x
sadsad x
asdasd
12 Mayıs 2021
Laperm Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Adlarını kıvırcık tüylerinden alan Laperm kedileri, oldukça iyi huylu ve neşeli canlılardır. Tam bir kucak kedisidirler, yoğun ilgi ve sevgi beklediklerinden evde fazla vakit geçirenler için ideal birer ev arkadaşıdır.

07 Mayıs 2021
Munchkin Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Sosis kedi adı da verilen Munchkin kedisinin en belirgin özelliği, bacaklarının gövdesine oranla çok kısa olmasıdır. Bu durum, sağlık sorunlarına neden olsa da Munchkin kedilerine enerjik ve hareketli doğalarından hiçbir şey kaybettirmemiştir.

05 Mayıs 2021
Sarman Kedilerin Özellikleri ve Bakımı

Sarmanlar, kendi başlarına bir kedi ırkı değildir. Sarman kedilere en çok tekirler arasında rastlandığı için tekir kedilerin bir türü olarak algılanırlar. Uyumayı ve yemek yemeyi çok seven Sarmanlar, keskin zekâları ve uysallıkları ile bilinirler.

28 Nisan 2021
Somali Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Uzun tüyleri ve kocaman güzel gözleri ile çarpıcı bir görünüme sahip olan Somali kedileri, Habeş kedilerinin soyundan gelir. Avcılık yetileri çok gelişmiş olan Somali kedilerinin sıra dışı yanları ev yaşamına çok uygun olmamaları ve hep doğada olmak istemeleridir.

21 Nisan 2021
Pixie Bob Kedi Irkı Bakımı ve Özellikleri

Kısa kuyruk olarak da bilinen Pixie Bob kedileri, vahşi kedi geni taşıdıkları ve yırtıcı kedilere fiziksel olarak benzedikleri halde son derece uyumlu ve sakin kedilerdir. Sahipleriyle birlikte adeta köpekler gibi tasma takılarak yürüyüşlere çıkabilen Pixie Bob kedilerinin sosyal ve sevecen bir karakter yapıları vardır.

09 Nisan 2021
Snowshoe Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Kökleri Siyam kedilerine dayanan Snowshoe kedilerinin diğer kedi ırklarından en büyük farkı, aynı evde yaşadığı insanları fazlaca benimseyip sahiplenmeleridir. Tek kişiyle özel bir bağ kuran ve evdeki diğer insanlarla ve evcillerle de iyi anlaşan bu kediler, yalnız yaşayanlar ve evde bol vakit geçirenler için çok ideal canlılardır.

06 Nisan 2021
Devon Rex Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Devon Rex kedilerinin tüysüz oldukları sanılsa da aslında tüyleri vardır ama bu tüyler bazı Devon Rex türlerinde çok kısa ve seyrek olduğu için tüysüzmüş gibi görünürler. İngiltere kökenli bu kediler, sahiplerine bağlılıkları ve neşeli doğaları ile vazgeçilmez hayvanlardır.

03 Nisan 2021
Chartreux Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Duman rengi, yumuşacık tüyleri ve koyu turuncu büyük gözleriyle dikkat çeken Chartreux kedileri, çok sosyal canlılar değillerdir. Sahiplerine çok bağlı olan bu kediler, fiziksel özelliklerinin yanında zekaları ve insan hislerine duyarlılıkları ile dünyanın en popüler kedileri arasındadır.

31 Mart 2021
Selkirk Rex Kedi Irkı Özellikleri ve Bakımı

Kıvırcık tüyleri ile dikkat çeken Selkirk Rex kedileri, ataları İran kedileri gibi sakin ve uyumlu olmalarına rağmen hareketli, enerjik ve oyuncu bir karakter yapısına sahiptirler. Bıyıkları bile kıvırcık olan bu kedilerin tüy bakımı özen gerektirir.

31 Mart 2021
Sibirya Orman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Siberia kedisi olarak da bilinen Sibirya Orman kedisi, dünya üzerinde bilinen en büyük evcil kedilerden biridir. Fiziksel özellikleri bakımından Norveç Orman kedilerine çok benzeyen Siberia kedileri, vahşi görünümlerinin tam tersi bir karaktere sahiplerdir. Bu kediler sakin, sevecen ve sosyal canlılardır.

1 2 3 .... 7 8 9 10 11 12
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.