sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 3883 ürün görüntüleniyor.
(0)
239,00 TL
202,90 TL
Sepette %15 indirim ile 172,46 TL
(0)
404,00 TL
342,90 TL
Sepette %15 indirim ile 291,47 TL
(0)
4.444,00 TL
4.094,90 TL
Sepette %12 indirim ile 3.603,51 TL
(0)
Hediye
  909,00 TL
  822,90 TL

  Köpek Malzemeleri

  Köpekler, tartışmasız insanların en iyi dostu olan hayvanların başında gelir. Evinde ya da dışarıda köpek besleyen insanların sayısı da bu düşüncenin en büyük kanıtıdır. Siz de köpek besliyor ya da beslemeyi düşünüyorsanız sadık dostunuzun hayatınızda önemli bir yer kaplayacağını unutmamalısınız. Ona iyi bir hayat sunmak için de bazı köpek malzemelerine ihtiyacınız olacaktır. Her köpek sahibinin mutlaka evinde bulundurması gereken köpek malzemeleri ise kısaca şu şekildedir;

  • Köpek maması
  • Köpek ödülleri
  • Mama ve su kabı
  • Köpek yatağı
  • Köpek tasması
  • Köpek tarağı ve fırçası
  • Köpek regl pedi
  • Köpek temizlik ürünleri
  • Köpek oyuncakları
  • Köpek şampuanı
  • Köpek eğitim ürünleri

  Yavru Köpek Malzemeleri

  Yavru bir köpeğiniz varsa beslenmesi, bakımı ve eğitimi bu dönemlerde çok daha önemlidir. Her alışkanlığını küçük yaşlardan itibaren edinirler ve o şekilde devam ettirirler. Her canlıda olduğu gibi köpek malzemelerinde de en önemli konu beslenmedir. Doğru ve düzenli bir şekilde beslenen köpeğin ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalma riski her zaman azdır. Bu nedenle köpek maması seçimini doğru şekilde yapmanız gerekir.

  Köpeklerin ana besin kaynakları kuru mamalardır. İlk etapta seçeceğiniz köpek maması yavru köpeklere uygun olmalıdır. Taneleri daha küçük olan, protein ve vitamin olarak zengin içeriğe sahip yavru köpek maması çeşitlerinden başlamak en doğrusu olacaktır. Bütçenize ve köpeğinizin damak tadına göre bir mama seçebilir, beslenme programını oluşturabilirsiniz. Tabi köpek maması seçerken de köpeğinizin ırkı, cinsi, yaşama alanı gibi faktörleri de göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Örneğin büyük ırk bir köpek ile küçük ırk bir köpeğin besin ihtiyaçları faklıdır. Dolayısıyla dostunuza uygun mamanın içeriği de farklı olacaktır. Mama seçimi yapmadan önce veteriner hekiminizden mutlaka yardım almalısınız.

  12 aylık döneme kadar yavru köpek mamasını vermeye devam edebilirsiniz. 1-7 yaş arasında yetişkin köpek maması, 7 yaş üzerinde yaşlı köpek maması, kısırlaştırılmış köpekler için ise kısırlaştırılmış köpek maması kullanılmalıdır. Yaş mama tercihini de yine aynı kriterleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

  Köpek Eşyaları

  Mamanızı belirledikten sonra satın almanız gereken ilk ürün mama ve su kaplarıdır. Bütçenize ve köpeğinizin ırkına göre plastik, metal, seramik, hazneli, otomatik gibi köpek mama kabı çeşitlerinden birini seçerek evinizde bulundurmalısınız.

  Evcil köpeklerin rahatı için en önemli konulardan biri, köpeğinizin ev içinde kendi özel alanının olmasıdır. Sadece köpeğinize ait olan bu alanda ise rahat bir uyku çekebilmesi için mutlaka köpek yatağına ihtiyacı vardır. Farklı çeşitleri bulunan köpek yatakları arasından evinize ve köpeğinizin ırkına uygun bir ürünü seçebilir, dostunuzun yaşam standartını yukarı çekebilirsiniz.

  Köpekleri kedilerden ayıran özelliklerden biri de sık sık dışarı çıkmaları gerektiğidir. Özellikle tuvalet ihtiyaçları için sadık dostunuzu her gün gezdirmeli, günlük spor ihtiyacını da karşılamalısınız. Bu tip durumlarda ise olmazsa olmaz köpek eşyalarından biri tasmalardır. Boyun tasması, göğüs tasması, otomatik tasma, gezdirme tasması gibi çeşitleri bulunan köpek tasmalarından ihtiyacınıza göre en az bir adet edinmelisiniz. Köpek tasması, hem köpeğinizin hem de diğer köpeklerin güvenliği için son derece önemlidir. Kalitesiz ya da köpeğinize uygun olmayan bir tasma kullanılması sonucunda köpeğiniz elinizden kaçabilir ya da gördüğü diğer canlılara saldırabilir. Daha rahat bir eğitim için ise köpek eğitim tasması kullanmanızı önermekteyiz.

  Köpek oyuncaklarını da önemli olan köpek eşyalarından biri olarak sayabiliriz. Sadık dostunuzun keyifli zaman geçirmesini sağlayacak birçok köpek oyuncağı çeşidini Petihtiyac.com’da inceleyebilir ve en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Tıpkı kedilerde olduğu gibi köpeklerin tüy sağlığı için de köpek tarağı ya da köpek fırçası kullanmanızı öneririz. Özellikle uzun tüye sahip bir köpeğiniz varsa kaliteli bir tarak ile düzenli olarak tarama işlemini gerçekleştirmenizi öneririz.

  Yazın çok sıcak, kışın ise çok soğuk havalarda köpeğinizi gezdirirken dostunuzun patilerinde çatlaklar veya yaralar meydana gelebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ise köpek ayakkabısı kullanabilirsiniz. Çizme, çorap, galoş gibi çeşitleri bulunan köpek ayakkabılarından köpeğinize uygun olanını seçebilir, çok sıcak ve çok soğuk havalarda güvenle gezdirebilirsiniz.

  Köpek kulübesi, köpek kapısı, köpek rampa ve merdiveni, köpek kıyafeti, köpek ağızlığı gibi ürünler de bu kategorimizde bulanan ve ihtiyacınıza göre satın alabileceğiniz diğer köpek malzemeleri çeşitleri arasında yer almaktadır.

  Köpek Temizlik Ürünleri

  Evcil köpek malzemeleri içinde köpek şampuanı bulundurmanızda fayda olacaktır. Köpek derisinin yapısı insan derisinden farklı olduğundan normal insan şampuanı köpekler üzerinde farklı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle köpeğinizi köpek şampuanı ile yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

  Dişi bir köpek besliyorsanız onun bazı özel durumlarına da hazırlıklı olmalısınız. Regl dönemi, bu özel durumlardan biridir. Dişi köpeklerde regl dönemi genelde bahar dönemi başlamaktadır. Bu dönemlere hazırlık için evinizde mutlaka köpek pedi bulundurmanız gerekir. Köpek regl külodu olarak da bilinen bu pedlerin farklı çeşitleri ve boyutlarını sitemizden sipariş edebilirsiniz.

  Köpek tüy toplayıcılar, leke ve koku çıkarıcı ürünler, tuvalet eğitim setleri gibi ürünleri de bu kategorimiz üzerinden inceleyebilir ve ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Köpek Eğitim Malzemeleri

  Köpekler, eğitilebilen evcil hayvanlardandır. Ancak köpek eğitmek için bazı köpek eğitim malzemeleri gerekir. Eğitim tasmaları, eğitim çubuğu, eğitim düdüğü, ödül atma tabancası, eğitim diski, eğitim direkleri gibi ürünleri dostunuzun eğitim sürecinde kullanabilirsiniz. Bu tarz ürünler dostunuzun eğitimine katkıda bulunacağı gibi eğlenceli vakitler geçirmesini de sağlayacaktır. Ek olarak köpek ödülleri de kullanarak eğitimi köpeğinizin için çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

  Köpek Malzemeleri Fiyatları

  Her üründe olduğu gibi köpek malzemeleri fiyatlarını da belirleyen ana unsurlar marka ve kalitedir. Köpeğinize alacağınız bir ürünün markası ne kadar ünlüyse ya da kaliteliyse cebinizden çıkacak tutar da aynı oranda artacaktır. Tabi söz konusu sadık dostunuzun sağlığı ise kalitesiz ürünlerden uzak durmanızı öneririz.

  Köpek sahiplerinin en çok para harcadığı malzemeler arasında mama yer alır. Direkt olarak beslenme ile alakalı bir durum olduğu için ucuz, açık ve kalitesiz mamalara yönelmenizi tavsiye etmiyoruz. Bu doğrultuda Royal Canin köpek maması, N&D köpek maması, Hill’s köpek maması, Pro Plan köpek maması, Purina One gibi dünyaca ünlü markaların mama çeşitlerini sitemizden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

  Tıpkı mamalarda olduğu gibi diğer sağlık, temizlik ve eğitim ürünlerinde de kalitesiz ürünlere yönelmemenizi tavsiye ederiz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.