sadsad x
asdasd

Kedi Cinsleri

21 Nisan 2021

Kısa kuyruk olarak da bilinen Pixie Bob kedileri, vahşi kedi geni taşıdıkları ve yırtıcı kedilere fiziksel olarak benzedikleri halde son derece uyumlu ve sakin kedilerdir. Sahipleriyle birlikte adeta köpekler gibi tasma takılarak yürüyüşlere çıkabilen Pixie Bob kedilerinin sosyal ve sevecen bir karakter yapıları vardır.

09 Nisan 2021

Kökleri Siyam kedilerine dayanan Snowshoe kedilerinin diğer kedi ırklarından en büyük farkı, aynı evde yaşadığı insanları fazlaca benimseyip sahiplenmeleridir. Tek kişiyle özel bir bağ kuran ve evdeki diğer insanlarla ve evcillerle de iyi anlaşan bu kediler, yalnız yaşayanlar ve evde bol vakit geçirenler için çok ideal canlılardır.

06 Nisan 2021

Devon Rex kedilerinin tüysüz oldukları sanılsa da aslında tüyleri vardır ama bu tüyler bazı Devon Rex türlerinde çok kısa ve seyrek olduğu için tüysüzmüş gibi görünürler. İngiltere kökenli bu kediler, sahiplerine bağlılıkları ve neşeli doğaları ile vazgeçilmez hayvanlardır.

03 Nisan 2021

Duman rengi, yumuşacık tüyleri ve koyu turuncu büyük gözleriyle dikkat çeken Chartreux kedileri, çok sosyal canlılar değillerdir. Sahiplerine çok bağlı olan bu kediler, fiziksel özelliklerinin yanında zekaları ve insan hislerine duyarlılıkları ile dünyanın en popüler kedileri arasındadır.

31 Mart 2021

Kıvırcık tüyleri ile dikkat çeken Selkirk Rex kedileri, ataları İran kedileri gibi sakin ve uyumlu olmalarına rağmen hareketli, enerjik ve oyuncu bir karakter yapısına sahiptirler. Bıyıkları bile kıvırcık olan bu kedilerin tüy bakımı özen gerektirir.

31 Mart 2021

Siberia kedisi olarak da bilinen Sibirya Orman kedisi, dünya üzerinde bilinen en büyük evcil kedilerden biridir. Fiziksel özellikleri bakımından Norveç Orman kedilerine çok benzeyen Siberia kedileri, vahşi görünümlerinin tam tersi bir karaktere sahiplerdir. Bu kediler sakin, sevecen ve sosyal canlılardır.

25 Mart 2021

Henüz 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Amerikan Curl kedileri, adlarını kıvrık kulaklarından alırlar. Keskin zekâları sayesinde çok çabuk öğrenip çok kolay eğitilebilirler. Kucağa alınıp sevilmekten çok hoşlanan bu tatlı kediler, aynı zamanda çok oyuncu ve hareketli hayvanlardır.

23 Mart 2021

Honey Bear kedilerinin dişi bir İran kedisine kokarca genetiği aktarılarak elde edilmiş bir tür olduğu söylenir. Neşeli ve oyuncu doğaları, uysal karakter yapıları, zekâları ve uyumlu olmaları Honey Bear cinsi kedileri vazgeçilmez hale getirir.

12 Mart 2021

İran kedilerinin bir türü olan Chinchilla kedileri, uzun ipeksi tüyleri, iri gözleri ve güzellikleri ile popülerdirler. İran kedilerinden farklı olarak yüzleri basık değildir ama onlar gibi geniş bir yüze ve sık, uzun tüylere sahiptirler.

09 Mart 2021

Ülkemizde sokak kedileri olarak bilinen ve bol bulunan Tekir kediler, zorlu koşullara dayanıklılıkları, zekâları ve hayatta kalma çabalarının yanında hareketli olmaları ve oyunculuklarıyla da bilinirler.

1 2 3 4
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.