sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 612 ürün görüntüleniyor.
KARGO
BEDAVA
985.75
Friskies - Friskies Active Etli Yetişkin Köpek Maması 10 Kg
KARGO
BEDAVA
390.75
Goody - Goody Lamb Kuzulu Yetişkin Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
390.75
Goody - Goody Maintenance Yetişkin Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
1168.25
Reflex - Reflex Biftekli ve Pirinçli Yavru Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
1036.5833
Reflex - Reflex Kuzulu ve Pirinçli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
1168.25
Reflex - Reflex Kuzulu ve Pirinçli Yavru Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
989.9167
Proline - Proline Tavuklu Yavru Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
809.0833
Trendline - Trendline Biftekli Yavru Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
554.0833
King - King Biftekli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg
KARGO
BEDAVA
669.9167
Enjoy - Enjoy Biftekli Yetişkin Köpek Maması 15 Kg

Kuru Köpek Maması

Bütün canlılarda olduğu gibi köpekler için de beslenmenin rolü büyük önem taşır. Kuru köpek maması da sağlıklı ve düzgün beslenmelerinin en önemli unsurudur. Doğru mama seçimi, yaşam evrelerine göre köpeğinizin yaşam kalitesini arttırmakla kalmayıp ilerde doğabilecek hastalıklarında önüne geçecektir. Köpek mamalarının yaşam evrelerine göre düzenlenmesinin nedeni enerji ihtiyacının doğru hesaplanması ve köpeğinizin ihtiyaçlarının tamamının tam ve dengeli biçimde karşılamasıdır. Bu bağlamda yavru köpek maması, yetişkin köpek maması, yaşlı, kısırlaştırılmış ve light köpek maması olmak üzere 4 ana kategoriye ayrılmıştır.

Kuru Köpek Maması Seçimi

Köpek maması seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar köpeğinizin ırkı ve yaşıdır. Küçük, orta ve büyük ırklar olarak ayrılan köpeklerin kullandığı mamalar bu kriterlere göre üretilir. Küçük ırk köpekle büyük ırk köpeğin ihtiyacı olan protein oranları birbirinden farklı olduğu için mama seçimini doğru yapmalısınız. Aksi halde köpeğinizde sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mama seçerken ırktan sonra gelen bir diğer önemli nokta yaştır. Köpeklerine yaşına göre yavru, yetişkin ve yaşlı köpek mamaları bulunur. Her yaş grubuna özel olarak üretilen bu mamaların içerikleri birbirinden farklıdır. Tamamen köpeklerin ihtiyaçlarına göre üretildiklerinden sağlıkları için en ufak bir risk bulundurmazlar.

Kısırlaştırılmış köpekler için ise kısırlaştırılmış, obezite sorunu yaşayan köpekler için ise light köpek mamalarından birini tercih etmelisiniz. Köpeğinizin her mamayı sevmememe ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Başta küçük boyutlu mamaları tercih ederek köpeğinizin hangi mamayı daha çok sevdiğini belirleyebilirsiniz. Doğru mamadan emin olduğunuz takdirde 10 kg ya da 15 kg köpek maması satın alarak daha ekonomik bir seçim yapmış olursunuz.

En Kaliteli Köpek Maması Markaları Nelerdir?

Köpeğinizin ırkına ve yaşına uygun bir köpek maması seçerken sağlıklı olmasına özen gösterilmelidir. Tabi piyasada satılan her mamanın sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle hem köpeklerin çok sevdiği hem de güvenilir dünyaca ünlü markalara yönelmekte fayda var. Premium mama olarak da bulunan bu mama markaları, sadık dostunuzun uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmesine olanak sağlayacaktır. Pet sahipleri tarafından çok tercih edilen kaliteli köpek mamaları olarak Pro Plan köpek maması, Acana köpek maması, Reflex köpek maması, Royal Canin köpek maması, Brit Care köpek maması, Profine köpek maması çeşitlerini sayabiliriz.

Özellikle Pro Plan köpek maması ve Royal Canin köpek maması Premium mama olarak da bilinir. İçerik olarak hem besleyici hem de son derece doyurucudur.

Köpek Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerin de yemeklerinin öğünlere bölünmesi gerekir. Yetişkin bir köpeğe günde 2 defa mama verilmesi yeterli olacaktır. Yavru köpeklerin gelişimi açısından mamalardan alacakları protein ve vitaminler önem taşıdığından günde 4-5 öğün verebilirsiniz. Bu nedenle yavru köpek kuru maması çeşitlerinin protein oranları diğer mamalara göre daha yüksektir.

Kısırlaştırılmış köpeklere ileride obezite sorunlarının önüne geçmek için kısır köpek maması verilmelidir. Kısır köpek mamaları, sadık dostunuza ihtiyacı olan kadar proteinin verilmesini sağlar.

Kuru Köpek Maması Fiyatları

Kuru köpek maması fiyatları ürünün gramajına, içeriğine, markasına ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Köpeğinizin damak tadına uyan bir mama bulduğunuz takdirde büyük boy mamalarını tercih etmenizi öneririz. 10 kg ve üzeri köpek mamaları düşük gramajlı mamalara göre her zaman daha ekonomiktir. Mamayı hazneli köpek mama kabı içinde saklarsanız uzun süre tazeliğini koruyacaktır. Bayatlayan mamayı köpeğiniz yemek istemeyebilir ve sizin için ekonomik bir külfet oluşturur.

Köpeğinizin için en kaliteli köpek mamalarını Pet İhtiyaç güvencesi ile en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.