x
sadsad x
asdasd
10 Temmuz 2021
Bambino Kedi Irkı Özellikleri Ve Bakımı

Sfenks ve Munchkin kedi ırklarının melezlenmesi ile ortaya çıkan Bambino kedileri ataları Sfenksler gibi tüysüz, Munchkin kediler gibi de kısa bacaklıdırlar. Kısa bacaklarından beklenmeyecek biçimde çevik ve hızlı hareket eden bu kediler, oldukça sosyal ve sevgi dolu canlılardır.

07 Temmuz 2021
Ocicat Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Ataları Habeş, Siyam ve American Shortair kedileri olan Ocicatler isimlerini bir leopar cinsi olan Ocelot’dan almışlardır. Gerçekten de ilk bakışta minyatür bir leopar izlenimi veren Ocicat kedi ırkının karakter yapısı vahşi kedilerinkinden çok uzaktır.

02 Temmuz 2021
Mısır Mau Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Leopara benzeyen kürkü ve atletik vücudu ile vahşi kedileri andıran Mısır Mau kedisi, nadir bulunan değerli bir cinstir. Kökenlerinin Antik Mısır’a dayandığı düşünülen bu kediler fiziksel güzellikleri ve avcılık yetenekleri kadar keskin zekâları ve uyumlu karakter yapıları ile de ön plana çıkarlar.

28 Haziran 2021
Nebelung Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Nebelung kedileri çarpıcı fiziksel özellikleri ve iyi huylu olmaları ile çok sevilseler de dünya üzerinde ender bulunan canlılardır. Ataları Mavi Rus kedileri olan Nebelung kedileri oyuncu yapıları ile sizi eğlendirirken ilgi ihtiyaçlarının fazla olması sebebi ile sizi sevgiye doyuracak hayvanlardır.

21 Haziran 2021
Savannah Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Vahşi görünümü, kusursuz güzellikteki kürkü ve iriliği ile dikkat çeken Savannah kedileri, dünyanın en değerli canlılarından biridir. Son derece sağlıklı bir kedi türü olan Savannahlar, vahşi atalarının tersine sahiplerine çok bağlı ve sevecen hayvanlardır.

18 Haziran 2021
Erkek Kedi ile Dişi Kedi Arasındaki Farklar

Kediler, cinsiyetlerine göre önemli fiziksel ve psikolojik farklılıklar gösterirler. Dişi ve erkek kedilerin ilgi ve sevgi ihtiyaçlarının yanında sarf ettikleri enerji miktarı ve mama tüketimleri de değişmektedir. Kedilerde erkek ya da dişi olmak özellikle kızgınlık dönenimde davranışlarını belirleyen önemli bir etkendir.

14 Haziran 2021
Donskoy Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tüysüz kediler sınıfına giren Donskoy kedileri, oldukça yeni bir ırktır. Dünyada ender bulunan bir kedi cinsi olan Donskoy kedileri; sıra dışı görünümlerinin tersine iyi huylu, neşeli enerjik, barışçıl ve dost canlısı hayvanlardır.

09 Haziran 2021
Tonkinese Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Anavatanları Güney Asya olan Tokinese kedileri, Siyam kedileri ile Burmese; yani Birman kedilerinin melezlenmesi ile elde edilmişlerdir. Tonkineseler tüy yapılarını Siyam kedilerinden yuvarlak şekilli sevimli yüzlerini de Birman kedilerinden almışlardır.

03 Haziran 2021
Amerikan Wirehair Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Yumuşacık sık tüyleri ve geniş yüzleriyle son derece sevimli canlılar olan Amerikan Wirehair kedileri, en obur kedi cinslerinden biridir. Uyumlu, uysal ve biraz da ürkek olan Amerikan Wirehairlar sevgi dolu kedilerdir.

18 Mayıs 2021
Keşmir (Kashmir) Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Anavatanları Hindistan’ın Keşmir eyaleti olan Kashmir kedileri, sakin ve uysal karakter yapıları ile bilinirler. İran kedilerine fiziksel benzerliklerinin yanında karakter özellikleri de bu kedilerle paralellik gösterir. Keşmir kedilerinin en ilginç özelliği ise hem sahiplerine çok bağlı olmaları hem de zaman zaman yalnız kalmaktan hoşlanmalarıdır.

1 2 3 .... 6 7 8 9 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.