sadsad x
asdasd
13 Aralık 2021
Kurilian Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Oldukça sosyal bir karaktere sahip olan Kurilian Bobtail kedileri, yüksek adaptasyon gücü sayesinde ev yaşamına kolayca ayak uydururlar. İnsanlarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşsa da avcılık yetileri nedeniyle her evcille bir arada yaşamaya uygun bir cins değildir.

30 Kasım 2021
Rusya’ya Özgü Kedi Cinsleri

Dünyanın en soğuk coğrafyalarından biri olan Rusya, kendine özgü evcil kedi cinslerine ev sahipliği yapması ile bilinir. Rusya’da popüler olup dünyaya adlarını duyurmayı başaran kedi cinsleri ise Mavi Rus Kedisi, Sibirya Kedisi, Donskoy Kedisi, Ural Rex, Kurilian Bobtail, Neva Masquerade, Peterbald ve Mekong Bobtail kedileridir.

25 Kasım 2021
Mojave Spotted Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Güzel görünümleri ile büyüleyen Mojave Çöl kedileri, aslen evcil canlılar değillerdir. Kökenleri vahşi kedilere dayandığı için sürekli özgür olabilecekleri bir ortamda bulunmak isteyerler. Anavatanları Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin güney doğusundaki Mojave Çölü’dür.

22 Kasım 2021
European Burmese Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Çok dayanıklı ve sağlıklı bir cins olan European Burmese kedi ırkı geveze olması ile dikkat çeker. Ataları Birman, Siyam ve British Shorthair kedilerinin özelliklerini taşıyan European Burmeseler, keskin bir zekaya ve sosyal bir karaktere sahip sevecen canlılardır.

16 Kasım 2021
Albino Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Birçok canlıda görülen ve genetik bir rahatsızlık olan albinizm, kedilerde de mevcuttur. Renk pigmenti bulunmayan ya da çok az olan albino kedilerde göz ve deri rahatsızlıkları ile sağırlık görülebilir. Bağışıklık sistemleri de diğer kediler kadar güçlü olmayan albino kedilerin bakımları özel olarak yapılmalıdır.

10 Kasım 2021
Oriental Longhair Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Oriental Longhair kedileri, Oriental Shorthair kedilerinin uzun tüylü versiyonu olarak bilinirler. Kedi severlerin kalbine ise iyi huylu ve sadık olmaları ile giren Oriental Longhairlar, enerjik ve oyuncu yapıları sayesinde birlikte yaşadıkları tüm canlıları neşelendirme yetenekleri ve yumuşacık güzel tüyleri ile büyüleyici canlılardır.

02 Kasım 2021
Brazilian Shorthair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tekir kediler gibi birer sokak kedisi olarak Brezilya’nın her yerinde rastlanabilen Brazilian Shorthair kedi cinsinin kökenleri British Shorthair kedilerine dayanır. Sahiplerine olan sadakatleri, dayanıklı olmaları ve güzel görünümleri sayesinde dünyanın popüler evcilleri arasına girmeyi başaran Brazilian Shorthair cinsi kediler, 1998 yılında bir kedi ırkı olarak kabul gördüler.

28 Ekim 2021
Oriental Shorthair Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kocaman kulakları ile dikkat çeken Oriental Shorthair kedilerinin karakterleri de görüntüleri kadar ilgi çekicidir. Bu kediler, sahiplerine fazla sadık ve evcimen olmaları nedeniyle köpeklere benzetilirler. Zeki, hareketli, enerjik ve oyuncu olan Oriental Shorthairlar günlük rutinlerine çok bağlıdırlar.

21 Ekim 2021
Singapura Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en küçük kedi cinslerinden biri olma unvanını taşıyan Singapura kedisi; keskin zekâsı, enerji dolu yapısı ve sevgi dolu karakteri ile bilinir. Singapur’un ulusal değeri olan bu kediler, çok az tüy dökmelerinin yanında tırmanma konusunda da çok yeteneklidirler.

08 Ekim 2021
Tiffany (Chantilly) Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Uzun yumuşak tüyleri ve güzelliği ile dünya çapında kedi severlerin dikkatini üzerine toplayan Tiffany kedisi nam-ı diğer Chantilly, iyi huylu doğası ve uyumlu karakter yapısıyla da popüler olmuş ve dünyanın en çok aranan kedileri arasında kendine yer bulmuştur.

1 2 3 4 5 6 7 8 .... 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.