x
sadsad x
asdasd
23 Şubat 2021
Bengal Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Vahşi bir kedi algısı yaratan Bengal kedileri, görünümlerinin aksine dost canlısı hayvanlardır. Eşsiz desenleri ile çok farklı bir havaları olan bu kediler, sudan korkmamaları ile de diğer kedi ırklarından ayrılırlar. Atalarının Asya leoparları olduğu söylenen Bengal cinsi kediler, aynı zamanda çok zeki olmalarıyla bilinirler.

23 Şubat 2021
Pekinez (Pekingese) Özellikleri ve Bakımı

Pekinez ya da Pekingese küçük ırk köpeklerden biridir. Uzun tüyleri ve sevimliliğiyle dikkat çeken Pekingese cinsi köpekler, bakımları çok kolay olmasa da ideal evcil hayvanlardır. Çin kökenli olan Pekinezler, inatçı yapıları nedeniyle eğitilmeye çok açık değillerdir. Çok zeki bir köpek ırkıdır ve sahibine son derece bağlı, yabancılara karşı ise temkinlidir.

22 Şubat 2021
Evcil Hayvan Beslenen Evlerde Temizlik Yöntemleri
19 Şubat 2021
Birman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Budist tapınaklarında ikamet eden "Kutsal kediler" olarak bilinen Birman kedilerinin büyülü bir güzellikleri vardır. Budist rahiplerinin ölüm tanrılarıyla konuşabildiklerine inandıkları Birman kedileri, önce Avrupa’ya sonra bütün dünyaya Myanmar’dan yayılmıştır. Cam mavisi gözlere sahip olan Birman kedileri, uzun sık tüyleri, duygusal yapıları ve enerjileri ile diğer kedi cinslerinden farklılıklarını ortaya koyarlar.

17 Şubat 2021
Kediler Neden Mırlar? Kedi Guruldaması ve Sebepleri

Kedi sahipleri kedilerinin zaman zaman hiç ağızlarını oynatmadan, etrafa bir titreşim yayarak guruldamaya benzer bir ses çıkardıklarını fark etmişlerdir. Bazen mama yerken, bazen siz ona dokunduğunuzda, bazen de oyun oynarken aynı sesi duyarsınız. Her zaman iyiye işaret olmayan bu ses, kedilerde rastlanan içgüdüsel bir tepkidir.

16 Şubat 2021
Tavşan Davranışları ve Anlamları Nelerdir?

Evcil hayvan beslemek için yapılması gereken ilk şey onlara iyi bir bakım sağlamak olsa da onların davranışlarını gözlemleyip onları anlamak da çok önemlidir. Tavşanlar diğer evcil dostlarımızdan farklı olarak hareketlerinin okunması daha zor varlıklardır. Tavşanınızla daha iyi bir ilişki kurabilmek için onun size ne anlatmak istediğini ve vücut dilini bilmeniz elzemdir.

16 Şubat 2021
Australian Mist Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Burmese kedisi ile Habeş kedisinin melezi olup başka birçok kedi türünün de genlerini taşıyan Australian Mist kedileri, adını ortaya çıktığı ülkeden almıştır. İdeal ev kedileri olan bu kediler, karakter yapıları gereği çok uysal ve sevecendirler. Sahipleriyle çok sıkı bağ kurmaları, hastalıklara karşı çok dayanıklı olmaları ve uyumlu yapılarıyla insanları kedine hayran bırakırken, diğer canlılar ile de sıkı dostluk içine girebilirler.

10 Şubat 2021
Dalmaçyalı Özellikleri ve Bakımı

Beyaz üstüne siyah benekleri ve sevimlilikleri ile hayvan severlerin kalbine taht kuran Dalmaçyalılar, ideal bir aile köpeği olmasının yanında çok iyi birer koruma ve bekçi köpeğidirler. Sosyal hayvanlar olmayan bu köpekler, sahiplerine çok bağlı ve zeki köpekler oldukları kadar inatçı hayvanlardır. Bu nedenle eğitilmeleri zor olsa da hafızalarının kuvveti her şeyi kısa zamanda öğrenmelerini sağlar.  

09 Şubat 2021
Amerika'nın Çitası: American Keuda Kedisi

Esnek bacakları sayesinde bir çita gibi hızlı koşabilen American Keuda kedisi, 1980’li yıllarda keşfedilmiştir. Anavatanı Güney Amerika olan bu atik kedilerin bazı cinsleri, çok çevik olmaları dışında çizgili desenleriyle de minyatür bir çita gibidir. 

08 Şubat 2021
Evcil Hayvan Tüyü Alerjisi ve Alerjiden Korunma Yöntemleri

Evcil hayvan besleyenlerde ve dört ayaklı dostlarımızla yakın teması olanlarda tüylerden kaynaklanan alerjik reaksiyonlar görmek mümkündür. Bu reaksiyonlar sadece tüylerden kaynaklanmaz. Kedi ve köpeklerin salyası, tükürüğü, deri döküntüleri ve hatta dışkılarında mevcut olan proteinler de insanlara alerji yapabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.