x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 1020 ürün görüntüleniyor.

Köpek Tasmaları ve Aksesuarları

Köpek sahiplenmek ile kedi sahiplenmenin arasında muhakkak ki bazı farkları vardır. Eve alışan bir kedi sokağa çıkmayı istemezken köpekler için aynı durum söz konusu değildir. Sık sık köpeğinizi gezdirmeli ve ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmalısınız. Bu nedenle köpek tasmaları dostunuzu gezdirirken olmazsa olmaz aksesuarlardandır.

En Güzel Köpek Tasmaları

Köpeğinize tasma alışkanlığını 3-4 aylık iken aşılamanız en doğrusu olacaktır. Sadık dostunuz ilk başlarda biraz huylansa da mutlaka devamlılığını sağlamalısınız. Köpek tasması seçerken de köpeğinizin ırkını, cinsini ve boyutunu göz önünde bulundurmalısınız. Birbirinden güzel köpek tasmaları en uygun fiyatlarla Petihtiyac.com’da sizleri bekliyor.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpek boyun tasması, köpek gezdirme tasması, otomatik tasma, eğitim tasması, havlama önleyici tasma, bahçe bağlama tasması, göğüs tasması gibi birçok tasma çeşidi bulunmaktadır.

Bebeklik döneminde henüz aşıları tamamlanmamış olduğu için dışarı çıkamayacağından dolayı sadece boyun tasması kullanmalısınız.

Dışarı ile ilk tanıştığı dönemlerde göğüs tasması en doğru tercih olacaktır. Yavru döneminde köpeğinizi fazla yürüme istemeyebilir. Onun canını yakmadan yavaş yavaş yürümeye teşvik etmelisiniz. Gündelik kullanımda boyun tasmaları gezdirirken ise küçük ırklarda göğüs tasması büyük ırklarda boyun tasması kullanılabilir. Uzun süre göğüs tasması ile bekleyen köpeklerde tasmayı kemirme ve yıpratma görülmektedir bu konuya ayrıca dikkat edilmelidir.

Tasmaların dışında gezdirmek içinde ipler ve zincir köpek tasması kullanılmaktadır. Belirli bir uzunluğu bulunan köpek gezdirme tasmaları, köpeğinizi gezdirmek için en ideal tasma modellerinden biridir. Bunların dışında makara sistemiyle çalışan ayarlanabilir gezdirme tasmaları çok sık kullanılmaktadır.

Eğitim tasmaları dostunuzun eğitimi sırasında kullanılır. Havlama önleyici tasmalar ise istenmeyen durumlarda havlayan dostunuzun havlamasını önlemek için pet sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasması fiyatları ürünün markası, kullanılan malzeme ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Küçük köpek tasmaları boyut olarak daha ufak olduğu için diğer tasma modellerine göre biraz daha uygun fiyatlıdır.

Tasma çeşitlerinde onu terletmeyecek ve yormayacak modeller tercih etmelisiniz. Hafif ve yumuşak kumaşlar köpekler için uygun tasmalardandır. Köpeğinizin tasmasını ayarlarken iki parmağınız rahatça geçecek şekilde ayarlamalısınız. Ne tam sıkı ne de boynundan çıkacak kadar bol olmamalıdır.

Köpek Tasması Aksesuarları

Mevcut köpek tasmanızı birbirinden güzel tasma aksesuarları ile süsleyebilirsiniz. Köpek çıkartmaları, isimlik, dişi köpek tasmaları için fiyonk, kimlik tüpü, güvenlik alarmı gibi aksesuarlar hem tasmanızı süslemek için hem de dostunuzun güvenliği için piyasada bulunan ürünlerdendir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.