sadsad x
asdasd

Kedi Cinsleri

British Shorthair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

23 Aralık 2020

19. yüzyılda İngiltere’de üretilmeye başlanan British Shorthair kedileri, köklü bir geçmişe sahiptirler. Uysal doğaları ve sürekli ilgi beklememeleri sayesinde evde bakıma çok uygun olan bu kedilerin sayıları az olduğu için çok değerli canlılardır. 

İran Kedisi Özellikleri ve Bakımı

09 Aralık 2020

En eski kedi ırklarından biri olan İran kedisi, keskin zekasına rağmen sakinliği, sahibine olan bağlılığı, karakteristik yüzü ve yumuşacık tüyleri nedeniyle çok sevilen çok tercih edilen bir türdür. 

Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

25 Kasım 2020

Davranışlarıyla köpeklere benzetilen Amerikan Bobtail kedileri, sahiplerine çok bağlı ve uysal hayvanlardır. Pofuduk görüntüsünün hakkını sonuna kadar verip kucağınızdan inmeyecek bir kedi türü olan Amerikan Bobtail kedileri, kısacık kuyruklarıyla dikkat çekerler.

Bombay Kedisi Özellikleri ve Bakımı

30 Eylül 2020

Bombay kedisi, kediler arasındaki en kara kedi olma özelliğini taşıyor. Kedi, olgunlaştıktan sonra tüyü siyah, kısa, sıkı ve son derece parlaktır. Pençe yastıkları bile siyahtır.

Tüysüz Kedi-Sfenks Bakımı ve Özellikleri

13 Temmuz 2020

Tüysüz kedi- Sfenks kedisi tüyü olmayan birkaç kedi türünden biridir. Anavatanı Kanada'dır. Sert görüntüsünün tam aksine  sakin, sahibine karşı oldukça sıcak kanlı ve cana yakın bir kedi cinsidir. Ortalama ömrü 9-10 yıldır fakat iyi bakıldığı taktirde 14-15 yaşına kadar yaşayabilir. 

Smokin Kedisi (Tuxedo) Özellikleri ve Bakımı

05 Temmuz 2020

Tuxedo- Smokin kedileri çeşitli renk ve desenlerde olabilir. Siyah ve beyaz karışımda bir kürk. Aynı zamanda hırs ve bağımsızlık karakterine işlemiş bir kedi. Smokin kedisi bir kedi ırkı değildir. Ama bu renkte olan kediler zeka, oyunculuk ve bağımsızlığı içeren kişiliğe sahiptir.

Scottish Fold Özellikleri ve Bakımı

21 Mayıs 2020

Kıvrık kulakları, kocam gözleri ve kadifemsi tüyleri ile hayran olunası scottish fold kedisinin bakımı ve özellikleri hakkında detaylara ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Siyam Kedisi Bakımı ve Özellikleri

18 Mayıs 2020

Siyam kedisi, Tayland olarak bilinen Siyam 'da ilahi tapınaklarda beslenen ve bu bölgeden dünyaya yayılan asil kedi cinsidir. Siyam kedisi adını çıktığı bölgeden almıştır. Tayland dilindeki adı Wichien Maat'tır.

Van Kedisi Özellikleri ve Bakımı

16 Mayıs 2020

Oyuncu ve meraklı karakteri ile yerinde duramayan hareketli Van Kedisi, evcil kedi olarak bakılmak istenen kedi cinslerinin arasında, ilk sıralarda yer alıyor. Çok talep görmesinden dolayı, ücreti br hayli yüksek. Eğer satın alma imkanınız yoksa, yeterince araştırırsanız, Van kedisi sahiplenme imkanı bulabilirsiniz.

York Chocalate Kedisi Özellikleri ve Bakımı

15 Mayıs 2020


Çikolata rengi ile görenleri kendine hayran bırakan York Chocolate kedisi, mırıldaması ve sevecen yapısı ile sahiplerinin gönüllerini fethediyor.

1 2 3
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.