x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 105 ürün görüntüleniyor.
(0)
1.300,00 TL
1.104,90 TL
Sepette %15 indirim ile 939,17 TL
(0)
1.471,03 TL
1.323,93 TL
Sepette %15 indirim ile 1.125,34 TL
(0)
1.033,41 TL
930,07 TL
Sepette %15 indirim ile 790,56 TL
(0)
966,13 TL
869,52 TL
Sepette %15 indirim ile 739,09 TL
(0)
6.162,21 TL
5.545,99 TL
Sepette %15 indirim ile 4.714,09 TL
(0)
1.033,41 TL
930,07 TL
Sepette %15 indirim ile 790,56 TL

Kedi Tuvaleti

Kediler, içgüdüsel olarak tuvalet eğitimi olan canlılardır. Henüz küçük yaşlarda annelerinden aldıkları tuvalet eğitimini kolaylıkla kavrarlar. Eve alışma süresinde başlarda ufak tefek kazalar meydana gelme ihtimali olsa da, sonraki süreçte bu sorun da ortadan kalkacaktır. Evcil kedinizin tuvalet alışkanlığını daha kolay bir şekilde kavramasını istiyorsanız evinizde mutlaka kedi tuvaleti bulunmalıdır.

Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Açık kedi tuvaleti, kapalı kedi tuvaleti ve otomatik kedi tuvaleti olarak 3 çeşit kum kabı bulunmaktadır. Tercihen hepsini alabilirsiniz ancak üçünün de farklı özellikleri bulunur.

En sık tercih edilen model açık kedi tuvaletleridir. Özellikle yavru kediler için uygundur. Tuvalet alışkanlığını daha yeni yeni kazanan yavru kediler için açık kedi tuvaleti daha kolay bulunur ve alışma süresini kısaltır. Fakat açık kedi tuvaletinde etrafa saçılabilecek kedi kumu riskini göze almalısınız.

Kapalı kedi tuvaletlerinde ise etrafa saçılan kum riski oldukça düşüktür. Minik dostunuzun kolayca açabileceği kapısı bulunan kapalı kedi tuvaletlerinin adından da anlaşılacağı gibi her yeri kapalıdır. Yavru kedi sahiplendiyseniz başlangıç aşamasında kapalı kedi tuvaletini tercih etmemeniz daha doğru olacaktır. Çünkü minik dostunuz bu model tuvaletin yerini bulmakta zorlanabilir. Açık kedi tuvaletine alıştırdıktan sonra kapalıya dönmeniz daha doğru olacaktır.

Otomatik kedi tuvaletleri de kendi içinde yarı otomatik ve tam otomatik olarak ikiye ayrılır. Tam otomatik kedi tuvaletleri, direkt olarak su tesisatına ve atık gideri tesisatına bağlıdır. Siz hiç elinizi sürmeden kendi kendini temizleyebilir. Teknolojik bir ürün olduğu daha maliyetlidir ve pet sahipleri tarafından fazla tercih edilmez. Yarı otomatik kedi tuvaletleri çeşitlerinde kabın yanında çekme kolu bulunur. Bu kol sayesinde tuvaleti elekten geçirerek alt kısma boşaltabilirsiniz. Yarı otomatik kedi tuvaleti kullanıyorsanız kedi kumu küreği de kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Kedi Tuvaleti Seçimi Nasıl Yapılır?

Kedi tuvaletleri, genelde sert plastik malzemeden üretilir. Farklı boyutları da bulunur. Tek bir kedi için orta boy kedi tuvaleti yeterli olacaktır. Birden fazla kedi besliyorsanız büyük boy ya da iki adet kedi kumu kabı almanızı tavsiye ederiz.

Kediler tuvaletlerini yaptıktan sonra dışkılarının üzerini kumla örter. Bu sırada etrafa kum da saçabildikleri için kapalı kedi tuvaleti kullanmanız hijyen açısından daha mantıklı olacaktır.

Açık, kapalı, otomatik kedi tuvaletlerinin yanı sıra; kedi tuvaleti paspası ve kedi tuvaleti kabı poşeti gibi ek ürünleri bu kategorimizden en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.