sadsad x
asdasd
21 Şubat 2022
Kanaani Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kanaani kedi ırkının kökenleri Kudüs’e dayanır. Bu kedilerin ataları vahşi kediler olmakla birlikte Habeş kedisi, Shortair kedileri ve Bengal kedilerinin melezlenmesi ile elde edildikleri bilinmektedir. Sadece Almanya tarafından ayrı bir kedi ırkı olduğu kabul edilen Kanaani kedileri, dünyada çok yaygın olmadıkları gibi ülkemizde de henüz pek tanınmıyorlar. 

14 Şubat 2022
Ukraynalı Levkoy Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Ukrayna’nın sembolü halini alan Levkoy kedisi; tamamen tüysüz gövdesi, düşük kulakları, badem şeklindeki iri gözleri ve kırışık derisiyle dikkat çeker. Çarpıcı fiziksel özellikleri ile bilinen bu kedi cinsi, deri yapısını atası Donskoy kedilerinden, kıvrık kulaklarını da diğer atası Scottish Fold kedilerinden almıştır.

26 Ocak 2022
European Shorthair Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Dünya çapında az tanınan kedi ırklarından olan European Shorthair ırkı, 1980’li yıllarda Avrupa’da göze çarparak başlı başına bir kedi cinsi olarak kabul görmüştür. Ataları arasında Tekirler ile British Shorthair kedileri bulunan European Shorthairlar, İran kedileri ile de melezlenmiş ve ırk son halini almıştır.

17 Ocak 2022
Khao Manee Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tayland’a özgü bir cins olan Khao Manee kedisi, bembeyaz tüyleri ve farklı renk gözleri ile dikkat çeker. Biri mavi, diğeri de yeşilin tonlarında olan gözleri ve yumuşacık kürkü ile Van kedilerini andıran Khao Manee kedileri “Beyaz Mücevher” ya da “Beyaz Taş” adları ile anılırlar.

10 Ocak 2022
Mekong Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tayland kökenli kediler olan Mekong Bobtail kedileri; kısa kuyrukları, parlak mavi gözleri, yumuşacık tüyleri ve Siyam kedilerine benzer şekilde kulaklarını, yüzlerini, patilerini ve kuyruklarını kaplayan koyu renk lekeleri ile dikkat çekerler. Sayıca az oldukları için Uzak Doğu ve Rusya başta olmak üzere dünyada en çok değer verilen kedi ırkları arasında yer alırlar.

05 Ocak 2022
5 İlginç Kedi Türü

Güzellikleri ve vahşi atalarına benzerlikleri ile hepimizi büyüleyen kediler, diğer evcillere göre oldukça farklı canlılardır. Fakat bazı kedi cinsleri hem fiziksel hem de karakter yapısı açısından diğer kedi ırklarından ayılırlar. İşte değişik özellikleri ile beş ilginç kedi türü; Manx Kedisi, Selkirk Rex Kedisi, Rus Beyazı, Pixie Bob Kedisi, Kucing Malezya Kedisi.

31 Aralık 2021
Dragon Li (Chinese Li Hua) Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Çin’de yaygın olarak Li Hua ismi verilen, dünyada ise Dragon Li adıyla anılan kedi cinsi, doğal bir ırktır ve yüzyıllardır Çin topraklarında yaşadığı düşünülmektedir. Tekir kedilere benzeyen desenleri, tombul vücutları ve sevecenlikleriyle dikkat çeken bu kediler, dünyada henüz popüler olmaya başlamışlardır.

28 Aralık 2021
Ashera Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Birçok bakımdan diğer kedi cinslerinden ayrılan Ashera kedisi, vahşi kedilere benzerliği ile dikkat çeker. Dünyanın en değerli kedileri arasında yer alırlar. Aynı zamanda en iri boyutlara sahip kedilerden biri olarak da nam salmışlardır.

20 Aralık 2021
Ojos Azules Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Parlak mavi gözleri, ipeksi tüyleri ve bağımsız karakter yapısı ile dikkat çeken Ojos Azules kedisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyindeki tek bir bölgede görülmesi ile de kedi severlerin gözdesi olmuştur. Dünya üzerinde oldukça nadir bulunan bu kedilerin karakterleri de gövdeleri kadar zariftir.

15 Aralık 2021
Dünyanın En Pahalı ve Değerli Kedi Cinsleri

Kediler, kendilerine has davranışları, farklı karakter yapıları, insana yakınlıkları ve güzellikleri ile büyüleyici canlılardır. Tüm kediler çok özeldir fakat bazı kedi ırkları dünyada nadir bulunduğu, bazısının da diğer kedi cinslerinden fiziken ve karakter özellikleri bakımından ayrıldığı için onlara yüklenen değer değişmiştir.

1 2 3 4 5 6 7 .... 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.