x
sadsad x
asdasd
09 Şubat 2021
Amerika'nın Çitası: American Keuda Kedisi

Esnek bacakları sayesinde bir çita gibi hızlı koşabilen American Keuda kedisi, 1980’li yıllarda keşfedilmiştir. Anavatanı Güney Amerika olan bu atik kedilerin bazı cinsleri, çok çevik olmaları dışında çizgili desenleriyle de minyatür bir çita gibidir. 

03 Şubat 2021
Balinese Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Siyam kedilerine benzerliği ile bilinen Balinese kedileri güzel parlak gözleri, enerjik yapısı, oyunculuğu ve yumuşacık uzun tüyleriyle hayvan severlerin kalplerini kazanmıştır. Amerika kökenli olan Balineseler, sosyal canlılar oldukları için diğer hayvan ve insanlarla rahatlıkla dostça ilişkiler kurabilirler. 

29 Ocak 2021
Norveç Orman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Norveç’in soğuk havasında sağlıkla yaşayabilmek için kökenine uygun şekilde bolca uzun tüylere sahip bir kedi olan Norveç orman kedisi, saf bir kedi ırkıdır. Norveç’in milli değerlerinden biri olarak kabul edilen bu güzel canlılar, dünyada az bulunan kedilerdir.

21 Ocak 2021
Kusursuz Kedi: Burmilla Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tam bir oyuncu olan Burmilla kedisi, evdeki her nesneyi kendi oyuncağı haline getirebilir. Asya kökenli bu sevimli hayvanlar oyunculuklarının yanında sahiplerine bağlılıkları ve dost canlısı olmalarıyla da bilinirler.

12 Ocak 2021
Mavi Rus Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Karakteristik tüy rengi, yemyeşil çarpıcı gözleri ile soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklılığıyla bilinen Mavi Rus kedileri, son derece güzel ve asil hayvanlardır. 19. yüzyılda İngiliz denizciler tarafından Avrupa’ya götürülüp Avrupalılar'ın gönlüne taht kuran Mavi Rus kedileri, adını maviye çalan koyu renk tüylerinden almıştır.

28 Aralık 2020
En Çok Tercih Edilen Kedi Irkları

Evcil hayvan sahiplenmek isteyenler için kediler son derece doğru bir tercihtir. Kediler, sizinle doğrudan kurdukları iletişim sayesinde sevgiyle size bağlanan canlılardır. Onları oyun oynarken, pencereden dışarıyı izlerken ve keyifle dinlenirken izlemek ise huzur veren ve harika bir his.

23 Aralık 2020
British Shorthair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

19. yüzyılda İngiltere’de üretilmeye başlanan British Shorthair kedileri, köklü bir geçmişe sahiptirler. Uysal doğaları ve sürekli ilgi beklememeleri sayesinde evde bakıma çok uygun olan bu kedilerin sayıları az olduğu için çok değerli canlılardır. 

09 Aralık 2020
İran Kedisi Özellikleri ve Bakımı

En eski kedi ırklarından biri olan İran kedisi, keskin zekasına rağmen sakinliği, sahibine olan bağlılığı, karakteristik yüzü ve yumuşacık tüyleri nedeniyle çok sevilen çok tercih edilen bir türdür. 

25 Kasım 2020
Amerikan Bobtail Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Davranışlarıyla köpeklere benzetilen Amerikan Bobtail kedileri, sahiplerine çok bağlı ve uysal hayvanlardır. Pofuduk görüntüsünün hakkını sonuna kadar verip kucağınızdan inmeyecek bir kedi türü olan Amerikan Bobtail kedileri, kısacık kuyruklarıyla dikkat çekerler.

30 Eylül 2020
Bombay Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Bombay kedisi, kediler arasındaki en kara kedi olma özelliğini taşıyor. Kedi, olgunlaştıktan sonra tüyü siyah, kısa, sıkı ve son derece parlaktır. Pençe yastıkları bile siyahtır.

1 2 3 .... 9 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.