sadsad x
asdasd
30 Mayıs 2022
Highland Fold Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Highland Fold kedi ırkının hikayesi 1960’lı yılların başında İskoçya’nın Coupar Angus kasabasındaki bir çiftlikte beyaz tüylü dişi bir kedinin keşfedilmesi ile başladı. Çok uyumlu ve uysal ama bir o kadar da hareketli ve yaramaz olan Highland Fold kedilerinin keskin bir zekâya sahip olduğu da kısa sürede anlaşıldı ve bu kedi cinsi İskoçya’nın en sevilen kedi ırkları arasına girmeyi başardı.

26 Mayıs 2022
Napolyon (Minuet) Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Kısacık bacakları ve güzel yüzü ile hayvan severlerin kalplerini fetheden Napolyon kedisi Munchkin kedileri ile İran kedilerinin melezlenmesi ile elde edilmiştir. Napolyon, namı diğer Minuet kedisinin popülaritesinin artmasında fiziksel özellikleri olduğu kadar uyumlu ve sevecen karakter yapısı da etkili olmuştur.

11 Mayıs 2022
Cheetoh Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Sıradışı görünümü yüzünden evcil kedi olduğuna inanmakta zorlanacağınız bir kedi türü olan Cheetoh kedisi, Bengal kedileri ile Ocicat kedi ırkının melezlenmesi sonucu elde edilmiştir. İlk bakışta minyatür bir leoparı andıran Cheetoh kedileri, sevgi dolu ve sosyal hayvanlar olarak insanlarla ve diğer evcillerle çok sıcak ilişkiler kurarlar.

27 Nisan 2022
Foldex Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Küçük ve kıvrık kulaklarının yanında tombul gövdesi ile de tam bir sevimlilik abidesi olan Foldex kedileri; Scottish Fold, Exotic Shorthair, American Shorthair ve İran kedilerinin melezlenmesi ile ortaya çıkmış bir kedi ırkıdır. Foldex kedileri, görünümlerinin aksine oldukça zeki ve uyumlu kedilerdir. Bu nedenle eğitilmeye çok açıktırlar.

18 Nisan 2022
Ege Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Fiziksel özelliklerine bakıldığında tekir kedilerin bir türü sanılan Ege kedisi, aslında başlı başına bir cinstir. Ege denizinde balıkçılık yapan insanlara binlerce yıldır eşlik eden bu kedi ırkının anavatanı Yunanistan’ın güneyinde yer alan Kiklad Adaları’dır. Bu adaların ülkemize yakın bir coğrafyada, yani Ege denizinde bulunması Ege kedilerinin Türkiye’de görülmesini de mümkün kılmıştır.

11 Nisan 2022
Tiffanie Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Güzel iri gözleri ve uzun tüyleri ile adeta bir bibloyu andıran Tiffanie kedisi nazlı karakter yapısı ile bilinir. İlgi ve sevgi görmeye bayılan bu kedilerin tüy bakımları da özen ister. Kırılgan ve hassas bir ruh haline sahip olan Tiffanie kedileri, her an sahiplerinin yanındadırlar ve yalnız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.

04 Nisan 2022
Ural Rex Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Sadece Rusya’nın Ural bölgesinde rastlanan Ural Rex kedileri, oldukça nadir bulunan kedi ırklarındandırlar. Bu kıymetli kedilerin tüyleri oldukça kısa ve kıvırcıktır. Ama Ural Rex kedileri, Sfenksler gibi tüysüz görünmez. Narin gövdeleri seyrek de olsa yumuşak tüylerle kaplıdır.

11 Mart 2022
Tayland Siyam Kedi Türleri ve Özellikleri

Adlarını anavatanları olan Tayland’ın eski isminden alan Siyam kedileri, sevecen karakter yapıları ve keskin zekâları ile bilinirler. Eşsiz güzellikteki parlak mavi gözleri, ipek gibi yumuşacık tüyleri ve gövdeleri ile yüzlerindeki renk geçişleri sayesinde büyüleyici olan bu kediler, başka kedilerin ataları olurken kendi içlerinde de türlere ayrılırlar.

03 Mart 2022
Kıbrıs Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Kıbrıs adasının her sokağında rastlayabileceğiniz Kıbrıs kedisi, Tekir cinsi kedilere fiziksel benzerliği ile bilinir. Zorlu doğa koşullarına dayanabilen bu kediler, Kıbrıs gibi sıcak bir yeri yuva edinseler de dağlık bölgeler ile soğuk hava şartlarının hâkim olduğu yerlerde rahatlıkla yaşayabilirler. Dayanıklı canlılardır. Aynı zamanda sahiplerine çok bağlı ve sevgi dolu hayvanlardır.

28 Şubat 2022
Neva Masquerade Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Bir Rus kedisi olan Neva Masquerade kedisi, ataları Sibirya Orman kedileri gibi güzel ve yumuşak tüylere, Siyam kedileri gibi yüzlerinde, patilerinde ve kuyruklarını dolanan koyu renk lekelere sahiptirler. Farklı fiziksel özellikleri ve çarpıcı görünümü ile ilgi çeken bu kediler, gök mavisi gözleri sayesinde popüler olmuşlardır.

1 2 3 4 5 6 .... 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.