x
sadsad x
asdasd
01 Ekim 2021
Peterbald Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Farklı görünümü ve uyumlu karakteri ile ilgi çeken Peterbald kedisi tüysüz kediler sınıfında yer alır. Son derece oyuncu olmaları ve sevecen doğaları ile nam salmışlardır. Son yıllarda Avrupa ve Amerika’da çok popüler olmuşlardır.

23 Eylül 2021
Cymric Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Doğal mutasyon sonucunda ortaya çıkmış olan Cymric kedilerinin en belirgin özellikleri kuyruksuz olmalarıdır. Değişik fiziksel özellikleri ve sevimlilikleri ile dikkat çeken Cymric kedilerinin farklı yapan sadece kuyruksuz olmaları değildir. Mükemmel birer avcı olan bu kediler, sahiplerini ve alanlarını adeta bir bekçi köpeği gibi koruyarak diğer kedi cinslerinden ayrıldıklarını kanıtlarlar.

09 Eylül 2021
Soke Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Bir Afrika kedisi olan Soke kedilerii Kenya’da tesadüf eseri keşfedilmişlerdir. Tüm evcil kedi türlerinin atası olduğu sanılan bu kediler; meraklı yapıları, insanlara ve yuvalarına çabuk adapte olmaları ve tekir kedilere benzerlikleri ile ilgi çekerler. Nadir bulunan ırklardan biri olan Soke kedilerinin bakımı ise sanıldığı kadar zor değildir.

03 Eylül 2021
Javanese Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Uzun tüylü kuyrukları ve yüzlerindeki Siyam kedilerini andıran belli belirsiz koyu renk leke ile dikkat çeken Javanese kedileri oldukça zeki canlılardır. Zekâları sayesinde eğitim alabilen bu kediler, sahipleri ile çok yakın ilişkiler kurmaları ve tam bir kucak kedisi olmaları nedeniyle vazgeçilmez ev arkadaşlarıdır.

25 Ağustos 2021
Colorpoint Shorthair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Siyam kedileri ile akraba olan Colorpoint Shorthair kedileri; hareketli doğaları, ilgi görmeye bayılan yapıları ve gevezelikleri ile bilinirler. Sahiplerine çok düşkün olan bu kediler, diğer evcillerle anlaşma konusunda pek de başarılı değildirler.

23 Ağustos 2021
Japenese Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Zekâsı ve öğrenme isteğinin yanında mükemmel birer avcı olan Japanese Bobtail kedileri, kısa ve kıvrık kuyrukları ile dikkat çekerler. Çok geveze oldukları için Japonya’da "Şarkı söyleyen kediler" adıyla anılan Japanese Bontail kedileri, kusursuz avcılık yeteneklerine sahiptirler ve sudan korkmazlar.

20 Ağustos 2021
Ragamuffin Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en büyük kedi cinsleri arasına girmeyi başaran Ragamuffin kedileri, Ragdoll kedileri ile akrabadırlar. Kökenlerinin İran kedilerine de dayandığı düşünülen bu kediler, hareketli ve oyuncu bir karakter yapısına sahip olsalar da uyumlu, sosyal hayvanlardır ve insanlarla sıcak ve yakın ilişki kurmak konusunda isteklidirler.

05 Ağustos 2021
California Spangled Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Harika desenli kürkleri ile minik vahşi bir kedi gibi görünen California Spangled kedisi, çok enerjik ve oyuncudur. Afrika leoparları ilham alınarak üretilen bu kediler, nadir görülür ve bu nedenle çok değerlidirler. Ama onları daha da değerli kılan yüksek sadakat duyguları ve keskin zekâları gibi başka özellikleri de bulunmaktadır.

03 Ağustos 2021
Chausie Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Büyük kulakları, kısa tüyleri ve sağlam gövdesi ile yabani bir kediye benzeyen Chausie kedilerinin ataları vahşi kediler ile evcil kedilere dayanmaktadır. Zekâları sayesinde eğitilmeleri kolay olan bu kediler, çok iyi birer avcı oldukları gibi çok sosyal ve sevecen hayvanlardır.

14 Temmuz 2021
Amerikan Shorthair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

British Shorthair kedileri ile akraba olan Amerikan Shortair kedi türü, sevimli yüzü ile dikkat çeker. Uyumlu karakter yapıları, görece sakin doğaları ve az tüy dökmeleri sebebiyle kedi sahipleri için çok cazip olan bu kedilerin bakımını zorlaştıran tek yönleri avcılık yeteneklerinin gelişmiş olmasıdır.

1 2 3 .... 5 6 7 8 9 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.