x
sadsad x
asdasd
17 Kasım 2022
West Highland White Terrier Özellikleri ve Bakımı

Koyu renk boncuk gözleri, bembeyaz dalgalı tüyleri ve minik boyutlarıyla çok sevimli bir görünüme sahip olan West Highland White Terrier cinsi köpekler, fiziksel özelliklerinin aksine korkutucu yetilere sahip canlılardır. Kısaca Westie adıyla anılan bu tatlı ve yetenekli köpekler 19. yüzyıldan bu yana yetiştirilmektedirler. West Highland White Terrier ırkı köpekler öncelikle İskoçya’da keşfedilmişlerdir. Ama halen tüm Britanya’da popülerdirler.

11 Kasım 2022
Amerikan Cocker Spaniel Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Sevimli görünümü ve sarkık kulakları ile dikkat çeken Amerikan Cocker Spaniel köpek ırkı İspanyol Cocker Spaniel köpeklerin soyundan gelmektedirler. 19. yüzyılın sonunda İngiltere’den Amerika’ya ithal edilen bu sevimli canlılar İngiliz Cocker Spaniel köpeklerden daha küçük boyutlarda ve daha uzun tüylere sahip biçimde üretildi. Amerikan Cocker Spaniel köpekler yaygınlaşmaları ile birlikte 1935 yılında İngiliz Cocker Spaniellerden ayrı bir ırk olarak tanındı ve güzel huyları ile yetenekleri sayesinde dünyanın en popüler köpek cinsleri arasına girmeyi başardı.

07 Kasım 2022
Bergamasco Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Uzun, yoğun ve örülmüş gibi duran tüyleri ile diğer köpek cinslerine kıyasla bambaşka bir görünüme sahip olan Bergamasco köpek ırkı çoban köpeği cinsleri arasında yer alır. Çok çalışkan canlılar olan bu köpekler ayrıca keskin zekalarıyla da dikkat çekerler. Bergamasco cinsi köpekler günümüzde başarılı birer refakatçı olarak ihtiyaç duyan insanların yardımına koşarlar. Çabuk öğrenebildikleri ve iz sürme konusunda çok yetenekli oldukları için Bergamascolar’dan arama kurtarma ile koruma hizmetlerinde de faydalanılmaktadır.

01 Kasım 2022
Kyushu (Kishu İnu) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Bembeyaz ve ipeksi tüyleri bulunan Kyushu köpek ırkı dünyada Kishu İnu, Kishu Ken ve Kyüshü isimleri ile de bilinir. Adından da anlaşılabileceği gibi bir Japon köpeği olan Kyushu oldukça eski bir köpek ırkıdır. Fiziksel açıdan çok güçlü olan bu köpekler çift katmanlı kürkleri sayesinde soğuk ve sert havalara karşı da dayanıklıdırlar. Dünyanın en zeki köpekleri arasında yer alan bu hayvanlar ülkemizde yaygın olarak tanınmasalar da Uzak Doğu ülkeleri başta olmak üzere Avrupa ve Amerika’da hayranlık uyandırmaktadırlar.

21 Ekim 2022
Harrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

En eski köpek cinslerinden biri olan Harrier köpek ırkı Orta Çağ’dan beri Avrupa’da varlığını sürdürmektedir. Harrier köpekler koku alma duyuları çok gelişmiş ve oldukça enerjik canlılardır. Mükemmel şekilde iz sürebilen bu canlılar anavatanları İngiltere’de ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde çok eski zamanlardan beri özellikle tavşan avında sahiplerine eşlik etmişlerdir.

14 Ekim 2022
Weimaraner Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Tüy renkleri ve sessiz yürüyüşleri nedeniyle “Gri Gölge” adı ile anılan Weimaraner köpek ırkı 19. yüzyılda Almanya’da ortaya çıkmıştır. Bir av köpeği cinsi olan Weimaraner cinsi köpekler cesaretleri ve müthiş av yetenekleri ile bilinirler. Çarpıcı güzellikleri, karakteristik tüy renkleri, zekâları ve güçlü bedenleri ile çok sevilen bu köpekler Amerika Birleşik Devletleri’ne ithal edildikten sonra tüm dünyaya adlarını duyurdular.

30 Eylül 2022
German Shorthaired Pointer (Alman Kısa Tüylü Puanter) Özellikleri ve Bakımı

Sarkık kulaları, büyük patileri ve enerjik yapıları ile dikkat çeken Alman Pointerleri, bir diğer adıyla German Shorthaired Pointerler keskin zekaya sahip av köpeklerindendirler. Mükemmel bir koku alma duyusuna sahip olan bu köpekler 19. yüzyılın son yarısından bu yana sahiplerine avlarda eşlik ediyorlar. Alman avcılar tarafından yetiştirilen Alman kısa tüylü puanter cinsi yüzme konusunda da oldukça başarılıdır.

22 Eylül 2022
Dandie Dinmont Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Farklı görünüşlü bir Terrier türü olan Dandie Dinmont Terrier köpek ırkı Sosis köpek olarak bilinen Dachshund köpekler gibi enine uzun bir bedene sahiptir. Bu köpeklerin gövde uzunlukları yüksekliklerinin neredeyse iki katı kadardır. Göze çarpan diğer fiziksel özellikleri baş kısımlarındaki peruğu andıran tüylerdir. Ayrıca bu köpeklerin kulak uçlarında da püsküller bulunur. Dandie Dinmont Terrierler İskoçya ve İngiltere dışında pek bilinmezler.

05 Eylül 2022
White Swiss Shepherd (İsviçre Kurdu) Özellikleri ve Bakımı

Kar gibi beyaz tüyleri nedeniyle Beyaz İsviçre Çoban Köpeği adıyla da bilinen White Swiss Shepherd, sürü gütme konusunda son derece başarılı bir köpek ırkıdır. Her çoban köpeği gibi İsviçre Kurtları da sürünün her üyesini korumayı görev bilirler. Keskin zekasının yanında asalet timsali olması ile de kendine hayran bırakan White Swiss Shepherd cinsi köpekler dünyada nadir bulunan çok değerli canlılardır.

12 Ağustos 2022
İngiliz Pointer Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

En bilinen av köpeklerinin başında gelen İngiliz Pointer köpek ırkı asil görünümü, sadakati ve zekâsı ile dikkat çeker. Av yetenekleri sebebiyle İngiltere’de tavşan avlarında kullanılan bu köpekler mükemmel koku alma duyusuna sahip canlılardır. Sahiplerine çok sadık canlılar olan İngiliz Pointerlar yoğun egzersiz ihtiyaçları ve özgürlüklerine düşkün doğaları nedeniyle apartman dairelerinde yaşamaya uygun değillerdir.

1 2 3 4 5 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.