x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 243 ürün görüntüleniyor.

Köpek Konserve Maması

Her canlıda olduğu gibi köpeklerde de beslenme çok önemlidir. 10-15 yıl ortalama ömürleri olan sadık dostlarınızın sağlıklı bir yaşam sürmesini istiyorsanız ona dengeli bir beslenme programı uygulamalısınız. Yaşına, ırkına ve boyutlarına göre belirlediğiniz köpek kuru mamasının yanında köpek konserve maması da ona ihtiyacı olan dengeli beslenmeyi sağlayacaktır.

Köpek Yaş Maması Nasıl Verilir?

Köpek yaş mamaları, tek yönlü kuru mama ile beslemenin yanında farklı bir seçenek olarak dostunuza sunacağınız küçük bir armağan olarak dikkat çekiyor. Köpeklerin ırklarına, yaşlarına ve boyutlarına göre hazırlanan yaş mamaları günde bir öğün olarak verebilirsiniz. %70-80 oranında su ve jöleli içeriği sayesinde az su içen köpeklerin su ihtiyacını da karşılar. Su ihtiyacını karşılayamayan köpeklerde çeşitli idrar yolu ve böbrek hastalıkları görülür. Köpek yaş mamaları ile büyük oranda bu tarz hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Yaş mamalar, yani köpek konserve mamaları açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır ve 2 gün içinde tüketilmedir.

Yaş mamayı köpeğinizin mama kabına ya da ayrı bir kaba dökerek verebilirsiniz. Az yiyen bir köpekse mama paketinin yarısını vermenizi tavsiye ederiz. Uzun süre mama kabında bekleyen yaş mama bayatlayabilir ve köpeğiniz bayatlayan mamayı yemeyebilir.

Köpek Konserve Maması Nasıl Seçilir?

Köpek konserve maması seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak köpeğinizin yaşı önemlidir. Yavru, yetişkin ve yaşlı köpeklerin yediği yaş mamaların içeriği farklı olduğundan köpeğinize uygun olan bir mama seçmelisiniz. Örneğin yavru köpeklerin gelişim aşamasında proteine daha fazla ihtiyacı vardır. Bu sebeple yavru köpek yaş maması içinde yüksek proteinler bulunur. Yaşlı ve yetişkin köpekler için uygun olmaz. Aksi halde sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yaş mama seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise köpeğinizin kısır olup olmamasıdır. Kısır köpekler, geçirdikleri operasyondan sonra daha az hareket ederler ve kilo almaya müsaittirler. Kısır köpekler için kısırlaştırılmış yaş köpek maması seçmelisiniz.

Küçük, orta ve büyük ırk olarak 3 farklı boyutta ayrılan köpeklerin ihtiyacı olan protein, vitamin, tahıl, mineral, karbonhidratlar farklıdır. Yaş mama seçerken köpeğinizin ırkına uygun bir seçim yapmanız gerekir.

Dostunuz daha çok kuru köpek maması ile beslendiğinden damak tadını çoktan belirlemiştir. Köpek konserve mamalarında da kuru mamaların bileşenleri kullanıldığı için köpeğiniz tadını yadırgamaz. Ayrıca kullandığınız kuru mama markasının konserve maması varsa ilk olarak o ürünü tercih edebilirsiniz. Böylece sadık dostunuz çok daha iştahlı bir öğün geçirmiş olur.

Yaş köpek maması, harika bir tamamlayıcı üründür. Veteriner hekiminizden herhangi bir uyarı gelmediği sürece düzenli olarak verebilirsiniz. Yaş mamaların içindeki yüksek nem oranı sayesinde köpeğinizde görülebilecek idrar yolu ve böbrek rahatsızlıklarının da önüne geçebilirsiniz. Ek olarak yaş mamalar, köpek ödülü olarak da kullanılabilmektedir.

Köpek Yaş Maması Fiyatları

Köpek yaş mamalarında kümes hayvanlı, balık etli, geyik etli, somon balıklı ve tahılsız, hindi etli, av hayvanlı, sığır etli, peynirli, kuzu etli, işkembeli, dana etli gibi birçok çeşit bulunmaktadır. Mamanın içeriğine göre köpek yaş maması fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir.

Fiyatı etkileyen bir diğer faktör de markadır. Royal Canin, Hill’s, Pedigree, Gimdog, Reflex gibi dünyaca ünlü markaların yaş mama fiyatları ürün içeriğine ve gramajına göre belirlenir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.