sadsad x
asdasd

Blog

İngiliz Bulldog Özellikleri ve Bakımı

22 Ocak 2021

İngiliz Bulldog köpekleri; tıknaz vücut yapıları, sarkık yüzleri ve bedenlerine göre büyük olan kafalarıyla oldukça karakteristik hayvanlardır. Hem sevimli hem de korkutucu fiziksel özellikleri bulunan İngiliz Bulldoglar, adından da anlaşılacağı üzere İngiltere kökenlidirler.

Kusursuz Kedi: Burmilla Kedisi Özellikleri ve Bakımı

21 Ocak 2021

Tam bir oyuncu olan Burmilla kedisi, evdeki her nesneyi kendi oyuncağı haline getirebilir. Asya kökenli bu sevimli hayvanlar oyunculuklarının yanında sahiplerine bağlılıkları ve dost canlısı olmalarıyla da bilinirler.

Neon Tetra Balığı Özellikleri ve Bakımı

19 Ocak 2021

Neon Tetralar; renkleri, güzelliği ve sakin yapıları ile en çok aranan akvaryum canlılarındandır. Kolombiya ve Brezilya’dan dünyaya yayılan bu tatlı su balığı üzerlerindeki parlayan şeritler ile bilinir. Şaşırtıcı biçimde etobur canlılardır ama açgözlü oldukları için verilen her yemi hemen mideye indirmeye çalışırlar. 

Kedimin Yaşını Nasıl Hesaplarım?

18 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin en merak ettikleri noktalardan biri, kedi yaşının nasıl hesaplanacağıdır. Kediler, insanlardan daha kısa ömürlü oldukları ve gelişimleri bizden farklı olduğu için onların yaşını merak eder ve ona göre kedi bakımına devam etmek isteriz. Kedinizin yaşını tahmin etmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

Akbaş Çoban Köpeği Özellikleri ve Bakımı

15 Ocak 2021

“Türk Çoban Köpeği” olarak da bilinen Akbaş çoban köpeklerinin anavatanı Türkiye’dir. Sürülerin güvenliğini sağlamada kullanılan bu köpeklerin görüntülerindeki heybet sizi yanıltmasın. Akbaşlar aslında çok duygusal canlılardır.

Kedilerle Yolculuk Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Ocak 2021

Kedi sahiplerinin bildiği üzere kediler, seyahat etmekten hiç hoşlanmazlar. Genel olarak değişikliği sevmeyen kediler, ortam değiştirmeyi de hiç sevmezler. Yolculuk yaparken de ciddi bir strese girerler ve hep güvende hissetmek isterler.

Tavşanların Yakalanabileceği Hastalıklar

13 Ocak 2021

Evde tavşan beslemek eğlenceli ve farklı bir deneyimdir. Bu tatlı, aktif ve ürkek hayvanlar son derece dayanıklı olsalar da diğer tüm canlılar gibi hastalıklara yakalanabilirler.

Mavi Rus Kedisi Özellikleri ve Bakımı

12 Ocak 2021

Karakteristik tüy rengi, yemyeşil çarpıcı gözleri ile soğuğa ve hastalıklara karşı dayanıklılığıyla bilinen Mavi Rus kedileri, son derece güzel ve asil hayvanlardır. 19. yüzyılda İngiliz denizciler tarafından Avrupa’ya götürülüp Avrupalılar'ın gönlüne taht kuran Mavi Rus kedileri, adını maviye çalan koyu renk tüylerinden almıştır.

Hamster Türleri ve Özellikleri

11 Ocak 2021

20. yüzyılın en güzel keşiflerinden biri olan hamsterlar, çöl hayvanları olarak bilinir ve kökenleri Suriye’ye dayanır. Evde beslemesi kolay olan bu kemirgenler, sakin doğaları ve çekingenliklerinin yanında oldukça sevimli hayvanlardır.

Akvaryumun Diğer Sakinleri: Canlı Bitkiler

09 Ocak 2021

Akvaryum tutkunlarının çok iyi bildiği gibi akvaryum canlılarını sadece hayvanlar oluşturmaz. Akvaryumunuzda bulunan hemen her balık canlı bitkilere ihtiyaç duyar. Dolayısıyla akvaryum kurmayı düşünenler dekorların ve aksesuarların yanında besleyecekleri hayvan türüne göre canlı bitkiler de almak zorundadır.

1 2 3 4 5 .... 9 10 11
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.