sadsad x
asdasd
Filtrele
Toplamda 10 ürün görüntüleniyor.

Papağan Yemi ve Krakerleri

Papağanlar, beslenmesi en kolay evcil hayvanlardan biridir. Ancak yine de hem dikkat etmeniz gereken bazı noktalar hem de satın almanız gereken bazı papağan malzemeleri bulunmaktadır. Her canlı gibi papağanların da beslenmesinin önemli olduğunu düşünürsek ilk olarak papağan yemi tercihi yapmalısınız.

Papağan Yemi Çeşitleri

Papağanlar genelde saf ay çekirdeği ile beslenen evcil egzotik hayvanlardan biri olarak bilinir. Fakat sadece ay çekirdeği ile beslenen papağanlarda sağlık sorunları görülebilmektedir. Bu nedenle papağanlara özel olarak üretilen papağan yemi kullanmalısınız. Paket halinde satılan papağan yemleri, papağanların ihtiyacı olan besin kaynaklarını içinde barındırır. Meyveli, sebzeli, tahıllı gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Papağan yemi seçerken papağanın cinsine dikkat etme k gerekir. Çünkü Sultan papağanı yemi, Jako papağan yemi, Cennet papağan yemi gibi cinslere özel yemler satılmaktadır. Bunun nedeni ise her papağan cinsinin farklı fizyolojik özelliklerinin bulunmasıdır. Bunların dışında papağanın özelliklerine göre de yem seçimi yapılabilir. Örneğin papağınızın enerjisini artırmak istiyorsanız kızıştırıcı kuş yemi tercih edebilirsiniz. Kızıştırıcı kuş yemleri, kuşların enerjilerini artıran ve üremelerine destek veren yem türlerindendir. Aynı şekilde konuşturucu kuş yemleri de papağanların enerji ihtiyacını karşılayan yem çeşitlerinden biridir. Papağanınızın konuşmasını daha kolay hale getirir.

Papağan krakeri ve papağan ödül yemi de egzotik kuşların beslenmesine destek olan diğer yem çeşitlerindendir. Ayrıca kuşunuzun ihtiyacı olan vitaminleri alabilmesi için fındık, fıstık, ceviz, mısır, yulaf, buğday, üzüm, ayva, elma, mandalina, portakal gibi yiyecekleri verebilirsiniz. Papağanlar çoğu meyve, sebze ve kuruyemiş çeşidini yiyebildiği için sindirmesi kolay ve damak tadına uygun olan yiyecekleri seçmelisiniz. Bunlar dışında papağan vitaminleri ile de besin takviyesine devam etmenizi öneririz.

Papağan yemi seçimi kadar papağınızın hangi ortamda yemek yiyeceği de önemlidir. Papağınızın zamanının büyük bir bölümünü geçirdiği kafes dar olursa yemini yerken pek rahat edemeyecektir. Su sebeple kuşunuzun boyutuna ve sayısına uygun bir papağan kafesi satın almalısınız. Bir önemli nokta da yem kaplarıdır. Alacağınız yem kabının sert ve dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde güçlü gagaya sahip papağanlar yem kabına zarar verecektir.

Papağan Krakeri

Doğada yaşayan papağanlar kemirerek beslenmekten hoşlanmazlar. Onlar için en doğru besin kaynakları papağan krakerleridir. Papağan krakerleri, Makav, Amazon, gri ve benzeri papağan türlerinin beslenmesine uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca papağan krakerleri kuşunuzun krakeri gagalamasını sağlar. Bu şekilde onu egzersize ve oyuna da teşvik etmiş olursunuz.

Papağan Yemi Fiyatları

Papağan yemi fiyatlarını belirleyen en önemli faktör markadır. Eurogold papağan yemi ve Vitakraft papağan yemi, papağan sahipleri tarafından en çok tercih edilen markalardandır. Bu markaların dışında güvenle satın alabileceğiniz Nature Plan, Garden Mix, Beaks, Rasyon, Jungle gibi markaların da papağan yemi çeşitleri bulunur.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.