x
sadsad x
asdasd
1.jpeg (331 KB)
Filtrele
Toplamda 8 ürün görüntüleniyor.
(1)
Hediye
  3.740,00 TL
  2.945,90 TL
  (1)
  Hediye
   810,00 TL
   698,90 TL

   Diyet Kedi Maması

   Kedi sahiplenen insanların ilk başlarda akıllarını kurcalayan en önemli konulardan biri beslenmedir. Yavru, yetişkin, yaşlı, kısır ve cins kedilere özel birçok mama çeşidinin bulunması da bu kafa karışıklığını artırabilir. İlk başta seçeceğiniz mama da kedinizin ilerleyen dönemlerde beslenme alışkanlığını büyük oranda etkileyecektir. Ancak siz ne kadar dikkat ederseniz edin minik dostunuzda bazı problemler meydana gelebilir. Obezite de bunlardan yalnızca biridir. Kedilerde obezitenin başlıca nedenleri de fazla hareket etmeyi sevmemesi ve yanlış beslenmedir. İşte tam olarak burada diyet kedi mamaları devreye giriyor.

   12 aylıktan büyük fazla kiloları nedeniyle obez olma yolunda ilerleyen kedilerin, kilo artışının önüne geçebilmek için zengin içerikli dengeli biçimde hazırlanmış diyet kedi maması ile beslenmeleri en doğru seçenek olacaktır. Enerji ihtiyacından çok gıda tüketimi var ise bu kediniz de kilo artışına sebep olacaktır. Ayrıca evde verilen maması dışında mutfak artıkları da sağlıksız bir beslenme tercihi olmaktadır. Eğer siz de aynı durumdaysanız daha fazla zaman kaybetmeden kedinizi light kedi mamasına geçirmelisiniz.

   Light Kedi Maması Nedir?

   Diyet maması olarak da bilinen light kedi mamalarının içeriği diğer mamalara göre farklıdır. Diyet mamaları diğer mamalardan ayıran en önemli iki özellik lifli gıdaların daha çok tercih edilmesi ve düşük sindirebilirlik oranıdır. Bu mamalar sayesinde kedideki tokluk hissi artar. Kedilerin vücutlarında bulunan yağı da daha hızlı yakmasına yardımcı olur.

   Diyet Mamaları Hangi Kedilere Uygundur?

   Obezite sorunu ile karşı karşıya olan kedilere diyet kedi maması verilmesi uygundur. Bunun dışında ise kedinizin kilosunu korumasını istiyor ve ileride böyle sorunlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız da diyet kedi mamalarını tercih edebilirsiniz.

   Light mamaya geçmeden önce dikkat etmeniz gereken konulardan biri de kedinizin yeni mamasını sevip sevmeyeceğidir. Kediler, seçici canlılar oldukları için mama konusunda da oldukça hassastırlar. Haliyle onlara sevmedikleri bir mamayı yedirmek de zordur. Bu zorlu süreci de eski mamayla light mamayı karıştırarak atlatabilirsiniz. Kediniz yeni mamasına alışana kadar kabına iki mamayı karıştırarak koyun ve birkaç gün gözlemleyin. Bu süre zarfında yeni mamasına alışması çok daha kolay olacaktır.

   Diyet Kedi Maması Markaları

   Birçok markanın light kedi maması çeşidi bulunmaktadır. Sitemizde de dünyaca ünlü Hill’s, Orijen, Pro Plan, Profine, Royal Canin gibi markaların mama çeşitlerini bulabilirsiniz. Pro Plan light kedi maması ise bu markalar arasında en çok tercih edilen ürün olma özelliğini taşıyor. Pro Plan ve diğer tüm markaların light kedi mama çeşitlerine Petihtiyac.com’dan ulaşabilirsiniz.

    

   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.