sadsad x
asdasd

Kedi Cinsleri

Kusursuz Kedi: Burmilla Kedisi Özellikleri ve Bakımı

21 Ocak 2021

Tam bir oyuncu olan Burmilla kedisi, evdeki her nesneyi kendi oyuncağı haline getirebilir. Asya kökenli bu sevimli hayvanlar oyunculuklarının yanında sahiplerine bağlılıkları ve dost canlısı olmalarıyla da bilinirler.

Mavi Rus Kedisi Özellikleri ve Bakımı

12 Ocak 2021

Karakteristik tüy rengi, yemyeşil çarpıcı gözleri ile soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklılığıyla bilinen Mavi Rus kedileri, son derece güzel ve asil hayvanlardır. 19. yüzyılda İngiliz denizciler tarafından Avrupa’ya götürülüp Avrupalılar'ın gönlüne taht kuran Mavi Rus kedileri, adını maviye çalan koyu renk tüylerinden almıştır.

En Çok Tercih Edilen Kedi Irkları

28 Aralık 2020

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenler için kediler son derece doğru bir tercihtir. Kediler, sizinle doğrudan kurdukları iletişim sayesinde sevgiyle size bağlanan canlılardır. Onları oyun oynarken, pencereden dışarıyı izlerken ve keyifle dinlenirken izlemek ise huzur veren ve harika bir his.

British Shortair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

23 Aralık 2020

19. yüzyılda İngiltere’de üretilmeye başlanan British Shorthair kedileri, köklü bir geçmişe sahiptirler. Uysal doğaları ve sürekli ilgi beklememeleri sayesinde evde bakıma çok uygun olan bu kedilerin sayıları az olduğu için çok değerli canlılardır. 

İran Kedisi Özellikleri ve Bakımı

09 Aralık 2020

En eski kedi ırklarından biri olan İran kedisi, keskin zekasına rağmen sakinliği, sahibine olan bağlılığı, karakteristik yüzü ve yumuşacık tüyleri nedeniyle çok sevilen çok tercih edilen bir türdür. 

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

25 Kasım 2020

Davranışlarıyla köpeklere benzetilen Amerikan Bobtail kedileri, sahiplerine çok bağlı ve uysal hayvanlardır. Pofuduk görüntüsünün hakkını sonuna kadar verip kucağınızdan inmeyecek bir kedi türü olan Amerikan Bobtail kedileri, kısacık kuyruklarıyla dikkat çekerler.

Bombay Kedisi Özellikleri ve Bakımı

30 Eylül 2020

Bombay kedisi, kediler arasındaki en kara kedi olma özelliğini taşıyor. Kedi, olgunlaştıktan sonra tüyü siyah, kısa, sıkı ve son derece parlaktır. Pençe yastıkları bile siyahtır.

Tüysüz Kedi-Sfenks Bakımı ve Özellikleri

13 Temmuz 2020

Tüysüz kedi- Sfenks kedisi tüyü olmayan birkaç kedi türünden biridir. Anavatanı Kanada'dır. Sert görüntüsünün tam aksine  sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve cana yakın bir kedi cinsidir. Ortalama ömrü 9-10 yıldır fakat iyi bakıldığı taktirde 14-15 yaşına kadar yaşayabilir. 

Smokin Kedisi (Tuxedo) Özellikleri ve Bakımı

05 Temmuz 2020

Tuxedo- Smokin kedileri çeşitli renk ve desenlerde olabilir. Siyah ve beyaz karışımda bir kürk. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık karakterine işlemiş bir kedi. Smokin kedisi bir kedi ırkı değildir. Ama bu renkte olan kediler zeka, oyunculuk ve bağımsızlığı içeren kişiliğe sahiptir.

Scottish Fold Özellikleri ve Bakımı

21 Mayıs 2020

Kıvrık kulakları, kocam gözleri ve kadifemsi tüyleri ile hayran olunası scottish fold kedisinin bakımı ve özellikleri hakkında detaylara ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

1 2
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.