x
sadsad x
asdasd
1.jpeg (331 KB)
21 Ocak 2021
Kusursuz Kedi: Burmilla Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tam bir oyuncu olan Burmilla kedisi, evdeki her nesneyi kendi oyuncağı haline getirebilir. Asya kökenli bu sevimli hayvanlar oyunculuklarının yanında sahiplerine bağlılıkları ve dost canlısı olmalarıyla da bilinirler.

19 Ocak 2021
Neon Tetra Balığı Özellikleri ve Bakımı

Neon Tetralar; renkleri, güzelliği ve sakin yapıları ile en çok aranan akvaryum canlılarındandır. Kolombiya ve Brezilya’dan dünyaya yayılan bu tatlı su balığı üzerlerindeki parlayan şeritler ile bilinir. Şaşırtıcı biçimde etobur canlılardır ama açgözlü oldukları için verilen her yemi hemen mideye indirmeye çalışırlar. 

18 Ocak 2021
Kedimin Yaşını Nasıl Hesaplarım?

Kedi sahiplerinin en merak ettikleri noktalardan biri, kedi yaşının nasıl hesaplanacağıdır. Kediler, insanlardan daha kısa ömürlü oldukları ve gelişimleri bizden farklı olduğu için onların yaşını merak eder ve ona göre kedi bakımına devam etmek isteriz. Kedinizin yaşını tahmin etmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

15 Ocak 2021
Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri ve Bakımı

“Türk Çoban Köpeği” olarak da bilinen Akbaş çoban köpeklerinin anavatanı Türkiye’dir. Sürülerin güvenliğini sağlamada kullanılan bu köpeklerin görüntülerindeki heybet sizi yanıltmasın. Akbaşlar aslında çok duygusal canlılardır.

14 Ocak 2021
Kedilerle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi sahiplerinin bildiği üzere kediler, seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği sevmeyen kediler, ortam değiştirmeyi de hiç sevmezler. Yolculuk yaparken de ciddi bir strese girerler ve hep güvende hissetmek isterler.

13 Ocak 2021
Tavşanların Yakalanabileceği Hastalıklar

Evde tavşan beslemek eğlenceli ve farklı bir deneyimdir. Bu tatlı, aktif ve ürkek hayvanlar son derece dayanıklı olsalar da diğer tüm canlılar gibi hastalıklara yakalanabilirler.

12 Ocak 2021
Mavi Rus Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Karakteristik tüy rengi, yemyeşil çarpıcı gözleri ile soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklılığıyla bilinen Mavi Rus kedileri, son derece güzel ve asil hayvanlardır. 19. yüzyılda İngiliz denizciler tarafından Avrupa’ya götürülüp Avrupalılar'ın gönlüne taht kuran Mavi Rus kedileri, adını maviye çalan koyu renk tüylerinden almıştır.

11 Ocak 2021
Hamster Türleri ve Özellikleri

20. yüzyılın en güzel keşiflerinden biri olan hamsterlar, çöl hayvanları olarak bilinir ve kökenleri Suriye’ye dayanır. Evde beslemesi kolay olan bu kemirgenler, sakin doğaları ve çekingenliklerinin yanında oldukça sevimli hayvanlardır.

09 Ocak 2021
Akvaryumun Diğer Sakinleri: Canlı Bitkiler

Akvaryum tutkunlarının çok iyi bildiği gibi akvaryum canlılarını sadece hayvanlar oluşturmaz. Akvaryumunuzda bulunan hemen her balık canlı bitkilere ihtiyaç duyar. Dolayısıyla akvaryum kurmayı düşünenler dekorların ve aksesuarların yanında besleyecekleri hayvan türüne göre canlı bitkiler de almak zorundadır.

07 Ocak 2021
Köpek Tasma Çeşitleri ve Kullanımı

Köpek sahiplenmek çok keyifli olsa da zahmetli bir iştir. Köpekler, hareketli doğaları ve cesaretleri nedeniyle kontrol edilmeleri ve eğitilmeleri gereken canlılardır. Köpek eğitimi, köpeğin tasmaya alıştırılması ile başlar. Doğru tasma seçimi de tasma alıştırma çalışmanızın ilk adımını oluşturur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.