x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 34 ürün görüntüleniyor.
(0)
16,27 TL
14,75 TL
Sepette %15 indirim ile 12,53 TL

Muhabbet Kuşu & Kanarya Vitamin ve Sağlık Ürünleri

Doğadaki her canlı gibi muhabbet kuşları ve kanaryalar da düzenli bir şekilde beslenmelidir. Yetersiz beslenmeye maruz kalan kuşlarda başta vitamin eksikliği olmak üzere birçok sağlık sorunu görülebilmektedir. Evcil kuşların da kedi ve köpeklere göre daha hassas olduğunu düşünürsek bu konuda biraz daha dikkat etmek kuş sahiplerinin sorumluluğundadır. Bu doğrultuda öncelikli olarak muhabbet kuşu vitamini ve kanarya vitamini kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Muhabbet Kuşu Vitamini

Muhabbet kuşlarında vitamin eksikliği metabolizmalarını güçsüzleştirerek bağışıklık sisteminin çökmesine neden olmaktadır. Örnek vermek gerekirse D vitamini eksikliği bulunan bir muhabbet kuşunda kalsiyum yetersizliğinden dolayı kemiklerin sağlam oluşmaması sorunu görülür. B vitamini eksikliği, daha çok bacakları etkileyen rahatsızlıklar meydana getirir. A vitamini eksikliği solunumu etkilerken E vitamini eksikliğinin çok daha ciddi sonuçları olabilmektedir. E vitamini eksikliği kuşlarda pek görünmese de ortaya çıktığında geri dönüşü olmayan felce kadar ilerlemektedir. Bu tarz durumlarla karşılaşma ihtimalini ortadan kaldırmak için de muhabbet kuşu vitamini kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Muhabbet kuşu vitaminleri, kuşunuzun hastalıklara karşı direnç kazanmasını sağlar. Vitamin eksikliği nedeniyle oluşabilecek çoğu hastalığın da önüne geçer. Kuş vitaminleri arasında yer alan bu vitaminler aynı zamanda tüy dökülmesinin önüne geçer, iştahsızlığı önler, sindirime yardımcı olur, toksinleri yok eder. Her vitamin ürününün görevi farklı olduğundan satın almadan önce ürün açıklamalarını mutlaka okuyunuz. Mesela kuşunuzda iştahsızlık problemi varsa muhabbet kuşu iştah açıcı damlasından kullanmanız gerekir. İştah açıcı damlayı yemin ya da içme suyunun üzerine damlatmanız yeterli olacaktır.

Muhabbet Kuşu Vitamin Kullanımı

Kuş vitaminleri damla, blok, kum gibi farklı şekillerde satılmaktadır. Bundan dolayı her vitaminin kullanımı birbirinden farklıdır. Vitamin damlaları yeminin ya da içme suyunun üzerine günlük olarak damlatmanız gerekir. Vitamin blokları muhabbet kuşu kafesi üzerinde asılarak kullanılmaktadır. Kuş kumunu ise yem içine, kafes tabanına ya da ayrı bir kaba koyarak kullanabilirsiniz. Kuş kumu sadece muhabbet kuşu için değil, kanarya ve papağanlar için de kullanılabilmektedir. Kuşlarınızın doğal hayatta ihtiyaç duydukları mineral ihtiyaçlarını karşılar, sağlıklı bir sindirim sağlar.

Muhabbet Kuşu Vitamin Fiyatları

Muhabbet kuşu vitamin fiyatları, vitaminlerin içeriğine ve markasına göre farklılık göstermektedir. Kuş sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen Biyoteknik, Eurogold, Sera, Trixie, Vitakraft gibi ünlü markaların vitamin ve minerallerini uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz. Yine bu kategorimizde muhabbet kuşu bakımı için vitaminler dışında diğer sağlık ürünlerini de bulabilirsiniz.

Kanarya Vitamini

Kanaryalar, her canlı gibi ihtiyacı olan enerjiyi ve vitamini yiyeceklerinden karşılar. Kullandığınız yemin kalitesi ne kadar yüksekse ona sağladığınız yaşam koşulları da doğru orantılı olarak yüksek olur. Dolasıyla öncelikli olarak kanarya yemi seçiminizi doğru yapmalısınız. Kanaryanızın severek yediği ve yüksek besin içeriklerine sahip bir yem ile uzun ve sağlıklı bir hayatı minik dostunuza sunmuş olursunuz.

Doğada yaşayan kanaryalar ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri buldukları yiyeceklerden karşılarlar. Ancak evcil kanaryalar için bu durum söz konusu değildir. Kanarya yemi dışında kullanacağınız kanarya vitaminleri, kuşunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Kanarya vitaminleri de tıpkı muhabbet kuşu vitaminler gibi blok, kum ve damla şeklinde satılır. Kanaryanızın ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri barındıran kanarya vitaminlerinin yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

- Gelişimlerini destekler, hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olur.

- Bağışıklık sistemini güçlendirir.

- Stresten etkilenmemesini sağlar.

- Çiftleşme döneminde verimliliklerini artırır.

- Tüy dökülmesini engeller ve tüy yapısını güçlendirir.

- Kas ve iskelet yapısını güçlendirir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.