x
sadsad x
asdasd
25 Mayıs 2023
Kedilerde Tat Alma Duyusu ve Kedilerin Alamadığı Tatlar

Kedilerin görme, koku alma ve işitme duyuları çok keskindir. En ufak bir sesi işitebilen, karanlıkta bile görebilen ve kokuları rahatlıkla ayırt edebilen kedilerin dokunma duyuları da hassastır. Kedilerde tat alma duyusu ise insanlara ve diğer canlılara göre farklıdır. Bu fark kedilerin bazı tatları alamamasına neden olur. Yani kediler şekerli gıdaların tadını alamazlar.

22 Mayıs 2023
Köpeklerin Hamile Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Köpekler hamile kaldıklarında fiziksel değişikliklerin yanı sıra duygusal ve davranışsal anlamda da farklılıklar meydana gelir. Karın şişmesi, halsizlik, iştah durumunda değişim ve vajinal akıntılar gibi fiziksel değişimler hamileliğe işaret ederken sinirlilik hali, saklanma isteği ya da sahiplerinden yoğun miktarda sevgi ile ilgi talebi psikolojik belirtilerden sayılmaktadır.

17 Mayıs 2023
Belçika Tervuren Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Çok zeki canlılar olan Belçika Tervuren köpek ırkı Belçika kırsalında çoban köpeği olarak kullanıldığı gibi polis köpekliği ve arama kurtarma köpekliği konusunda da oldukça başarılıdır. Kızak çekme, sürü gütme ve iz sürme gibi görevleri de yapabilen bu çalışkan köpekler 19. yüzyılda Belçika’da yetiştirilmeye başlanmışlardır. Batıda Belgian Tervuren adıyla bilinen bu hayvanlar halen ülkesinde çok popülerdir ve özellikle Avrupa ve Amerika’da rağbet görmektedir.

15 Mayıs 2023
Kedilerin Bakışlarını Ne Anlama Gelir?

Köpekler gibi duygularını kolay kolay anlayamadığımız canlılar olan kediler kendilerine özgü bağımsız bir karakter yapısına sahiplerdir. Kedilerin vücutlarının duruşu, kuyruk hareketleri ve miyavlamaları dışında gözleri de bizlere çok fazla şey anlatır. Bir kedinin korku, endişe, huzur, mutluluk, memnuniyetsizlik gibi hislerini anlamak göz hareketlerine ve göz bebeklerinin büyüklüğüne göre anlamlandırılabilir.

12 Mayıs 2023
Pampa Kedisi Özellikleri ve Bilinmesi Gerekenler

Vahşi kedi türlerinden biri olan Pampa kedisi bilimsel adıyla Leopardus Colocolo uzun bacakları, iri patileri ve yumuşak kürkünü kaplayan muhteşem desenleriyle büyüleyici bir canlıdır. Güney Amerika’nın farklı bölgelerini mesken tutan bu hayvanların büyük, orta irilikte ve küçük olmak üzere iç türü bulunur. Pampa kedileri türleri tehdit altında olduğu için korumaya alınmışlardır.

10 Mayıs 2023
Russian Toy Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Adlarından da anlaşılacağı gibi oyuncak, yani Toy köpeklerinden biri olan Russian Toy cinsi Russian Terrier, Moscow Toy Terrier ve Moscovian Miniature Terrier isimleriyle de bilinir. Uzun tüyleriyle dikkat çeken bu köpeklerin tarihi 17. yüzyıla dayanır.

08 Mayıs 2023
Köpeklerde Ayakkabı Takıntısı ve Bu Takıntıyı Önleme Yolları

Köpekler, içgüdüsel olarak kemirmeye yatkındırlar. Kemirme davranışı köpeklerin dikkat çekme, oyun oynama, diş kaşıma ve eşyaları keşfetme arzularından kaynaklanabildiği gibi bir takıntı halini alıp sorunlu bir davranışa dönüşebilir. 

05 Mayıs 2023
Kum Kedisi (Benekli Kedi) Özellikleri

Bilimsel adı Felis Margarita olan Kum Kedisi, adını yaşadığı çöllerden alır. Orta Doğu ve Kuzey Afrika coğrafyasında Arap Kum Kedisi olarak da anılan bu canlılar çöl yaşamına adapte olmuş vahşi kedilerdir. Orta Asya çöllerinde de türlerine rastlanılan Kum Kedileri, Benekli Kedi olarak da anılır. İnsanlarla iletişim kurma konusunda eğilim taşımayan bu canlılar, mükemmel işitme duyuları sayesinde küçük kum hayvanları, haşereler ve hatta yılan avlama konusunda son derece başarılıdırlar.

02 Mayıs 2023
Silky Terrier Köpek Irkı Özellikleri ve Bakımı

Avcılık yetenekleri ve keskin zekalarıyla nam salan Silky Terrier cinsi köpekler birer süs köpeği olmalarına rağmen son derece çalışkan canlılardır. Geçmişte haşere ve fare avında kullanılan bu köpeklerin atalarının Yorkshire Terrierler ve Avustralya Terrierleri olduğu düşünülmektedir. Avustralya’da yetiştirilmeye başlandıkları için Sidney Terrier olarak da bilinen Silky Terrierler “silky” adını ise uzun ve ipek gibi yumuşak tüylerinden alırlar.

27 Nisan 2023
Evde Ördek Bakımı Yapılır Mı? Ördek Bakımı Nasıl Olmalı?

Evde hayvan bakımı için en çok tercih edilen türler kedi, köpek, balık ve kuşlardır. Ama su kuşu türlerinden biri olan ve hem yabani hem de evcil olarak bilinen ördekler de evde bakılabilen canlılardır. Ördeklerin evcil türleriyle aynı evi paylaşmak eğlenceli ve farklı bir deneyim olsa da bu uysal hayvanlar temizlik konusunda sizi biraz yorabilir. Hijyeni sağladığınız sürece evde ördek beslemek hususunda bilgi sahibi olarak bir ördek dost edinebilirsiniz.

1 2 3 4 5 .... 53 54 55
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.