Kedi Cinsleri

Bombay Kedisi Özellikleri ve Bakımı

30 Eylül 2020

Bombay kedisi, kediler arasındaki en kara kedi olma özelliğini taşıyor. Kedi, olgunlaştıktan sonra tüyü siyah, kısa, sıkı ve son derece parlaktır. Pençe yastıkları bile siyahtır.

Tüysüz Kedi-Sfenks Bakımı ve Özellikleri

13 Temmuz 2020

Tüysüz kedi- Sfenks kedisi tüyü olmayan birkaç kedi türünden biridir. Anavatanı Kanada'dır. Sert görüntüsünün tam aksine  sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve cana yakın bir kedi cinsidir. Ortalama ömrü 9-10 yıldır fakat iyi bakıldığı taktirde 14-15 yaşına kadar yaşayabilir. 

Smokin Kedisi (Tuxedo) Özellikleri ve Bakımı

05 Temmuz 2020

Tuxedo- Smokin kedileri çeşitli renk ve desenlerde olabilir. Siyah ve beyaz karışımda bir kürk. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık karakterine işlemiş bir kedi. Smokin kedisi bir kedi ırkı değildir. Ama bu renkte olan kediler zeka, oyunculuk ve bağımsızlığı içeren kişiliğe sahiptir.

Scottish Fold Özellikleri ve Bakımı

21 Mayıs 2020

Kıvrık kulakları, kocam gözleri ve kadifemsi tüyleri ile hayran olunası scottish fold kedisinin bakımı ve özellikleri hakkında detaylara ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Siyam Kedisi Bakımı ve Özellikleri

18 Mayıs 2020

Siyam kedisi, Tayland olarak bilinen Siyam 'da ilahi tapınaklarda beslenen ve bu bölgeden dünyaya yayılan asil kedi cinsidir. Siyam kedisi adını çıktığı bölgeden almıştır. Tayland dilindeki adı Wichien Maat'tır.

Van Kedisi Özellikleri ve Bakımı

16 Mayıs 2020

Oyuncu ve meraklı karakteri ile yerinde duramayan hareketli Van Kedisi, evcil kedi olarak bakılmak istenen kedi cinslerinin arasında, ilk sıralarda yer alıyor. Çok talep görmesinden dolayı, ücreti br hayli yüksek. Eğer satın alma imkanınız yoksa, yeterince araştırırsanız, Van kedisi sahiplenme imkanı bulabilirsiniz.

York Chocalate Kedisi Özellikleri ve Bakımı

15 Mayıs 2020


Çikolata rengi ile görenleri kendine hayran bırakan York Chocolate kedisi, mırıldaması ve sevecen yapısı ile sahiplerinin gönüllerini fethediyor.

Habeş Kedisi Özellikleri ve Bakımı

14 Mayıs 2020

Habeş (bugünkü Etiyopya bölgesi) kedisi Büyük Britanya'da yetiştirildi. On dokuzuncu yüzyılda Kuzey Afrika'ya konuşlandırılan İngiliz askerlerinin, yerel tüccarlardan alınan yavru kedi ile eve döndüğü iddia ediliyor 

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.