sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 17 ürün görüntüleniyor.
(0)
397,00 TL
336,90 TL
Sepette %15 indirim ile 286,37 TL
(1)
397,00 TL
336,90 TL
Sepette %15 indirim ile 286,37 TL

Kedi Şampuanları ve Kedi Parfümleri

Sevgili dostlarımızın sağlığı ve bakımı için bütün koşulları eksiksiz yerine getirmek isteriz. Bunun için de onların temizliği ve bakımı başta gelir. Minik dostumuzun derisinin ph düzeyi için özel hazırlanmış kedi şampuan ve parfümlerini bu kategori altında bulabilirsiniz.

Neden Özel Kedi Şampuanı Kullanmalıyım?

Çünkü insan derisi ile ile kedi derisi ph değeri farklılık gösterir. Bir kediyi insan şampuanı ile yıkarsanız deride kepeklenme, döküntüler, aşırı tüy dökülmesi, tüylerde matlık gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için kedilere özel formülize edilmiş kedi şampuanı kullanmalısınız.

Kediler, köpekler kadar su ile oynamaktan ve yıkanmaktan hoşlanmazlar. Küçük yaşlarda alıştırmanız onlar ve sizin için büyük kolaylık sağlar. Kedinizi düzenli taradığınız sürece ayda bir kez yıkamanız yeterli olacaktır. Aksi halde derisinin özel nemli yapısını bozabilir ve daha fazla kokmasına sebep olabilirsiniz.

Kedi şampuanlarının bir diğer kullanım sebebi de pire gibi parazitlerin engellenmesidir. Bunun için dış parazit uzaklaştırıcı kedi şampuanları kullanmalısınız.

Kedi Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Kedilerin köpekler kadar yıkanmaktan hoşlanmadığını daha önce belirtmiştik. Bundan dolayı da yıkanma sırasında agresif ve saldırgan olabilirler. Kedinizi banyoya sokmadan en az iki kişi olmalısınız çünkü kaçma ihtimali son derece yüksektir. Kendinizi korumayı da ihmal etmemelisiniz. Uzun kollu giyecekler giymeniz ve eldiven kullanmanız kendi sağlığınız açısından gereklidir. Yüksek tazyikli su kullanırsanız kediniz daha fazla ürkebilir. Su seviyesi düşükte olmalı. Suyun sıcaklığı da ılık olmalıdır.

Banyo sırasında ikinci kişi kibarca kedinizi ensesinden tutabilir. Yavaş şekilde kedinizi ıslatarak minik dostunuzu suya alıştırmalısınız. Hızlı ve kibar şekilde banyo işlemini tamamlayabilirsiniz. İşiniz bittikten sonra kedinizin vücudunda şampuan kalmadığından emin olmalısınız. Aksi halde kediniz şampuanı yalayıp sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir.

Kedi Şampuanı Fiyatları

Normal kedi şampuanı ve kuru kedi şampuanı olarak iki farklı çeşit bulunmaktadır. Her bir çeşit ve markaya göre fiyatlar da değişkenlik gösterir. Eğer kedinizi yıkamakta zorlanıyorsanız kuru şampuanları kullanmayı deneyebilirsiniz. Kuru şampuan, kedinizin tüylerine serptikten sonra kedi tarağı ya da kedi fırçası ile fırçalayarak temizlik işlemini bitirebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.