x
sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 35 ürün görüntüleniyor.
(0)
Hediye
  49,07 TL

  Muhabbet Kuşu ve Kanarya Yemleri

  Muhabbet kuşları ve kanaryalar pet sahipleri tarafından en çok tercih edilen iki kuş türüdür. Bakımları da kolay olan muhabbet kuşu ve kanaryaların beslenmesi ise son derece önemlidir. Bu nedenle kuş yemi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu kategorimizde hem muhabbet kuşları hem de kanaryalar için yem çeşitlerini inceleyebilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

  Muhabbet Kuşu Yemi Çeşitleri

  Muhabbet kuşu yemleri, kuşunuzun ihtiyacı olan tüm besin kaynaklarını içinde barındıran yemlerdir. İçeriklerinde bulunan mineraller ve vitaminler, gelişimleri açısından son derece önemlidir. Kuş sahipleri tarafından ise en çok tercih edilen yem çeşitlerinden biri karışık muhabbet kuşu yemleridir. Karışık yemler dışında yulaf tohumu, meyveli, Nijer tohumu, kenevir tohumu, kabuksuz muhabbet kuşu yemi gibi çeşitler de bulunmaktadır.

  Konuşturucu kuş yemi ve kızıştırıcı kuş yemi gibi özel yem çeşitleri de bazı durumlarda kuş sahipleri tarafından kullanılır. Konuşturucu kuş yemi, içinde bulunan katkı yemi sayesinde muhabbet kuşlarının konuşabilmelerini sağlamaktadır. Yem desteğinin yanında kuşunuzla sık sık konuşarak konuşma sürecini hızlandırabilirsiniz. Kızıştırıcı kuş yemi ise muhabbet kuşlarının çiftleşme döneminde kullanılan bir yem çeşididir. Kuşunuzun hormonlarını aktif hale getirerek çiftleşmesini daha kolay bir hale getirirler.

  Muhabbet Kuşu Yemi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Kuş sahiplenmeden önce muhabbet kuşlarının ne yediği konusunda kararsız kalmanız gayet doğal bir durumdur. Kuşunuzun sağlıklı bir ömür geçirmesini istiyorsanız sadece kuş yemi ile beslemenizi tavsiye ederiz. Kuş yemi seçerken de minik dostunuzun damak tadını göz önünde bulundurmanız yemi daha iştahlı yemesini sağlayacaktır. İlk etapta küçük gramajlı muhabbet kuşu yemleri almalısınız. Kuşunuz için doğru yemi belirledikten sonra 5 kg, 10 kg, 25 kg gibi gramajları satın almanız ekonomik açıdan sizin için daha yararlı olacaktır.

  Yem satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kuşunuzun yaşıdır. Yavru kuşlara yavru muhabbet kuşu yemi, yetişkin kuşlara yetişkin muhabbet kuşu yemi vermelisiniz. Yavru kuşlara özel olarak üretilen yemler, henüz gelişimini tamamlayamayan yavrular için özel içeriklerden oluşur ve gelişimlerine destek olurlar. Ek olarak gaga boyutlarına uygun olarak yumuşak ve ufak olurlar.

  Muhabbet kuşları zamanlarının büyük bir kısmını muhabbet kuşu kafesi içerisinde geçirdiklerinden dolayı yemi ve suları da bu kafesler içinde bulunur. Bu konuda size düşen en büyük görev yemini sık sık temizlemektir. Kabuklu muhabbet kuşu yemlerinde boş kabukları kafes içinde uzun süre bulundurmamanız önerilmektedir. Yem kabı içinde biriken bu kabuklar kuşunuz için uygun bir besin kaynağı değildir ve sağlığı açısından tehditler oluşturabilmektedir.

  Yemler dışında kuşunuzun beslenmesine takviye olarak verebileceğiniz bir diğer ürün ise muhabbet kuşu krakerleridir. Kafes tellerine asılarak kullanılan muhabbet kuşu krakerleri, genelde tekli, ikili ya da üçlü olarak satılır. Sıkıştırılmış özel tohumlarının içinde bulunan mineral ve vitaminler, kuşunuzun ihtiyacı olan besin kaynaklarını da karşılamış olur.

  Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

  Muhabbet kuşu yemi fiyatlarını belirleyen en önemli kriterler ürünün markası ve gramajıdır. Kuş sahipleri tarafından en çok tercih edilen Eurogold, Vitakraft, Garden Mix, Tropical, Quik gibi markaların hem kuş yemi hem de kuş krakeri çeşitleri bulunmaktadır. Kuşunuzun damak tadına göre bir yem ve kraker seçtikten sonra gramajı belirleyerek satın alabilirsiniz. Birden fazla kuş besliyorsanız en az 5 kg’lık kuş yemlerini seçmeniz sizin için çok daha ekonomik olacaktır.

  Kanarya Yemi Çeşitleri

  Muhabbet kuşları gibi kanaryalar da evde beslenmeye en uygun kuş türlerinden biridir. Ağırlıklı olarak sarı ve yeşil renklere sahip olan kanaryalar, iyi bir beslenme programı ile 15-16 yaşına kadar yaşayabilirler. Sağlıklı bir beslenme kanaryalara uygun kanarya yemi tercih etmelisiniz.

  Kanarya Ne Yer?

  Pek çok insan tarafından muhabbet kuşları ile kanaryalar karıştırılmaktadır. Görüntü olarak çok benzeseler de kanaryaların beslenmeleri biraz daha farklıdır. Kanaryalar için en ideal yem çeşitleri kenevir, keten, Nijer tohumu, meyveli tahıl karışımlarıdır. Kanarya yemi haricinde bazı besin kaynakları ile de beslenmelerine takviye yapabilirsiniz. Bu besin kaynakları arasında ise marul, kıvırcık, ıspanak, havuç, pazı gibi sebzeler bulunur. Yine karpuz, portakal, elma, şeftali gibi meyvelerden de haftada bir ya da iki defa evde beslediğiniz kanaryaya verebilirsiniz.

  Tıpkı muhabbet kuşlarında olduğu gibi kanaryalar için de özel içerikli yem çeşitleri bulunur. Kanarya ötüm yemleri de bunlardan biridir. Güzel ötmeleri ile bilinen kanaryanıza ötüm yemi vererek besin takviyesine devam edebilirsiniz. Ötüm yemleri, erkek kanaryaların hızlı ötmesini, dişi kanaryaların ise kızışmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğinde ise genelde keçi boynuzu, şam fıstığı, fındık gibi besinler bulunur.

  Kanaryaların beslenme haricinde de bazı bakım malzemelerine ihtiyaçları vardır. Bağışıklık ve tüy güçlendirici muhabbet kuşu vitaminleri ve kanarya vitaminleri ile sağlık bakımlarını da ihmal etmemeniz gerekir.

  Kanarya Yemi Fiyatları

  Kanarya yemleri fiyatlarını da belirleyen en önemli faktörler marka ve ürünün gramajıdır. Marka ne kadar bilindikse, gramajı ne kadar yüksekse fiyat da aynı düzeyde artış gösterir. 5 kg, 10 kg, 25 kg gibi yüksek gramajlı kanarya yemlerinin bütçeniz için daha ekonomik olduğunu unutmamanız gerekir. Ancak bu noktada aklınızda bulunması gereken nokta kanaryanızın yemini sevip sevmeyeceğidir. Bu nedenle ilk etapta düşük gramaja sahip yemler alarak kuşunuzun yemi sevip sevmeyeceğini gözlemlemeniz gerekir. Doğru mamayı belirledikten sonra kiloluk kanarya yemlerine yönelebilirsiniz.

  Kanarya ve muhabbet kuşu yemlerini uygun fiyatlar ve kapıda ödeme seçenekleri ile Petihtiyac.com’dan satın alabilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.