x
sadsad x
asdasd
1.jpeg (331 KB)
25 Mart 2021
American Curl Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Henüz 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Amerikan Curl kedileri, adlarını kıvrık kulaklarından alırlar. Keskin zekâları sayesinde çok çabuk öğrenip çok kolay eğitilebilirler. Kucağa alınıp sevilmekten çok hoşlanan bu tatlı kediler, aynı zamanda çok oyuncu ve hareketli hayvanlardır.

23 Mart 2021
Honey Bear Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Honey Bear kedilerinin dişi bir İran kedisine kokarca genetiği aktarılarak elde edilmiş bir tür olduğu söylenir. Neşeli ve oyuncu doğaları, uysal karakter yapıları, zekâları ve uyumlu olmaları Honey Bear cinsi kedileri vazgeçilmez hale getirir.

12 Mart 2021
Chinchilla Kedisi Özellikleri ve Bakımı

İran kedilerinin bir türü olan Chinchilla kedileri, uzun ipeksi tüyleri, iri gözleri ve güzellikleri ile popülerdirler. İran kedilerinden farklı olarak yüzleri basık değildir ama onlar gibi geniş bir yüze ve sık, uzun tüylere sahiptirler.

09 Mart 2021
Tekir Kedilerin Özellikleri ve Bakımı

Ülkemizde sokak kedileri olarak bilinen ve bol bulunan Tekir kediler, zorlu koşullara dayanıklılıkları, zekâları ve hayatta kalma çabalarının yanında hareketli olmaları ve oyunculuklarıyla da bilinirler.

05 Mart 2021
Maine Coon Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en iri kedi ırklarından bir olan Maine Coon kedilerinin kökeni Amerika’dır. Büyüleyici parlak tüyleri, sakin yapıları, sadakatleri ve merhametli karakter özelliklerinin yanında çok konuşkan olma özellikleri de bulunan Maine Coon kedileri, ülkemizde yaygın olarak bilinmeyen çok özel kedilerdir.

03 Mart 2021
Ragdoll Kedisi Özellikleri ve Bakımı

1960’lı yıllarda keşfedilen Ragdoll kedileri, çok zeki bir kedi türüdür ve diğer kedi ırklarının öğrenmekte zorlandığı her şeyi rahatlıkla öğrenebilirler. İnsanlarla çok iyi geçinen ve sahiplerine çok bağlı olan bu kediler, aynı zamanda güzellikleriyle de tanınırlar.

24 Şubat 2021
Manx Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Adlarını Man Adası'ndan alan Manx kedileri, kuyruksuz olmalarıyla tanınırlar. Bu genetik bir rahatsızlığın sonucudur. Türkiye’de çok yaygın olmayan bu kedi türünün diğer karakteristik özellikleri suyu sevmeleri, hareketli bir yapıları ve çok cana yakın olmalarıdır. Sahiplerine fazlaca bağlı olan bu zeki kediler kolaylıkla eğitebilirler.

23 Şubat 2021
Bengal Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Vahşi bir kedi algısı yaratan Bengal kedileri, görünümlerinin aksine dost canlısı hayvanlardır. Eşsiz desenleri ile çok farklı bir havaları olan bu kediler, sudan korkmamaları ile de diğer kedi ırklarından ayrılırlar. Atalarının Asya leoparları olduğu söylenen Bengal cinsi kediler, aynı zamanda çok zeki olmalarıyla bilinirler.

19 Şubat 2021
Birman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Budist tapınaklarında ikamet eden "Kutsal kediler" olarak bilinen Birman kedilerinin büyülü bir güzellikleri vardır. Budist rahiplerinin ölüm tanrılarıyla konuşabildiklerine inandıkları Birman kedileri, önce Avrupa’ya sonra bütün dünyaya Myanmar’dan yayılmıştır. Cam mavisi gözlere sahip olan Birman kedileri, uzun sık tüyleri, duygusal yapıları ve enerjileri ile diğer kedi cinslerinden farklılıklarını ortaya koyarlar.

16 Şubat 2021
Australian Mist Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Burmese kedisi ile Habeş kedisinin melezi olup başka birçok kedi türünün de genlerini taşıyan Australian Mist kedileri, adını ortaya çıktığı ülkeden almıştır. İdeal ev kedileri olan bu kediler, karakter yapıları gereği çok uysal ve sevecendirler. Sahipleriyle çok sıkı bağ kurmaları, hastalıklara karşı çok dayanıklı olmaları ve uyumlu yapılarıyla insanları kedine hayran bırakırken, diğer canlılar ile de sıkı dostluk içine girebilirler.

1 2 3 .... 8 9 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.