x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 427 ürün görüntüleniyor.

Köpek Oyuncakları

Bir köpek sahiplendiğiniz zaman onun tüm sorumluluğunu da üzerinize almışsınız demektir. Beslenmesinden bakımına kadar her ihtiyacını titizlikle karşılamalısınız. Bu ihtiyaçlardan biri de köpek oyuncaklarıdır. Köpek oyuncakları, köpek sahiplerinin evinde bulundurması gereken ürün gruplarından biridir. Çünkü köpekler oyuncu canlılardır ve oyun oynamaktan büyük zevk alırlar.

Köpek oyuncakları, dostunuzun sadece oyun oynamasını sağlamaz. Ek olarak çok iyi bir egzersiz aracıdır. Günün belirli zamanlarında oyun oynayan dostunuz, enerjisini harcama fırsatı bulur. Böylelikle olası obezite sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca köpeğiniz ile yeteri kadar zaman geçiremiyorsanız köpek oyuncakları sayesinde dostunuzun can sıkıntısını en aza indirebilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Çeşitleri

Köpekler için hem eğitici hem sağlıklı hem de eğitici amaçlı birçok oyuncak çeşidi bulunmaktadır. Köpek oyuncağı alırken dostunuzun yaşını, ihtiyaçlarını ve zaman geçirmekten hoşlandığı aktiviteleri göz önünde bulundurursanız oyuncağına alışma süresini kısaltmış olursunuz. Köpeğinizi özellikle yavru yaşlardan itibaren oyuncaklara alıştırmanızı öneririz.

Köpek oyuncaklarından en popüler olanı köpek zeka oyuncaklarıdır. Köpek zeka oyuncakları, dostunuzun keyifli dakikalar geçirmesini sağlarken aynı zamanda da zeka gelişimleri açısından yararlıdır.

Köpek top oyuncakları da köpeklerin en sevdiği oyuncak çeşitleri arasında yer alır. Dostunuzu doğru bir şekilde eğitebilirseniz topu uzağa attığınız takdirde size geri getirecektir. Top fırlatma oyununu köpeğiniz hiç bıkmadan uzun bir süre oynayabileceğinden onun için de keyifli bir egzersiz olacaktır.

Fırlatılan nesneleri yakalayıp sahibine geri getirmekten büyük keyif alan köpeklerin sevdiği oyuncaklardan biri de frizbilerdir. Köpek frizbi oyuncakları kategorimizde dostunuzla keyifle zaman geçirebileceğiniz frizbi çeşitlerini bulabilirsiniz.

Köpeklerin diş sağlığını koruyan köpek diş ipleri ile de sadık dostunuza keyifli oyun saatleri yaşatabilirsiniz. Kaliteli pamuktan imal edilen köpek diş ipleri sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Kauçuk ve sert oyuncaklar, latex ve vinil oyuncaklar, pelüş ve kumaş oyuncaklar ve aqua oyuncaklar da bu kategorimizde bulabileceğiniz diğer köpek oyuncakları çeşitleri arasında yer alıyor.

Köpek Oyuncaklarının Önemi

Köpek oyuncağı, dostunuzla ilgilenemediğiniz zamanlarda köpeğinizin en iyi arkadaşıdır. Severek oynadığı oyuncaklar sayesinde hem keyifli zaman geçirirler hem de hareket etme imkanı bulurlar. Obezite ve bazı eklem rahatsızlıkları riskini de en aza indirmenizi sağlar. En önemlisi ise sıkılmalarını önlerler. Temin edeceğiniz bazı köpek oyuncakları ile köpeğinizi oynatmanız sizi de iyi hissettirecektir.

Köpek oyuncağı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin köpeğiniz oyuncağı ile oynarken bazı parçaları yutabilir. Bu nedenle parçaları yuttuğu zaman sindirim sisteminde tıkanıklıklara sebep olmayacak şekilde sindirilebilir ve atılımı kolay kalitede oyuncaklar seçmenizi öneririz. Ayrıca yavru köpeklerin dişleri tam olarak sertleşmediği için onların diş yapısına uygun oyuncaklar seçmeniz gerekir. 3-4 aylık köpekler dişlerini kaşıma ihtiyacı hissettiği için kauçuk köpek oyuncakları seçebilirsiniz.

Oyuncak seçerken köpeğinizin ırkını ve huylarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü bazı köpekler oyuncaklarını ve evde bulunan eşyaları parçalamayı sever. Dolayısıyla ona vereceğiniz yumuşak oyuncakları da parçalayabilirler. Bu tarzda bir köpeğiniz varsa daha sert malzemelerden üretilen oyuncakları tercih etmelisiniz.

Sadık dostunuzun ihtiyacı olan tüm köpek oyuncaklarına en uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle Petihtiyac.com’dan sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.