sadsad x
asdasd
05 Şubat 2021
Köpeklere Tuvalet Eğitimi Vermenin En Etkili Yolları

Kedilerde çok kolay olan tuvalet eğitimi, doğaları gereği kendilerini temizlemek konusunda yetenekli olmayan köpekleri zorlayıcı bir etkinliktir. Bu konuda sahiplerinin işini pek de kolaylaştırmayan köpeklere tuvalet eğitimi vermek için önce köpek sahiplerinin bilgilenmesi şattır. Yoksa bir köpekle yaşamak eziyete dönüşebilir.

04 Şubat 2021
Chihuahua (Çivava) Özellikleri ve Bakımı

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler evcil köpeklerden biri olan Chihuahua (Çivava), diğer küçük köpek ırkları gibi çok enerjik ve gürültücü hayvanlardır. Yerden yükseklikleri ancak 13 santimetreye ulaşabilen Çivavalar, en çok 3 kilogram ağırlığa erişebilirler.

03 Şubat 2021
Balinese Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Siyam kedilerine benzerliği ile bilinen Balinese kedileri güzel parlak gözleri, enerjik yapısı, oyunculuğu ve yumuşacık uzun tüyleriyle hayvan severlerin kalplerini kazanmıştır. Amerika kökenli olan Balineseler, sosyal canlılar oldukları için diğer hayvan ve insanlarla rahatlıkla dostça ilişkiler kurabilirler. 

01 Şubat 2021
Kedi ve Köpekler Bir Arada Yaşayabilirler Mi?

Kediler ve köpekler birbirlerine düşman bilinirler. Aksine özellikle yavruyken bir araya getirilip beraber büyütülen kediler ile köpekler çok yakın dost olmaktadırlar. Kediler ile köpekler birbirlerine alışıp beden dillerini çözdüklerinde beraber yaşamaya uyum gösterecek ve zamanla birbirlerinden hiç ayrılmadıkları görmek sizi şaşırtacaktır.

01 Şubat 2021
Akvaryumun Kardinali: Amano Karidesi

Akvaryum deneyimini farklı hale getirmek isteyenler için karideslerin kardinali olan Amano Karidesi harika bir seçim. Çim Karidesi ya da Kardinal Karides olarak da bilinen bu farklı canlılar, ilk bakışta pek de sevimli gözükmeseler de onların akvaryum yaşamlarını ve günlük rutinlerini takip ettiğinizde onları çok seveceksiniz.

29 Ocak 2021
Norveç Orman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Norveç’in soğuk havasında sağlıkla yaşayabilmek için kökenine uygun şekilde bolca uzun tüylere sahip bir kedi olan Norveç orman kedisi, saf bir kedi ırkıdır. Norveç’in milli değerlerinden biri olarak kabul edilen bu güzel canlılar, dünyada az bulunan kedilerdir.

28 Ocak 2021
Pug Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

En eski köpek ırklarından biri olan Pug ırkı köpekler Asya’da ortaya çıkmışlardır. Çok zeki olmalarına rağmen inatçı yapıları nedeniyle kolay eğitilemeyen Puglar, sıcak ve soğuğa duyarlı oldukları gibi duygusal olarak da hassas köpeklerdir.

26 Ocak 2021
Hollanda Lop Tavşanı Özellikleri ve Bakımı

Kedi, köpek ve kuştan sonra evcil hayvan deyince ilk akla gelen hayvan türü tavşanlardır. En sevilen tavşan ırklarından biri olan Hollanda Lop tavşanının adından da anlaşılacağı üzere anavatanı Hollanda’dır ve diğer tavşan türlerinden ayrılan birçok şaşırtıcı karakteristik özellikleri vardır.  

25 Ocak 2021
Kediler Neden Kusar?

Kediler, diğer hayvanlarda pek rastlanmayan bir davranış türüne de sahiptirler; kusmak! Sık sık kusma refleksi gösterip sahiplerini korkuturlar. Aslında kusma davranışı her zaman tehlikeli değildir. Bu durumun normal olup olmadığını anlamak için kusmanın nedenlerine odaklanmak gerekir.

22 Ocak 2021
İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı

İngiliz Bulldog köpekleri; tıknaz vücut yapıları, sarkık yüzleri ve bedenlerine göre büyük olan kafalarıyla oldukça karakteristik hayvanlardır. Hem sevimli hem de korkutucu fiziksel özellikleri bulunan İngiliz Bulldoglar, adından da anlaşılacağı üzere İngiltere kökenlidirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.