x
sadsad x
asdasd
14 Mart 2022
Avustralya Kelpie Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Avustralya’nın en yaygın köpeklerinden biri olan Avustralya Kelpie’si aslında İngiltere’de yetiştirilmektedir. Avustralyalılar, 19. yüzyılda İngiltere’den koloniye getirilen Kelpie ırkı, köpeklerle tanışmış ve bu güzel canlıları çabucak benimsemişlerdir. Halen çoban ve bekçi köpeği olarak kullanılan Avustralya Kelpie köpek ırkı, yuvalarına ve sahiplerine çok bağlı canlılardır.

07 Mart 2022
Wheaten Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Şirin yüzlerinden beklenmeyecek şekilde avcılık konusunda çok başarılı olan Wheaten Terrierler, yetenekli birer koruma köpeği özelliği de gösterirler. Bir süs köpeği olmaktan çok daha fazlası olan bu köpekler; sevecen yapıları, sabırlı doğaları ve sadakatleri ile her köpek sahibinin dostu olmayı başarmışlardır. Ayrıca kocaman kalpleri onları tam bir aile köpeği konumuna yerleştirmiştir.

03 Mart 2022
Bernese Dağ Köpeği Özellikleri ve Bakımı

Sevimli yüzleri ve pırıl pırıl tüyleri ile dikkat çeken Bernese Dağ köpeği ya da Avrupa’da bilinen adıyla Bernese Mountain Dog, çok eski bir köpek ırkıdır. Birer çoban ve koruma köpeği olan Berneseler uyumlu karakter yapıları, itaatkâr olmaları ve keskin zekâları ile bilinirler.

18 Şubat 2022
İrlanda Setter (İrish Setter) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Dünyada İrish Setter adı ile bilinen İrlanda Setter, Avrupa’da çok yaygın bir köpek cinsidir. Çarpıcı tüy renklerinden dolayı “Kızıl Setter” de denilen bu sevimli köpekler, muhteşem koku alma yetenekleri ve enerjik olmaları nedeniyle 19. yüzyılda insanlara av etkinlikleri sırasında eşlik etmişlerdir. 

14 Şubat 2022
Minyatür Schnauzer Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Standart Schnauzer, Affenpincher ve Poodle cinsi köpeklerin melezlenmesi sonucu elde edilen Minyatür Schnauzer köpek ırkı, Almanya kökenlidir. Keskin zekalarının yanında sevimlilikleri, can yakın doğaları ve itaatkâr yapıları nedeniyle çok sevilirler. Özellikle Almanya ve Fransa’da çok popülerlerdir.

10 Şubat 2022
Borzoi (Rus Kurt Tazısı) Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Rus Kurt Tazısı olarak da bilinen Borzoi köpek ırkı; büyük gövdesi, uzun bacakları ve yeleyi andıran tüyleri ile dikkat çeker. Amerika ve Avrupa’daki hayvan severler tarafından keşfedilen bu köpeklerin ünü anavatanları Rusya’nın sınırlarını aşarak yayıldı. Böylece Borzoi, nam-ı diğer Rus Kurt Tazısı, dünyada tanınan bir köpek ırkı haline geldi.

31 Ocak 2022
Cairn Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Dünyanın en eski Terrier ırklarından biri olduğu düşünülen Cairn Terrier cinsi köpekler, geçmişte bekçi ve av köpeği olarak kullanılmışlardır. Zekâları ve meraklı yapıları ile Avrupa’da hatırı sayılır bir üne sahip olan bu köpekler, sahiplerine bağlılıkları ile de bilinirler. Yavruyken mutlaka sosyalleştirilmesi gerekir. Yabancılara karşı epey temkinli davranırlar ve yuvalarını her daim korumak isterler.

24 Ocak 2022
Bully Kutta Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Asya kıtasının güneyinde, Hindistan ile Pakistan civarında ortaya çıkan Bully Kutta köpek ırkı, dev köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Bu kocaman köpeklerin iri ve güçlü bedenleri ile agresif doğaları yavruyken çok sıkı bir eğitimden geçmelerini zorunlu kılar.

19 Ocak 2022
Boston Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Sevimli yüzleri ve minik boyutları ile dikkat çeken Boston Terrier köpek ırkı, adını aldığı Boston şehrinde ortaya çıkmıştır. Keşfedildiği ilk yıllarda dövüş köpeği olarak kullanılsa da aslında bu köpekler oldukça sevecen ve sosyal canlılardır. Bu nedenle insanlarla ve diğer evcillerle çok iyi anlaşırlar.

12 Ocak 2022
Mavi Benekli Rakun Tazısı Özellikleri ve Bakımı

Rakun avlamak için üretilen Mavi Benekli Tilki Tazısı ya da dünyada bilinen adıyla Bluetick Coonhound köpek ırkı, tüm av köpekleri gibi mükemmel bir koku alma yeteneğine ve tazılara özgü atletik vücut yapısına sahip canlılardır. Bu köpeklerin en belirgin fiziksel özellikleri ise gövdelerindeki maviye çalan benekleridir.

1 2 3 4 5 6 7 8 .... 12 13 14
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.