyerek kediniz için en uygun yaş mama çeşidini bulabilir ve en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.