sadsad x
asdasd
09 Eylül 2022
Scottish Straight Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Güzel yüzleri ve iri boncuk gözleri ile sevimlilik abidesi olan Scottish Straight kedileri, British Shorthair ile Scottish Fold kedilerinin melezlenmesi ile elde edilmiştir. Bu kediler ataları Scottish Foldlar gibi basık yüzlü olmalarına rağmen British Shorthair kedileri gibi dik kulaklara sahiptir. Scottish Fold kedilerindeki genetik mutasyona rastlanmayan bu kedi ırkı atalarından sakin ve sessiz karakter yapısı ile güzel ve çarpıcı yuvarlak gözleri almışlardır. Her yönüyle çok sevilen Scottish Straight kedi ırkının popülaritesi her geçen yıl artmaktadır.

31 Ağustos 2022
Lambkin Kedisi Özellikleri ve Bakımı

İran kedisinin kıvırcık tüylü versiyonu gibi görünen Lambkin kedileri, aslen yine Pers kedilerinin bir türü olan Chinchilla kedileri ile akrabadırlar. İran kedileri gibi yüzleri basık olan Lambkinler kürk yapısı haricinde Chinchilla kedilerine daha da çok benzerler. Lambkin kedileri sırt bölgelerinde yoğunlaşan tüyleri sayesinde elde ettikleri karakteristik görünümleri ile hayvan severlerin ilgi odağı olmuşlardır.

22 Ağustos 2022
Wila Krungthep Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Çarpıcı güzellikteki kedi ırklarına ev sahipliği yapan Tayland’ın sembolü olan Wila Krungthep kedileri adlarını ülkenin başkentinden ve tüy renklerinden alırlar. Bangkok sokaklarında rastlamak mümkünken özel olarak yetiştirilmedikleri için ,sayıca çok az olan ve bu nedenle dünyanın en nadir ve değerli kedi ırkları arasında yer alan Wila Krungthep kedileri uyumlu, zeki ve sosyal canlılardır.

10 Ağustos 2022
Serengeti Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tekir kediler gibi desenli bir kürke, vahşi kediler gibi bir fiziksel görünüme sahip olan Serengeti kedi ırkı adını Afrika’da bir bölge olan Serengeti’den alır. Keskin zekâları, atletik yapıları ve meraklı doğaları ile tanınan bu kedilerin ataları Bengal kedileri ile Oriental Shorthair kedileridir. Dünyada nadir bulunan kedi ırkları arasında olan bu kediler vahşi kedilere benzeseler de hiçbir vahşi eğilimi olmayan, oldukça sevecen canlılardır.

28 Temmuz 2022
Tortoiseshell Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Adları gibi renkleri de karmaşık olan Tortoiseshell kedileri zekâları, bağımsız kişilik yapıları ve oyunculukları ile bilinirler. Bu kedilere dünyanın her yerinde rastlanabilen canlılar oldukları için kökenlerini net şekilde söylemek pek mümkün değildir. Mistik görünümleri ile efsanelere konu olan Tortoiseshell kedilerinin baskın biçiminde dişi olması onların pek çok kültürde herhangi bir Tanrıçanın yansıma olarak algılanmasına neden olmuştur.

22 Temmuz 2022
Himalayan Kedisi Özellikleri ve Bakımı

İran kedilerinin alt türlerinden biri olan Himalayan kedisi ataları gibi genellikle basık suratlıdır. Himalayan kedilerinin kökenleri Siyam kedilerine de dayanır. Himalayan kedileri de Siyamların karakteristik özellikleri olan yüzlerinde, patilerinde ve kuyruklarında bulunan siyah ya da kahverengi renk geçişlerini taşırlar. İki atasının da özelliklerini barındıran Himalayan kedisi kabarık tüyleri ve parlak mavi gözleri ile çok çarpıcı bir görünüme sahiptir.

13 Temmuz 2022
Thai Lilac Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Anavatanları Tayland olan Thai Lilac kedileri, güzel yüzleri ve leylak rengini çağrıştıran yumuşacık tüyleri ile ün yapmışlardır. Tamamen doğal bir ırk olan bu kedilerin ataları dünyanın en nadir kedi ırklarından biri olarak bilinen Korat kedileridir. Neşeli, hareketli ve eğlenceli bir karakter yapısına sahip olan bu sevimli kediler aynı zamanda sevecen ve sosyal canlılardır.

04 Temmuz 2022
Lykoi Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Farklı tüy yapısı ile dikkat çeken Lykoi kedisi, dünyada “Werewolf Cat” yani Kurt Adam kedisi adı ile tanınır. “Kurt Kedisi” de denilen bu kediler, lakaplarını tüy yapılarına borçludurlar. Tüyleri oldukça sert ve görece uzun olan Lykoi kedileri dünyanın en nadir bulunan kedileri arasında yer alırlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde halen üretimi yapılan bu kedi cinsi 2011 yılında başlı başına bir kedi ırkı olarak kabul edilmiştir.

20 Haziran 2022
German Rex Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en zeki kedi ırklarından biri olan German Rex kedileri, zekalarının yanında farklı görünümleri ile de dikkat çeken canlılar. Tüm Rex kedileri gibi kısa ve kıvırcık tüylere sahip olan bu kedi ırkı çok nadir bulunuyor ve Almanya ile ona komşu ülkelerde oldukça popüler olmalarına rağmen henüz ayrı bir ırk olarak tanınmıyor.

10 Haziran 2022
Beyaz Rus Kedisi (Russian White) Özellikleri ve Bakımı

Bembeyaz tüyleri ve güzel gözleri ile adeta bir asalet abidesi olan Beyaz Rus kedisi, nam-ı diğer Russian White, ayrı bir ırk olduğu yeni kabul edilen kedi cinsleri arasında yer alır. Mavi Rus kedilerinin karakter özellikleri ve eşsiz görünümleri ile Sibirya Orman kedilerinin dayanıklı yapısını bünyesinde toplayan Russian White kedi ırkı dünyanın en nadir bulunan kedilerindendir.

1 2 3 4 5 .... 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.