sadsad x
asdasd
03 Nisan 2023
Appenzeller Sennenhund Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Çevik vücudu ve tatlı yüzüyle dikkat çeken Appenzeller Sennenhund cinsi köpekler İsviçre kökenli hayvanlardır. Appenzel Dağ Köpeği adını da alan bu patili dostlarımız çoban köpeği cinslerindendir. Özellikle çoban sürülerini gütme konusunda çok başarılı olan bu enerjik köpekler halen İsviçre kırsalının aranan köpek cinsleri arasındadırlar. Ama sayıları epey azalmış durumdadır.

27 Mart 2023
Fox Terrier (Smooth) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kısa kuyrukları, uzun burunları ve kaslı, minik gövdeleri ile dikkat çeken Fox Terrier köpekler, 18. yüzyıldan bu yana İngiltere’de varlık gösteren bu köpekler, fare gibi haşereler ile tilki avlarında büyük başarı göstermişlerdir. Av konusunda hayli yetenekli olan Fox Terrier ya da bir diğer adıyla Smooth Terrierler ülkelerinde Foxie adı ile de anılırlar.

07 Mart 2023
Victorian Bulldog Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Tombul ve sağlam gövdeleri, kıvrık kulakları ve kocaman çeneleriyle diğer Bulldog türlerinden ilk bakışta ayırt edilmesi zor olan Victorian Bulldog cinsi köpekler, görünüşlerinin aksine son derece kibar canlılardır. Mollet Victorian Bulldog adı ile de bilinen bu hayvanların tarihi 20. yüzyılın ilk çeyreğine dayanır. Ataları Bull Terrier, Bullmastiff, Staffordshire Bull Terrier ve Fransız Mastiff köpek ırkları olan Victorian Bulldoglar iyi birer bekçi köpeğidirler.

21 Şubat 2023
İngiliz Setter Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Çok eski bir av köpeği ırkı olan İngiliz Setterler sarkık kulakları, puanlı kürkleri ve yer yer uzun olan tüyleri ile dikkat çekerler. Atalarından birinin Spaniel Pointer olduğu bilinen bu köpekler nadir görülen ve değerli köpek ırkları arasında yer alırlar. İngiliz Setter ya da anavatanlarında bilinen adıyla British Setter köpek ırkı İngiltere ve Fransa’da çok popüler evcillerdir.  

27 Ocak 2023
Yorkshire Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Küçük köpek ırklarından biri olan Yorkshire Terrier, görünüşü kadar zekasıyla büyüleyen bir cinstir. Yorkie lakabıyla da bilinen bu köpeklerin tarihi 19. yüzyıla dayanır. Yorkshire Terrierler ilk bakıldığında soyluların köpekleri sanılsa da 19. yüzyıl ortalarından beri maden işçilerinin yakın dostu olmuşlardır. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne götürülen bu sevimli köpek ırkı günümüzde bir süs köpeği olarak çok popüler.

23 Ocak 2023
Lapponian Çoban Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Kıvrık kuyrukları, minik kulakları ve sevimli yüzleri ile hayvan severlerin çok sevdiği Lapponian çoban köpeği Finlandiya kökenlidir. Ülkelerinde Lappi ya da Lap lakapları ile bilinen bu köpekler yaşadıkları coğrafyaya bağlı olarak kalın ve katmanlı bir kürke sahiptirler. Lapponian çoban köpekleri sevimli görüntülerinin aksine pek de dost canlısı değillerdir. Çünkü onların görevi sürü gütmek ve yuvalarına bekçilik etmektir.

16 Ocak 2023
Cao de Castro Laboreiro Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

İri ırk köpekler sınıfında yer alan Cao de Castro Laboreiro cinsi, Portekiz’de ortaya çıkmıştır. Sığır çobanı köpeklerinden olan bu hayvanlar Castro Laboreiro adıyla da bilinir. Ülkemizde Portekiz Sığır köpeği olarak anılan ve cesaerti ile nam salmış olan bu köpekler dünyada nadir olarak bulunan canlılardır.

09 Ocak 2023
Japanese Spaniel (Japanese Chin) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Minik boyutları, ipeksi uzun tüyleri ve sevimli yüzleri ile çok sevilen Japanese Chin ya da bir diğer adıyla Japanese Spaniel köpek ırkı, hareketli yapısı ve neşeli karakteri ile de bilinir. Kökenlerinin Antik Çin’e dayandığı ve imparatorluk döneminde Çin’den Japonya’ya armağan edildiği düşünülen bu tatlı köpekler oldukça zeki canlılardır. Dünyada ve ülkemizde çok yaygın olarak sahiplenilen Japanese Chin köpek ırkı sahiplerine çok sadık, sevgi dolu ve sosyal hayvanlardır.

14 Aralık 2022
Bouvier des Ardennes Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Bouvier des Ardennes cinsi köpekler kırpık tüyleri ve sevimli bakışları ile dikkat çekerler. Zekâsı gözlerinden okunan bu köpekler fiziksel görünüşlerinin aksine sürülere çobanlık etmek gibi zorlu ve cesaret isteyen bir görevi başarıyla yerine getirebilen canlılardır. Tarihi 18. yüzyıla dayanan bu ırk 19. yüzyılda Avrupa kırsallarından şehirlere gönderilerek popülaritesini artırmıştır. Ardennes Cattle ya da Ardennes Droving adlarını da alan bu köpek cinsi ülkemizde pek fazla tanınmamaktadır.

30 Kasım 2022
Grönland (Greenland) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Antik dönemlerden beri yeryüzünde var olduğuna inanılan Grönland köpek ırkı diğer adıyla Greenland köpeği Kuzey kutbunun yakınında bulunan Grönland ve Sibirya’da ortaya çıkmışlardır. En eski köpek ırkları arasında yer alan bu köpekler “Grünlandshund” ismiyle de anılırlar. Yaşadıkları coğrafyalarda kızak köpeği görevini gören bu büyüleyici köpekler dünyanın en ender köpek cinslerindendir. Günümüzde bu köpeklere Grönland ve Sibirya dışında pek fazla rastlamak pek de mümkün değildir.

1 2 3 4 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.