sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 30 ürün görüntüleniyor.
(0)
413,00 TL
350,90 TL
Sepette %15 indirim ile 298,27 TL
(0)
370,00 TL
313,90 TL
Sepette %15 indirim ile 266,81 TL
(0)
Hediye
  790,00 TL
  632,50 TL
  Sepette %15 indirim ile 537,62 TL
  (0)
  408,90 TL
  Sepette %15 indirim ile 347,57 TL
  (0)
  Hediye
   500,90 TL

   Kedi Tarağı ve Fırçaları

   Hemen her kedinin problemi olan tüy dökülme probleminin birkaç sebebi vardır. Bunların en başında uygun kedi tarağı veya fırça ile doğru zaman aralığında taranmamasıdır. Ayrıca uzun süre taranmayan dostlarımızın derisi hava almadığı için koku problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Kedi tarak ve fırçaları ile taranan kedilerde birçok problemin çözüldüğü görülmüştür.

   Tüy dökülme problemleri, taranan tüylerin arasından sıyrılan ölü ve mat tüylerin ayrılması ile daha canlı parlak bir tüy yapısı görünümüne kavuşur ve tüy dökülme problemi azalır. Ayrıca tüylere bakım yaptığınız zaman kedinizin derisi de hava alır ve kediniz eskisinden daha güzel kokar. Bir diğer faydası, tarandığı zaman tüylerin arasına gizlenen parazitleri kolayca görebilir, kontrolünü kendiniz yapabilir ve erken çözümü için veterineriniz ile irtibata geçebilirsiniz.

   Kedi Tarağı Seçimi

   Her kedi farklı tüy yapısına sahiptir. Tüy yapısını da ırk, cins, kullanılan mama, cinsiyet gibi faktörler belirler. Uzun tüylü kedilere seyrek dişli, kısa tüylü kedilere ise sık dişli tarakların tercih edilmesi daha keyifli bir taranma keyfi yaratacaktır.

   Hem Tarak Hem Mesaj Keyfi

   Kedilere istemediği şeyleri yaptırmak çok zordur. Bir şeyi yapmak istiyorlarsa gerçekten keyif almalılar. Yıkanmak, eğitilmek, itaat etmek pek onlara göre davranışlar değildir. Taranmak ise gerçek anlamda keyif aldıkları bir işlemdir. Kedinizi tarayarak hem tüy sağlığını koruyabilir hem de ona keyifli masaj dakikaları yaşatabilirsiniz.

   Kedi fırçaları, kedinizin zayıflayan ya da dökülmek üzere olan tüylerini toplar ve daha canlı bir görünüm kazandırır. Tüylerin yanında ölü deriyi de alarak tüy dökülmesini büyük oranda azaltır. Kedi fırçası ve kedi tarağı dışında tüy toplama eldiveni de benzer işlevde bir görev gördüğünden size en kolay geleni rahatlıkla seçebilirsiniz.

   Kedi taraklarının bir diğer olumlu noktası da tüylerin birbirine karışmasını ve topaklanmasını önlemesidir. Yoğun tüy yapısına sahip bir kediniz varsa günde bir defa taranması önerilmektedir. Yavru döneminden itibaren kedinizi taramaya başlamanız, ileriki zamanlarda sizin ve kediniz için büyük kolaylık olacaktır. Küçük yaşlarda taranma alışkanlığı edinmeyen kediler yetişkin dönemlerinde kendini taratmayabilir ya da taraktan kaçabilir. Bu nedenle yavru kedilerin tüy yapısına uygun bir tarakla yavru kedinizi taramanız alışkanlık kazanması için harika bir yöntemdir.

   Petihtiyac.com'da en iyi kedi tarağı ve en iyi kedi fırçası çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

    

   T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.