sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 210 ürün görüntüleniyor.
KARGO
BEDAVA
1154.0833
Cats Pearls - Cats Pearls Hijyenik Silika Kristal Kedi Kumu 12x3,8 Lt
KARGO
BEDAVA
402.4167
Biokats - Biokats Eco Light Pelet Kedi Kumu 2x5 Lt

Kedi Kumu

Kediler, tuvalet alışkanlıkları bakımından eğitilmesi en kolay evcil hayvanların başında gelir. Yavru yaşlardan itibaren içgüdüsel olarak tuvalet alışkanlığını kazanan kedilerin bu sebeple evde beslenmesi de son derece kolaydır. Sizin tek yapmanız gereken minik dostunuz için en uygun kedi kumunu seçip onun beğenisine sunmak olacak.

Yavru Kedilerde Tuvalet Alışkanlığı ve Kedi Kumu Seçimi

Yavru kedilerin birçoğu kum kabında iken içgüdüsel olarak hareket edecektir. Ayrıca anneleri yavruluk döneminde ona bu davranışı kazandırmaktadır. Yavru kedinizin eve ilk geldiği zamanlarda kumunu bulamayacağı uzak bir yere koymayınız. Biyolojik olarak kediniz mamasını yedikten 10 dakika sonra tuvaletini yapacağından onu bu devrede kumu ile tanıştırmanız doğru olacaktır.

İlk başlarda kedinizin kuma alışması için ince taneli topaklaşan kedi kumunu kullanmanızı öneririz. Çünkü iri taneli veya kristal kumlara bebeklik dönemlerinde alışmaları zor olacaktır. Kedi kumunuzu sık sık temizleyiniz çünkü kumu temiz bulamayan kedi evin herhangi bir yerine tuvaletini yapmak isteyebilir.

Birçok çeşit kedi kumu bulunmaktadır. Seçeceğiniz kuma kedinizin kullanma alışkanlığı zamanla oturacaktır.

Kedi Kumu Çeşitleri

Piyasada birçok farklı çeşit kedi kumu bulunmaktadır. Topaklanan, topaklanmayan ve organik kedi kumları en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir.

Topaklanan kedi kumu, pet sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Islandıkça topaklaşan bu kedi kumunun temizlenmesi de kolaydır. Kum kabındaki tüm kumu değiştirmeden temizleyebilirsiniz. Diğer kumlara göre avantajı sık değişim gerektirmez ve ekonomik olarak da bütçenizi yormaz.

Topaklanmayan kumlar, kil minerallerinden oluşur. Kil minerallerinin emiciliği çok yüksektir. İdrar kokusunu emer ancak topaklaşma sağlamaz. Bu nedenle daha çabuk kokar ve kumu daha sık değiştirmeniz gerekir.

Organik kedi kumları, adından da anlaşılacağı üzere organik maddelerden üretilmektedir. Organik kedi kumlarının içerisinde kedinize ya da çevreye zararlı herhangi bir madde bulunmamaktadır. Doğal ve bentonit kedi kumları olarak da bilinir.

Bu kedi kumlarının haricinde kokulu kedi kumu, çam kedi kumu, kağıt kedi kumu, kristal kedi kumu, Hindistan cevizi kabuğu kedi kumu gibi çeşitler de bulunmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.